Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stłuczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 5:54 pm    Temat postu: Stłuczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wywaliłam się dzisiaj na śliskim chodniku pod domem i koszmarnie boli mnie noga, w okolicach kostki. Złamana nie jest, stąpam normalnie, ale spuchła i dokucza. Przypuszczam, że to takie mocniejsze stłuczenie. Co robić? Tabletki przeciwbólowe pewnie nie pomogą, a lodu przykładać nie mogę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stop



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 12, 2014 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki to Ci tylko podrażnią żołądek. Lepiej kup sobie coś do smarowania tak, żeby zmniejszyło obrzęk i znieczuliło trochę. Ale ja bym to jednak pokazał na wszelki wypadek lekarzowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 12, 2014 2:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Próbowałam przykładać lód, ale dla mnie to zimno jest nie do zniesienia i nic chyba nie daje, choć opuchlizna wydaje się ciut mniejsza. Chodzić mogę, ale staram się jak najmniej, żeby ta noga odpoczywała jednak. Mówisz, że smarować? Tylko nie bardzo wiem czym. Kompletnie się na tym nie znam! Podpowiesz coś? Help!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stop



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 12, 2014 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiem o co chodzi, bo też tak parę razy upadłem. Ciesz się, że sobie nic nie połamałaś ani nie skręciłaś. A co do smarowania, to ja najbardziej przekonany jestem do dip rilifa. Zawiera mentol, który chłodzi i daje od razu poczucie ulgi, a do tego ibuprofen. Proponuję spróbować, powinien pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 2:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie - zapytam o niego w aptece. Rozumiem, że to bez recepty? A, i jeszcze jedno... czy on nie pachnie tak "na odległość"? Jestem mega wyczulona na zapachy. Wiem, że to głupie pytanie, ale to dla mnie dość ważne. Odpisz proszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stop



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, nie pachnie na odległość;p
Tak jest, kupisz go spokojnie bez recepty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, będę miała go na uwadze na wypadek kolejnej kontuzji. W międzyczasie stanęłam na nogi, ale cieszę się, że zechciałes mi pomóc! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group