Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Start dzialania hormonow.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 8:09 pm    Temat postu: Start dzialania hormonow. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. od dwoch dni biore novynett, sa to moje pierwsze tabletki w karierze, wiec zastanawiam sie czy i do kiedy nalezy sie dodtkowo zabezpieczac (prezerwatywy, globulki)
Czy np jak biore tabletki i dodatkowo zastosuje dla wzmocnienia bepieczenstwa globulki to bedzie przesadza?
Rolling Eyes
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez pierwsze 7 dni brania tabletek powinno się zabezpieczać dodatkowo czymś, może prezerwatywą? Jak to woli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 6:57 pm    Temat postu: Start dzialania hormonow. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie dotyczy tego, kiedy hormony zaczynaja działac na tyle zeby mozna bylo uprawiac sex juz bez dodatkowych zabezpieczen? Zaczelam obecnie uzywac plastrow evra i nie ma na ulotce na pisanego od kiedy plaster dziala w 100%.
Dziekuje za odpowiedz. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika_m



Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 9:28 pm    Temat postu: YASMINE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszyskich!
mam ogromną prośbę, wie może któraś z Was po ilu tabletkach Yasmine można współżyć? brałam Yasminy jakieś rok i miesiąc ale zrobiłam sobie teraz miesięczną przerwę, właśnie zaczęłam nowe opakowanie Yasminów i nie wiem w jakim stopniu będą skutkowały :/ mogę się kochać bez dodatkowego zabezpieczenia od 1 tabletki czy muszę poczekać...? wiem, że nigdy nie ma 100% pewności ale proszę o rady dziewczyny Smile
dzięki! Smile


-----edited by emilka----
przyłączyłam do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zdania są podzielone od kiedy jest się zabezpieczonym, ale generalna zasada jest taka,że jak zażyje się pierwszą tabletkę PIERWSZEGO dnia cyklu, to zabezpieczenie jest od razu (trzeba doliczyć ok 4h na wchłoniecie).

pierwsza tabletka zażyta od 2 do 5ego dnia cyklu - przez 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać i po tym czasie już same tabletki wystarczą

pierwsza tabsa zażyta wiecej niż 5ego dnia cyklu - zabezpieczenie nie jest pełne przez całe opakowanie. dopiero drugie daje te 99,9%. dlatego nie warto zaczynac wtedy opakowania i lepiej poczekać do pierwszego dnia okresu.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 12:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli tabletkę weźmie się w 1 dniu cyklu to jesteś zabezpieczona już od razu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anita 20



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 1:09 pm    Temat postu: Jak skuteczne sa tabletki antykoncepcyjne?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie w sprawie tabletek antykoncepcyjnych.
Chcemy z chłopakiem zacząć współżycie a zarazem chcemy żeby pierwszy raz był bez gumki. Ma też być to stosunek przerywany ale zawsze istnieje te ryzyko zajścia w ciąże. Więc chciałabym wiedzieć jaka pewność dadzą mi tabletki ze nie zajdę w ciąże? I po jakim okresie od zaczęcia brania ich można już współżyć?

Prosiłabym o szybką odpowiedź jeśli jest to możliwe. Smile



-----edited by emilka-----
temat przesunęłam do działu o antykoncepcji hormonalnej i przyłączyłam do zbliżonego tematycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniam



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 9:29 am    Temat postu: Tabletki... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny zaczełam brac tabletki diane35 od poczatku cyklu., wiem ze na opakowniu pisze ze juz pierwsza tabletka chroni ale jak wy sadzicie czy juz wtym pierwszym cyklu mozna bezpiecznie czy lepiej jeszzce poczekac cały cykl??

Bo pod koniec cyklu to juz z pewnoscia bezpiecznie ale chodzi mi o okres w którym normalnie (wiem ze przy braniu tabsów nie ma dni plodnych)wystepowała by owulacja (były dni płodne).

czy owulacja zatrzymuje sie juz od pierwszej tabletki od pierwszego cyklu brania??


-----edited by emilka------
przyłączyłam temat do zbliżonego problematycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group