Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stany podgorączkowe - bardzo proszę o pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matek1000



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 12:18 pm    Temat postu: Stany podgorączkowe - bardzo proszę o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od ponad 6 miesięcy mam stany podgorączkowe od 37 stopni po 37,7 - mierzone pod pachą. Do tego od prawie półtora roku powiększone węzły chłonne szyjne - jeden pod żuchwą, a drugi z lewej strony, prawie na karku. Nie tworzą pakietów - są pojedyncze. Odczuwam te stany podgorączkowe, bo boli mnie wtedy głowa i czuję się, jakbym był chory - jestem po prostu osłabiony. Choruję też na astmę oskrzelową i atopowe zapalenie skóry. Byłem u wielu specjalistów, ale nikt nie wie, co mi dolega. Jeden lekarz twierdzi, że tak ma być, a inny, że to nienormalne i że nie może być taka temperatura, tym bardziej, że ją odczuwam. Za chwilę zamieszczę moją morfologię krwi i inne wyniki badań, ale pierw opiszę resztę. Poza podwyższoną temperaturą i powiększonymi węzłami, nic mi nie dolega. Alergolog i dermatolog twierdzą, że na pewno nie jest to spowodowane alergią (bo też jestem alergikiem, głównie na pyłki i kurz), ani też wypryskami na skórze (AZS). Pytaliśmy o chłoniaka, bo mam objawy typu: swędzenie skóry i nocne poty, ale lekarz stwierdził, że to z powodu AZS i przy chłoniakach badania krwi byłyby złe, a węzły tworzyłyby pakiety. Poniżej zamieszczam moją morfologie krwi i inne badania (nieprawidłowe wartości podkreślam):


Morfologia krwi:
- erytrocyty: 5,2 x10 6/mm 3
- hemoglobina: 15,4 g/dl
- hematokryt: 46,8 %
- mcv: 89 mikrogramów
- mch: 29,33 pg
- mchc: 32,9 g/dl
- rdw 12 %
- płytki krwi: 550
- mpv: 7,3 mikrogramy
- wbc: 5,9
- neu%: 48,2
- lym%: 31,3
- mon%: 11,8
- eos%: 8,4
- bas%: 0,3
- aly%: 1,84
- lic%: 0,45


Inne badania:
- CRP: 0,18 mg/dl
- LDH: 185 U/l
- OB: 5
- borelia IgG: 5,10 AU/ml
- boleria IgM: 3,90 AU/ml
- EBV IgG: <10 U/ml
- EBV IgM: <10 U/ml
- Anti EBNA IgG: <3 U/ml
- fibrynogen: 3,30 g/l
- ALAT: 30 U/l
- TSH trzeciej generacji: 4,7400 ulIU/ml
- badanie kału na pasożyty: nie stwierdzono pasożytów
- badanie kału na krew utajoną: 1x dodatnie, potem powtarzane - 3x ujemne
- Quantiferon: 0,00 IU/ml
- ANA-IF: dodatnie w mianie 1:100
- USG jamy brzusznej w porządku
- RTG klatki piersiowej w porządku
- badanie moczu w porządku
- spirometria w porządku
- RTG zatok w porządku



To wszystkie badania. Lekarze twierdzą, że wszelkie nieprawidłowości w morfologii krwi obwodowej wynikają z astmy oskrzelowej i alergii. Krew utajona w kale razy wyszła dodatnia, potem powtarzane i trzy razy ujemna. Przeciwciała przeciwjądrowe i przeciwcytoplazmatyczne wyszły dodatnie w mianie 1:100. Miałem robiony test ANA2 i wyszło dobrze. Nie znam typu świecenia przeciwciał, gdyż o wyniki tego testu dowiedziałem się przez telefon. Reumatolog twierdzi, że miano 1:100 to niskie miano i nie ma się czy martwić. We wrześniu będę miał powtarzane badanie ANA-IF. Poza tym miałem robioną spirometrię i też w porządku. Lekarze twierdzą, że najgroźniejsze choroby zostały wyeliminowane, ale ja nie mam pewności co do chłoniaków. Proszę o pomoc i ewentualną diagnostykę problemu. Co to może być? I czy przy takich wynikach krwi możliwe byłoby, by to chłoniak? Jeden lekarz zastanawiał się też nad guzem mózgu. To możliwe? Proszę o odpowiedzi. Sam się też na tym znam, ale nie mam pomysłu, co to może być, a stany podgorączkowe i powiększone węzły chłonne są nadal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy chorobach nowotworowych OB siega granicy 70-80 (u Ciebie mogłoby być nieco nizsze ze względu na choroby alergiczne, ale byłoby wyraźnie podwyższone), u Ciebie jest raptem 5 co jest charakterystyczne dla chorob alergicznych.

Podwyższone płytki świadczą jedynie o stanie zapalnym. Podwyższone wartości procentowe monocytow i eozynofili też są charakterystyczne dla chorób alergicznych. Tak samo jak przeciwciała przeciwjądrowe.

Przytak niespecyficznych objawach,najlepiej byloby udac sie bezposrednio do onkologai zrobić biopsję węzłów chłonnych.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak często pojawiają się bóle głowy? Czy są to silne bóle, migrenowe? Jak długo trwają? Czy prócz opisanych przez Pana objawów masa ciała uległa zmianie?

Powiększone węzły chłonne mogą być zwiastunem nie tylko chorób nowotworowych, infekcji wirusowych i bakteryjnych, ale również nosicielstwa wirusa HIV, zatem jeżeli istnieje jakiekolwiek podejrzenie proszę zrobić testy w tym kierunku.

Proszę również wykonać testy na choroby zakaźne - na odrę, ospę, żółtaczkę zakaźną czy błonicę.

Odnośnie chłoniaków:

Chłoniaki złośliwe dzieli się na dwie grupy: chłoniaki nieziarnicze i ziarnicę złośliwą, czyli chorobę Hodgkina. W dolnej części szyi pojawia się nagle wiele guzków. Są one niebolesne, nie dają się przesunąć palcami i tworzą tzw. pakiety.

Chorobę charakteryzuje też trudne do opanowania swędzenie skóry, osłabienie organizmu, chudnięcie i silne pocenie się podczas snu.

Aby potwierdzić chorobę, lekarz powinien zlecić prócz badań krwi - USG, tomografię oraz badanie histopatologiczne wycinka tkanki pobranej z węzła.

Odnośnie guza mózgu:

Początkowo faktycznie rozwija się on niepozornie, co często wiąże się z błędną diagnozą lekarską. W późniejszym czasie pojawiają się takie dolegliwości jak:

- nieprawidłowy puls i problemy oddechowe, głębokie, tępe bóle głowy, które pojawiają się często i utrzymują się bez ulgi na długie okresy czasu, trudności z chodzeniem lub mówieniem, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, w tym podwójne widzenie, drgawki, wymioty.

W celu zdiagnozowania guza mózgu stosuje się:
- biopsję,
- ocenę neurologiczną,
- prześwietlenie czaszki,
- tomografię komputerową i rezonans magnetyczny,
- punkcję lędźwiową i angiografię mózgową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matek1000



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bóle głowy są z powody podwyższonej temperatury ciała. Tak samo się czuję, jak jestem chory, na przykład przeziębiony. Więc nie jest to jakiś oddzielny objaw. Noszę też okulary, gdyż mam wadę wzroku 0,7, jeżeli to ma w czymś pomóc. Wink

Nie, moja masa ciała się nie zmieniła. Co do HIV, to nie ma takiej opcji. Wink

Powiedzcie mi jeszcze, co z kwestią gruźlicy? Bo słyszałem także negatywne opinie o skuteczności testu Quantiferon.

A co z testem Anti-Ebna? Bo tę wartość też podkreśliłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group