Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stany lekowe - co to?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 10:52 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczwyiście, że chcę pomocy, ale ja myślę też, że to trzeba TROSZECZKĘ poczekać. Bo najpierw miałam STRASZNE bóle głowy, a teraz mam wszystko falujące jak sie budzę. Może mi przejdzie za jakiś czas samo?
To tylko nerwica depresyjna, a ja robię wszystko, żeby z tego wyjść. Zmienić pracę chcę , sposób życia, otoczenia. Może mi sie wzrok po prostu psuje. Ale pisz proszę jeśli chcesz mi pomóc... być może właśnie Ty wyratujesz topielca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowa127 napisał:
Może mi sie wzrok po prostu psuje.

no dobra, wzrok wzrokiem ale co z psychiką?
i skąd wiesz co tak naprawdę Ci dolega? skoro pewnie nawet lekarzowi trudno to byłoby ocenić?
jeśli to depresja to sama z niej raczej nie wyjdziesz. ludzie z depresją potrzebują nieraz kilku lat leczenia i terapii żeby poczuć się lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:00 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że sama nie wygram z 5 groźnymi chorobami psychicznymi. Dlatego poszukam sobie najpierw psychologa, który mi powie gdzie jest tzw. PIES POGRZEBANY i ew. poinformuje, że całość przekracza jego kompetencje i skieruje do psychiatry.

Chyba, że halucynacje mi nie przejdą (dziś dalej się utrzymywały) i wtedy to pójde do internisty z prośbą o skierowanie bądź na badanie wzroku bądź do psychiatry z powodu tego, że po silnych bólach głowy przy wstawaniu rano przez okres około roku nastąpił czas falowania rzeczywistości niewiadomego pochodzenia gdyż nie czuję jakoś pogorszenia wzroku. Choć nie wiem do końca oczywiście Sad

Pozdrawiam,
nowa127
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam Wink
nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie, jeśli nie, proszę o przeniesienie.
mój problem polega na tym, że boję się czegoś lub kogoś bez powodu, jakbym tego chciała ..
gdy idę ciemną ulicą, np. wracam do domu, to ciągle muszę się odwracac do tył i patrzec czy nikogo za mną nie ma i czy nikt za mną nie idzie (nie mogę opanowac tego odwracania się i nie spojrzenia do tył - zawsze tak jest) ..
często wydaje mi się, że coś widzę i gdy odwracam głowę tego nie ma ..
gdy idę w nocy np. do kuchni się napic lub do łazienki muszę miec włączone wszystkie światła jakie są możliwe ..
najgorsze jest to, że jak przed snem oglądnę jakiś film to gdybym bardzo się starała to i tak o nim myślę i mam koszmarne obrazy przed sobą po zamknięciu oczu ..
ehh .. jestem raczej normalna, mam jakieś urojenia i stany lękowe ?

proszę o odpowiedź ..
z góry dziękuję Smile
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plus123
urojenia raczej nie. ktoś kto ma urojenia nie zdaje sobie z tego sprawy.
co do lęków- są one związane z sytuacją: ciemną ulicą, ciemnym domem itp.
myślę, że bierze się to z nadmiernego napięcia psychicznego, być może z nerwicy.
jeśli boisz się po strasznych filmach to ich nie oglądaj albo rób to w dzień bądź z osobą towarzyszącą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 - dziękuję za odpowiedź Wink

nie wiem dlaczego tak mam, czasem myślę, że ktoś mnie śledzi, ktoś za mną idzie albo ktoś wyskoczy nagle zza krzaków, a najbardziej ogarnia mnie strach, gdy idę ciemną (oświetlaną co jakiś czas) ulicą i nagle, gdy przechodzę obok latarni - ona gaśnie .. wtedy to mam straszne ciarki na plecach .. Rolling Eyes

masz rację, to chyba jest jakaś nerwica lub nieuzasadnione lęki Rolling Eyes Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plus123
wiesz, strach jest naturalnym odruchem/ odczuciem człowieka.
gdyby go nie było bylibyśmy bardzo nieostrożni, żeby nie powiedzieć - bezmyślni. jest to system alarmowy człowieka. dzięki niemu oglądasz się czy nie jedzie samochód, sprawdzasz czy jesteś sama w mieszkaniu, czy ktoś za Tobą nie idzie.
ja też tak miałam. zwłaszcza jak wracałam ze szkoły kiedy było już ciemno (wtedy na mojej ulicy nie było oświetlenia). często nawet w zimie ściągałam czapkę z głowy żeby usłyszeć zbliżającego się. kiedy padał deszcz ściągałam kaptur z głowy żeby mieć lepszą widoczność a przez to większe pole manewru "w razie gdyby mnie ktoś zaatakował".
bałam się tym bardziej im więcej miałam stresów i zmartwień.
potem jakoś przeszło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia81 - dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź Wink
oo ! ja mam tak samo, słucham np. mp3, ale gdy dochodzę do miejsca gdzie nie ma ludzi (taka jest moja druga do domu wieczorem - nie mieszkam w środku miasta) to ściągam je, żebym lepiej słyszała "kogoś" Laughing
także myślę, że po prostu jestem przewrażliwiona i szukam dziury w całym - a przecież każdy z nas ma czasem stany lęku Smile
ostatnio znów zaczęłam się sama chodzic, gdyż przyaatakował mnie mężczyzna, który chciał mnie .. no wiadomo co .. na szczęście wyszarpałam się mu i pobiegłam szybko do domu (przy moim domu mnie zaatakował i to w biały dzień !) .. potem strasznie byłam rozstrzęsiona, myślałam, że on ciągle stoi pod moim domem .. to było straszne jak mi składał niemoralne propozycje ściskając rękę i ciągnąc za sobą, a na dodatek sapał tak i dyszał jak jakiś psychik Rolling Eyes
od tej pory jakoś dziwnie się czuję ..

może to normalna reakcja .. albo po prostu jestem przewrażliwiona ..

dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze. to Ci się wcale nie dziwię, że się boisz <przytul>
czy ten fakt zgłosiłaś na policji? rozpoznałabyś tego faceta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia81 - nie, nie zgłosiłam tego na policję .. już nie za bardzo pamiętam jak wyglądał, wiem tylko, że miał taki pomarańczowy rower i nie wyglądał na jakiegoś zbója .. zwykły facet .. na szczęście nic mi nie zrobił, ale od tej pory uważam wracając sama do domu .. Rolling Eyes
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group