Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stanolami w cholesterol

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:41 am    Temat postu: Stanolami w cholesterol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sporo ostatnimi czasy mowi sie o stanolach, ktorego zrodlem glownym jest benecol. czy ktos z was zastepowal juz benecolem maslo, lub margaryne w codziennej diecie? sprawdzal skutecznosc tej kuracji? skutecznosc specyfiku porownuje sie do dzialania statyn pierwszej generacji, jednoczesnie nie powodujac skutkow ubocznych. zdecydowanie prosilbym o jakies opinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja polecam Ci jedzenie 2 - 3gr kwasow tluszczowych omega 3 Smile bardzo dobrze zbijaja cholesterol

Duzo dobrego slyszalem takze o jednym z aminokwasow - taurynie - nie dosc ze ladnie pobudza i zbija zly cholesterol to doskonale reguluje cukier

A o kwestie ktora poruszyle popytam Smile i jak cos bede wiedziec dam znac:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 1:22 pm    Temat postu: benecol - mrgarynka i jogurciki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie stosowałam benecolu do smarowania, ale za to pochłaniam jogurty benecolu, są 3 smaki: naturalny, truskawkowy i brzoskwinowy, pycha... Very Happy Jeden jogurcik dziennie to wystarczająca dawka, benecol do smarowania stosuje mój tata i tu dzienną dawką sa 2 lub 3 kromki posmaowane benecolem. W moim przypadku to raczej profilatyka to jogurciki, ale w przypadku taty to już leczenie + dieta (jeszcze bez farmaceutyków) i rezultaty są świtne.... w czasie 1 miesiaca bo tak tata robił badania cholesterol spadł o 20% Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak , tak no jogurty...czy raczej gabarytowo jogurciki tez widzialem, ale jakos wygodniej mi smarowac, bo ja to raczej ejstem zwolennikiem maslanek i kefirow, wiec slodkie jogurCIKI Wink mi nie odpowiadaja. co do badania to, serio 20%? bomba...a probowalem sie dowiedziec u znajomka z akademii medycznej, to podobno kardiolodzy nawet czasami zalecaja stanole czyli tym samym benecol w ramach wstepnej kuracji , niechetnie teraz sie przepisuje statyny, bo nie sa dla zdrowia obojetne. wiec cos w tym calym balaganie musi byc na rzeczy...
a co do brania poszczegolnych aminokwasow, to kurcze, nie jestem przekonany,m cy takie kuracje sa rozsadne, przy aminokwasach, to jednak decydowanie wazna jest rownowaga, wole jesc produkty pelnowartosciowe, ze wszystkimi egzogennymi, niz sie rozdrabniac, ale moze sportowcom to na reke. tez o to popytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aminokwaow nie mozna przedawkowac Smile jest to suplement diety - i dzieje sie z nim to co zazwyczja z nadwyzka jaka dostarczysz z pozywienia.

Wiele osob mysli ze to szkodliwe ale powiem Ci tak - stosuje tauryne juz hm pol roku bylem na badaniach watroby, serca itd i wszystko mam w jak najlepszym stanie:)

A Omega 3 to kawasy naturalne cos jak tran tylko o troszke innym dzialaniu Smile

Ps - tauryne jest ciezko pozyskac z pozywienia - nie jest to droga sprawa a pomaga:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 1:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w momencie kiedy czlowiek zaczyna dostarczac do organizmu aminokwasy w czystej formie, moze nastapic sytuacja, w ktorej organizm przestanie trawic wieksze ilosci bialka, bo nauczy sie, ze dostaje aminokwasy egzogenne w formie juz gotowej. to samo jest z mlekiem, kilka lat niepicia napojow mlecznych powoduje zanik enzymow trawiennych skadniki odzywcze z mleka, przez co staje sie dla organizmu ciezkostrawne, szkodliwe. dlatego lepiej stosowac benecol na cholesterol niz jakies aminokwasy, troche juz o tym sie naczytalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widze ze chwalicie benecol Smile musze o tym mamie powiedziec bo ma dosc wysoki cholesterol... ale bierze na to tabletki. Czy moze jesc tez ten benecol??? szczerze mowiac myslalam ze to nie dziala za bardzo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Straszne rzeczy opowiadacie chłopaki, aż mi ciarki przeszły - enzymy zanikają itp.....
Borys jesli lubisz kefirki itp to polecam jogurcik benecolu o smaku naturalnym, beż słodyczy.... Very Happy
Pituszka - myslę, że swobodnie możesz polcić mamie ten benecol, tak ja tu było powiedziane to benecol do smarowania i jogurciki - dzienna dawka to albo jeden jogurcik lub 2,3 kromki posmarowanie benecolem - większe spożycie nie powoduje znacznie większego obnizenia cholesterolu - wystarczy ta dawka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Borys jestem w szoku :/ musze popytac..

Ale wiesz - nigdy 100 proc aminokwasow nie dostarczysz z odzywki ale ciekawe co piszesz ciekawe:)

pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka napisał:
widze ze chwalicie benecol Smile musze o tym mamie powiedziec bo ma dosc wysoki cholesterol... ale bierze na to tabletki. Czy moze jesc tez ten benecol??? szczerze mowiac myslalam ze to nie dziala za bardzo Wink


jesli bierze tabletki to pewnie statyny sa, ale to w niczym nie przeszkadza, dieta benecolowa i statyny sie uzupelniaja, dajac lepszy efekt...przyznam nawet, ze czasem to lepiej sam benecol pojesc, niz faszerowac sie statynami, to troche trucizna dla organizmu, moze nie jakas straszna, ale zawsze to odzialowuje na organizm, w koncu to medykament.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group