Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stan przedrzucawkowy w pierwszej ciazy. Co moze byc z druga?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megi32



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:26 am    Temat postu: Stan przedrzucawkowy w pierwszej ciazy. Co moze byc z druga? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Jestem ok. 4 tygodni w ciazy z drugim dzieckiem. Moja historia pierwszej ciazy z moim, teraz juz, 8-letnim synem Wiktorem byla jak horror. Dwa lata po moim slubie razem z mezem zdecydowalismy sie na dziecko.Mialam wtedy 23 lata. Wszystko bylo jak najbardziej wzorowe do okolo 5 miesiaca ciazy. Wtedy wlasnie poszlam do przychodni na pomiar wagi, po skierowanie na badania krwi i moczu. Przed spotkaniem z pania ginekolog, panie pielegniarki zmierzyly mi cisnienie. Okazalo sie, ze mialam 170/110. Zostalam natychmiast skierowana do szpitala. (Pragne nadmienic, ze majac 10 lat mialam ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek. Lezalam w szpitalu przez 2 tygodnie).
Przelezalam w szpitalu przez 2 miesiace i bylam bardzo, ale to bardzo zdenerwowana, gdyz sam pobyt w szpitalu juz mnie stresowal. Mialam ciagle cisnienie 150/90, opuchniete nogi i rece, bialko w moczu. Podawano mi magnez w zastrzykach, gopten, relanium. Ciagle spalam, a to mialo powodowac nie podwyzszanie cisnienia. Nagle 23 lutego 2000 okolo 5.30 pielegniarka zmierzyla mi cisnienie. Nie powiedziala jakie bylo wiec dalej zasnelam. Obudzilam sie jednak chyba za jakas dluzsza chwile chcac skorzystac z toalety. Zalozylam okulary (jestem krotkowidzem mam na prawe oko -3 a na lewe -2) i nic przez nie widzialam. Po omacku dotykajac sciany doszlam do drzwi sali. Nie mogac zobaczyc czy w dyzurce jest pielegniarka czy nie zaczelam wolac o pomoc poniewaz nie moglam dojsc do toalety. Pielegniarka mnie na szczescie zauwazyla i doprowadzila. Wymiotowalam. Potem zaprowadzila mnie do lozka gdzie stracilam przytomnosc. Ocknelam sie jak juz bylo po wszystkim. Mialam cesarke. Wiktor urodzil sie o 8.09 rano. Dostal 9pkt w skali Apgar. Ja lezalam popodlaczana do cewnika, cisnieniomierza, 3 kroplowek i mialam igle wbita w czesc ledzwiowa kregoslupa(znieczulenie). To byl HORROR dla wszystkich. Nigdy nie pomyslalabym, ze cos takiego mnie spotka. Nigdy nie palilam papierosow, nie pilam alkoholu . I masz ci los taka niemila niespodzianka. Moje pytanie jest takie: jakie mam szanse, ze sytuacja sie powtorzy??? czy moge rodzic droga naturalna??? czy powiadamiajac o tym lekarza moge liczyc na leki, ktore zapobieglyby stanowi przedrzucawkowemu, ktory przebylam wczesniej??? Czytalam wczesniej, ze kobiety z chorymi nerkami maja duze prawdopodobienstwo na powtorzenie sie takiego stanu.
Troche sie boje. Od trzech miesiecy biore juz magnez, nie jem soli ani cukru, od pol roku nie pije kawy. Rok temu bralam tabletki na obnizenie cisnienia "ATENOLOL" 50mg raz dziennie.
Bardzo prosze o odpowiedz. Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lilia 33



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: skierniewice
PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja także miałam stan przedrzucawkowy moje cisnienie 180/120. Byłam cała opuchnieta, miałam bialkomocz. Ale czułam się rewelacyjnie. To był już poczatek 9 miesiąca, więc odrazu pojechałam do szpitala. Poniewaz moje ciśnienie nie zmniejszało się lekarz zrobil cesarke. Miałam znieczulenie ogólne niestety bylam uczulona na składniki znieczulenia. Nie mogłam wybudzić sie z narkozy. Byłam jedną noga na tamtym świecie ale udalo się u rodziłam śliczną zdrową córeńke. Dostała 10 punktów. Nie wspominam już jak się czułam po cesrace bo chyba te którte ją miały wiedzą jak to jest ale juz po tygodniu wróciłam do domu i robiłam porządki prałam zmywałam. Lekarz powiedział że jesli bede planowac druga ciaze to mam sie zglosic na odpowiednie badania a unikne stanu przedrzucawkowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group