Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

stan po usunięciu kamieni z woreczka żółciowego..

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:19 am    Temat postu: stan po usunięciu kamieni z woreczka żółciowego.. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
mam parę pytań tyczących się generalnie oklic woreczka wątroby itd.około 6 lat temu miałem wycinane kamienie z woreczka żółciowego.gdy je miałem ból pojawiał się w kregosłupie i generalnie obejmował także klatkę/promieniował/.żadne leki pbólowe nie skutkowały.po operacji zalecono mi ścisłą dietę której jak wiadomo do końca nie trzymałem.co jakiś czas w tym miejscu odzywa mi się minimalny ból zawsze promieniujący na plecy.wcześniej poradzono mi picie oliwy oraz zioła o ile pamiętam cholagoga
...
teraz do sedna parę dni temu dostałem gorączki i dreszczy zrobiłem usg brzucha:
wątroba niepowiekszona normoechogeniczna o jednorodnej echostrukturze bez zmian ogniskowych.stan po cholecystectomii.drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone.pzw szerokośći 4,7mm.trzustka niepowiększona,normoechogeniczna jednorodna.nerki połozone typowo prawidłowej wielkosci i kształtu bez cech kamicy i zastoju.powiekszonych nadnerczy nie uwidoczniono.SLEDZIONA wielkości 136x64 mm POWIęKSZONA normoechogeniczna jednorodna.pecherz moczowy bez ech wewnetrznych
pytanie:co w zwiazku z stanem po kamieniach w worzeczku żółciowym ma poiwększona śledziona?
czy i jakie badania krwi należy wykonać?
robiący badanie usg wspominał o stanie zapalnym spowodowanym zjedzeniem czegoś nieodpowiedniego..
czy branie leku nasrcowego/isoptin/ przez np 9 lat wpływa jakoś na te miejsca typu watroba itd?


Ostatnio zmieniony przez meteors77 dnia Pią Sty 18, 2013 3:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiększona śledziona (splenomegalia)

Prawidłowa śledziona jest niewyczuwalna. Powiększoną można wyczuć pod lewym
łukiem żebrowym.
Powiększona śledziona wyróżnia się od innych guzów jamy brzusznej:
• porusza się z oddechem
• powoduje stłumienie odgłosu opukowego
• nie można jej oddzielić od góry od łuku żebrowego
• wystająca spod łuku żebrowego przebiega skośnie obniżając się ku pępkowi

Choroby powodujące powiększenie śledziony

Choroby układowe:
• ostre choroby zakaźne
• nadciśnienie wrotne (np. w: marskości wątroby, zespole Budda-Chiariego,
zakrzepie żyły wrotnej lub śledzionowej)
• żółtaczka hemolityczna
• białaczki, ziarnica złośliwa, choroba Addisona-Biermera, czerwienica, szpiczak
mnogi, mięsak
• kolagenozy

Choroby samej śledziony:
• zawał śledziony
• torbiele i inne guzy śledziony
• pourazowy krwiak śledziony

http://www.chirurgia.republika.pl/splen/infosplen.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jusuchina



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Puławy
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Ja również ma pytanie. Może ktoś będzie umiał mi odpowiedzieć.
Pięć tygodni temu miałam wycięty woreczek żółciowy. Przez 3 tygodnie wszytko było OK, a teraz odczuwam bóle, czasem w ramienu, czasem w klatce piersiowej, podobne do tych, które odczuwałam przed operacją. Czy ktoś byłby tak dobry i mógł mi odpisać, skąd te bóle sie biorą i- przede wszystkim- co robić, aby się nie pojawiały?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy pomogę ale mi radzono pić olej z oliwy i dieta..a jesli to ine rzeczy to specjalista niech się wypowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group