Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

spuchnięta ręka...po czym?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anusiaSc



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 9:12 am    Temat postu: spuchnięta ręka...po czym? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
Od przedwczoraj mam pewien problem, otóż przedwczoraj zaczeła mnie swiędzieć ręka pomyslałam że komar mnie ugryzł więc to normalne.
Natomiast wczoraj ręka mi spuchła zaczeła byc czerwona , mam całą dłoń spuchnietą i mam 2 takie bąble no jak po ugryzieniu komara to wyglada ale nigdy jeszcze po zwykłym ugryzieniu ni emiałam spuchnietej ręki , bardzo swędzi, i jest nawet ona bardzo ciepła , trudno mi ją zgiąć bo czuje jak napina się skóra. Co to może być???

jako, że problem raczej nie leży w dermatologii to przesunęłam go do odpowiedniejszego działu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anusiaSc
może komar albo inny owad usiadł na czymś co Cie uczula. stąd opuchlizna, swędzenie i gorąco.
spróbuj smarować jakąś maścią na ukąszenia. i zacznij pić wapno (zmniejsza odczyn alergiczny) .
jeśli do poniedziałku nie przejdzie lub opuchlizna zacznie się powiększać koniecznie udaj się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anusiaSc



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teraz mam problem z lewą reką , prawa już od paru dni jest wporządku, za to lewa mi spuchła ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w takim razie idź do lekarza.
może puchnięcie wcale nie było spowodowane ukąszeniem tylko zbiegło się w czasie.
puchnie Ci tylko ręka czy nogi też?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anusiaSc



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no raczej dłoń mam taką spuchniętą i nie moge jej zgiąć jest tak samo jak z tą prawą i mnie swędzi strasznie.. Tylko na tej dłoni tak jest, bo jak mnie ugryzł w ramie albo w plecy no to nic mi nie spuchło a jak mnie w dłoń ugryzł to mi spuchło i tego nie rozumiem bo zawsze mnie gryzł i nic mi nie było ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może jakas osa Cie ugryzła albo inne robactwo na które mozesz miec uczulenie... idz do lekarza, to wszystko się wyjasni. i tak jak mówiła kolezanka, pij wapno i kup jakis fenistil czy inna masc na ukaszenia
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anusiaSc
jedyne wyjście - idź do lekarza.
ps. mi też puchną dłonie (a raczej nadgarstki kiedy się przetrenuję) albo kiedy mam chore nerki.
warto przy okazji poprosić lekarza o skierowanie na badanie ogólne moczu i może morfologię z OB i/lub CRP (wskaże czy w organizmie jest jakiś stan zapalny).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group