Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

spuchnięta ręka

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanna000



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziwny ten przypadek z Twoja ciocia zeby po 3 dniach ustapilo Shocked to chyba zdecydowanie za szybko (u mnie to trwalo ponad tydzien zanim nie bylo to widoczne) i w takim wieku jeszcze u dzieci albo mlodziezy plamica wystepuje najczesciej.
a reka zauwazylam ze nie jest juz taka spuchnieta nieco schudla Smile mimo wszystko jutro ide do lekarza zobaczymy co stwierdzi. a nie wiesz czy to jest zarazliwe?
a Twoja ciocia miala to tez na calym ciele czy tylko w jednym miejscu, moze to roza byla moja babcia w starszym wieku tez to miala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 8:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja ciocia to miała od pasa w dół.

co do zaraźliwości- to nie jest zaraźliwe Smile więc co do tego możesz być spokojna:)
fajnie, że ręka już nie jest taka spuchnięta:) ale dobrze, że idziesz do lekarza:)
a plamy nadal masz? czy już nie ?
co do tego wirusa- to owszem . mogło się to wziąć z jakiejś infekcji wirusowej. pewnie już wiesz że u nas wszelkie przypadłości typu przeziębienie, grypa, zapalenie zatok, gardła czy ubytki w zębach mogą wywołać na nowo chorobę?

daj znać co powiedział lekarz:*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna000



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w momencie kiedy lekarz mnie zobaczył stwierdził że tej Pani to ja juz nie przyjmuje ech te jego poczucie humoru, a ja mu mówie panie doktorze dzisiaj to tylko ręka mnie boli Smile a poza tym to nigdy nie zetknął się z tą chorobą pomimo sędziwego wieku i wielu lat pracy w zawodzie.
Zlecił zrobić badanie moczu, morfologie , CRP i przyjść z wynikami. A i jeszcze żeby wykluczyć zator w żyłach (skoro ta ręka taka jest spuchnięta to podejrzenie tego również istnieje) mam się udać do chirurga naczyniowego.
nie plam nie mam wogóle tylko ta ręka tak to nic mi nie dolega. niby miałam to zapalenie gardła ale to już historia więc nie wiem czemu to się utrzymuje nadal Sad
dobrze że nie jest zaraźliwe ufff to trzymaj się na razie jeszcze raz duuuuuzo zdrówka a ja dam znać jak moje wyniki Smile :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a badanie moczu to tylko ogólne?
bo wiesz- u mnie jest tak, że badanie ogólne wychodzi książkowo a posiew pokazuje, że mam znaczną ilość bakterii. ale u Ciebie przecież może być inaczej:)
co do tej ręki- to ona może być spuchnięta jeszcze przez jakiś czas. ale dobrze, że idziesz do ch. naczyniowego.
kiedy masz wizytę? napisz co wyszło i co powiedział lekarz:)

a u mnie... no cóż. minęły dwa tygodnie odkąd wyszłam ze szpitala a plamy znowu się pojawiły ;/
masakra Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna000



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sad plamy są najgorsze z tego wszystkiego u mnie na szczęście nie ma po nich śladu mam tylko strasznie skóre wysuszoną na nogach w szczegolnosci i lokciach a takiej przedtem nie mialam.
a co do badania to tak posiew - wynik chyba nie byl do konca satysfakcjonujacy lekarz stwierdzil ze trzeba upewnic sie czy nie ma zapalenia.
badania mam w nast tyg tego chirurga tez zalicze aby sie upewnic czy tam cos zlego sie nie dzieje.
i trzymam kciuki za Ciebie i siebie żeby to choróbsko dało nam wreszcie spokój Smile pozdrowki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
TheHighRoad92



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wałcz
PostWysłany: Sob Maj 16, 2009 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem nowa, ale chciałam podzielić się z Wami swoim problemem..

Plamicę mam od ok. 22 kwietnia tego roku. Pierwszy raz do lekarza udałam się 27 i następnego dnia już byłam w szpitalu. Leżałam tam przez 3 dni, po czym wypisali mnie, bo plamy zniknęły, a oni nie wiedzieli od czego je mam. Niestety po dwóch dniach pojawiły się znowu... Myślałam, że znikną same, a po wyjściu ze szpitala od lekarza dostałam receptę i miałam zażywać Zyrtec, wapno i maści (w wypisie miałam wpisane rozpoznanie 'Plamica naczyniowa hypoalergiczna' więc sądzili, że to jakieś uczulenie pewnie ).
Po kilku dniach poszłam do swojego lekarza rodzinnego, żeby dołączyć wypis ze szpitala do karty no i oczywiście pokazałam nogi.. Skończyło się na kolejnym skierowaniu do szpitala. Tym razem do Szpitala Specjalistycznego. Byłam tam od 5 maja do 15 . Plamy zeszły mi około 12 maja i całkiem nieźle się czułam, ale wszędzie jeździłam na wózku, żeby ograniczyć wysiłek, żeby plamy jak najszybciej zniknęły.
Wczoraj wypisali mnie ze szpitala. Plam nie miałam. Przeszłam tyle, co ze szpitala do samochodu, z samochodu do domu, byłam w sklepie przy domu i w piwnicy. Wieczorem poczułam, że bolą mnie nogi. Okazało się, że plamy znów się pojawiły. Było ich dużo mniej niż wcześniej, ale były. Boję się, że jak pójdę do lekarza rodzinnego, to znowu dostanę skierowanie do szpitala.. Sad
Dodam też, że miałam potworne podbrzusza podczas ostatniego pobytu w szpitalu i dwa razy dostałam kroplówkę z lekiem przeciwbólowym...
Wyniki moczu, krwi i wszystkiego, co możliwe miałam w porządku. Jednak.. mam bardzo podwyższone OB..
6.05 miałam OB=32 a 13.05 OB=36
Bardzo mnie to martwi niestety... SadSad

Mam nadzieję, że coś mi doradzicie, bo ja już załamuję ręce nad tym, co mnie spotkało.. Przez to nie mogę grać w siatkówkę, ćwiczyć na WF, nie pojadę na Lednicę i możliwe, że nie pojadę na planowaną wycieczkę do Grecji we wrześniu, bo mama się boi, że źle się to dla mnie skończy, bo mogę mieć rzut w każdej chwili SadSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety. jeśli nie znajdziesz źródła choroby to to się będzie powtarzać.
Ob świadczy o jednym- masz stan zapalny w organizmie.
radziłabym Ci się udać do dentysty i zaleczyć wszelkie ubytki- są to potencjalne i niestety najczęstsze źródła infekcji= plamicy.
poza tym jeśli nie byłaś u ginekologa to też warto się przejść. niech lekarz poszuka ognisk zapalnych.
czeka Cię jeszcze zapewne laryngolog - no chyba, że już byłaś przez niego badana.
skoro plamica nawraca to powtórzyłabym wszystkie badania
tj. mocz (badanie ogólne i posiew), krew w tym OB i CRP,
ja miałam jeszcze robione USG jamy brzusznej i nerek - właśnie ze względu na bóle i stale nawracające infekcje nerek.
do tego warto zrobić wymaz z gardła i nosa- może masz jakąś bakterię.
poproś też lekarkę o skierowanie na badanie kału: na obecność pasożytów i lamblii.
mi w szpitalu dodatkowo robili jeszcze badania immunologiczne.
poszukaj dobrego dermatologa lub hematologa - oni też zajmują się plamicą.
pij dużo płynów, jedz witaminę C i wapno (najlepiej bezsmakowe).
może to być uczulenie np na jakiś składnik leku.
unikaj słońca i broń boże nie chodź na solarium. to tylko pogorszy.
unikaj chodzenia, jeśli siedzisz to nogi trzymaj pod kątem prostym- nigdy nie siedź z nogami spuszczonymi w dół- to dodatkowo obciąża naczynia.
jeśli chodzi o dentystę to pamiętaj, że nie wolno Ci leczyć zębów kanałowo- to jest również potencjalne źródło infekcji- ząb nie ma się jak bronić.
daruj też sobie przez jakiś czas depilowania nóg.
nie przemęczaj się i dużo odpoczywaj.
idź z powrotem do lekarza. powtórz badania.
na szpital możesz się nie zgodzić jednak z doświadczenia Ci powiem, że tego lepiej nie robić- w szpitalu masz pierwszeństwo jeśli chodzi o różnego rodzaju badania. a tak normalnie to trzeba niestety czekać.

a powiedz mi miałaś jakieś konsultacje? byłaś u laryngologa i ginekologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
TheHighRoad92



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wałcz
PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam konsultacje z dermatologiem podczas pierwszego pobytu w szpitalu, ogólnie to mam problemy z trądzikiem i to jest minus tego wszystkiego. dostaję jakieś maści i tabletki ale nic nie pomaga więc od jakiegoś czasu pozbyłam się wszystkiego i jakoś samo znika powoli. tylko że mam blizny po trądziku no ale wątpię, żeby to było powodem..
podczas drugiej wizyty w szpitalu miałam badanie kał na pasożyty itp, miałam konsultacje z laryngologiem, USG, rentgen, EKG.. wszystko ok.
u dentysty byłam niedawno, zrobiła mi 2 plomby, u ginekologa byłam dzień przed pierwszym pobytem w szpitalu. Wymaz z gardła miałam robiony w szpitalu i nic nie wykazał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TheHighRoad92 napisał:
mam problemy z trądzikiem

z tym może być problem. mi lekarka powiedziała, że wszelkie zmiany trądzikowe, wypryski itd są źródłem infekcji- w końcu to jakieś zapalenie.
jednym ze sposobów na pozbycie się tego jest zrobienie wymazu z ropnej wydzieliny. najlepiej z antybiogramem - wtedy będzie wiadomo jakie maści i antybiotyki przepisać żeby były skuteczne.
zapytaj o taką możliwość lekarkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
TheHighRoad92



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wałcz
PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc byłam dzisiaj u mojej pani dermatolog. Powiedziała, że to zbadanie wydzieliny ropnej nic nie pomoże, bo i tak wyjdzie na to samo.. O.o
Przepisała mi żel, podobno jest bardzo skuteczny. Zobaczymy.
Za jakieś dwa tygodnie mam się udać na badania kontrolne. Zobaczymy, czy OB będzie mniejsze i czy wszystko w porządku. W każdym bądź razie pani dermatolog powiedziała, żebym przyszła za tydzień to mi powie czego się dowiedziała o przyjmowaniu hematologa. Może on coś mi pomoże. Smile
Nie pozostało mi nic innego jak czekać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group