Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

sposoby na hipotonię - tylko nie rajstopy uciskowe!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katiuchna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 5:06 pm    Temat postu: sposoby na hipotonię - tylko nie rajstopy uciskowe!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słuchjacie ostatnio mi powiedziano że mam hipotonię, wcześniej kilka razy zemdlałam i często było mi słabo, mroczki przed oczami i tak dalej. teraz mam już tą diagnozę no i zastanawiam się co zrobić, moja matka każe mi nosić rajstopy z uciskiem, albo pasy jakieś na brzuch, co mnie zupełnie przeraża, ale ona się upiera, że to są najpewniejsze "naturalne" sposoby. brzmi niby okej ale jak to zobaczyłam te rajstopy to mi się słabo zrobiło to jest gorsze niż te gacie wielkie co miała na sobie briget jones. no nie wiem, nie wiem, co o tym sądzicie, bo moim zdaniem są jakieś inne sposoby, bo chyba nie jestem skazana na te okropne rajtuzy???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
henri_27



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie jesteś na nie skazana. Hipotonia, czyli niedociśnienie, jest przecież leczone farmakologicznie. Chyba, że z jakiś powodów nie możesz przyjmować leków, ale nic o tym nie piszesz, więc wnioskuję, że nie ma przeciwskazań. Porozmawiaj o sprawie z lekarzem, nie z mamą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peiklo.83



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Sob Maj 16, 2009 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój Boże! JA nawet nie słyszałam o takich "sposobach" na leczenie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Maj 16, 2009 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

katiuchna- są inne sposoby na podniesienie ciśnienia.
między innymi leki podnoszące lub regulujące niskie ciśnienie.
dobre wyniki daje też picie dużej ilości płynów, najlepiej wody, zacznij ćwiczyć - aktywność fizyczna poprawia ukrwienie, pracę serca i pozytywnie wpływa na ciśnienie- jest ono wyższe.
a co do rajstop- to kiedyś czytałam o tym- było to jakieś 12 lat temu. nie wiem czy te metody sa jeszcze w ogóle stosowane.
a lekarz nic Ci na ten temat nie mówił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
narni25



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Londyn
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia, masz dwieście procent racji!

Takie rajstopy to chyba mógł nosić Noe, nie wyobrażam sobie żeby w dzisiejszych czasach ktoś komuś na poważnie kazał nosić coś takiego Smile Idź zaraz do lekarza i zażycz sobie Gutron, bardzo sympatyczne tabletki na niedociśnienie, szybko działają, pozbędziesz się objawów no i widmo rajstop rozpłynie się gdzieś w oddali Smile W tym wypadku niestety trzeba powiedzieć, że nie należy zawsze słuchać mamy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
henri_27



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie, tym razem mama racji nie ma...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, czasem może takie rzeczy się sprawdzają, na włosy na przykład i cerę to naturalne sposoby są jak znalazł, ale w wypadku poważniejszego schorzenia też odradzałabym przyjmowanie tego rodzaju porad i jednak zaufanie farmacji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katiuchna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czym sie działanie leku różni od działania takiego "ucisku" generalnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group