Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spory pieprzyk - 8 mm (od 3 lat) [Zdjęcia]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzes99



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 12:58 am    Temat postu: Spory pieprzyk - 8 mm (od 3 lat) [Zdjęcia] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jakiś czas temu pojawił mi się na brzuchu pieprzyk, widoczny na zdjęciach poniżej. Nie jestem w stanie określić dokładnie kiedy to się stało, ale wiem na pewno, że jeszcze na przełomie 2007/2008 go tam nie było (znalazłem zdjęcia brzucha z tamtych lat Wink ).



i zbliżenie na dziada:



Jak widać jest trochę eliptyczny i jego rozmiary to około 8 na 4 mm, jest minimalnie wystający. Czasami mam wrażenie, że trochę mnie w tym miejscu swędzi (ale nie sam pieprzyk, ale jakby trochę dookoła - oczywiście się nie drapię). Jak sądzicie, jest to coś niebezpiecznego? Ogólnie można powiedzieć, że jestem dość "popieprzony" - na całym ciele już od dziecka mam setki pieprzyków, wszędzie - na rękach, twarzy, brzuchu, plecach (nawet na powyższych zdjęciach widać jeszcze kilka oprócz "podejrzanego"). Jakoś nigdy się tym nie przejmowałem, ot taka uroda. Zaznaczam, że unikam ekspozycji na słońce (w zasadzie w ogóle się nie opalam), żadnych solariów, basenów itd. Z góry dziękuję za wypowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grzes99
Czy ta zmiana ma tendencje rozrostowe?czy od razu była tak duża?czy jest to zmiana tylko pigmentowa czy wyrasta ponad skórę(pytam bo w laptopie mam mały ekran i nie mogę powiększyć na tyle aby rozeznać)czy występują jakieś zawilgocenia.Czy przeprowadzałeś jakieś badania w tym kierunku w tym badania krwi?Należy pamiętać,że każda zmiana powyżej 5 mm jest wskazaniem do dokładniejszego rozpoznania.Wskazana jest wizyta u dermatologa( bez skierowania)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzes99



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Nie przeprowadzałem żadnych badań, nie byłem z tym jeszcze u lekarza. Żadnych zawilgoceń raczej nie widzę.
Pieprzyk lekko wystaje ponad skórę. Czy był od razu taki duży to nie jestem w stanie powiedzieć, bo jakoś nie zwracałem na to uwagi. Na pewno 3 lata temu w ogóle go nie było. Mam masę pieprzyków na całym ciele, więc żaden nowy specjalnie nie wzbudza mojego zainteresowania, podobnie mogło być teraz.

A jak w ogóle wygląda rozpoznanie w tym przypadku? W jaki sposób się bada, czy jest to coś groźnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grzes99
I badanie jest bardzo proste,lekarz ogląda zmianę(bardzo często pod powiększeniem)jeśli widzi podejrzane zmiany zaleca wycięcie i poddanie badaniu wyciętego materiału(i to jest II badanie).Bardzo możliwe,że występują uwarunkowania genetyczne.Wskazane jest wykonanie badań aby wykluczyć zmiany typu zezłośliwień,gdyż takie zmiany z czasem mogą ulec zezłośliwieniu.Oczywiście takie zmiany jeszcze nic nie znaczą ale dla spokoju warto wykonać badania(nie ma się czego obawiać badanie jest zupełnie bezbolesne)lekarz też może zlecić wymrożenie zmiany czy usunięcie laserem(Żadne nie jest bolące,tyle,że płatne)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkie badania można wykonać na NFZ. Niedawno usuwałam także pigmentową zmianę. Dermatolog skierował mnie do onkologa a ten powiedział,że będzie ona usunięta laserowo . Wycięta zmiana została wysłana do badania histopatologicznego którego wyniki odebrałam po dwóch tygodniach. Ani badania ani zabieg nie były płatne. Jedyne mankament to ten,że na zabieg czekałam 1,5 miesiąca. Można to załatwić szybciej, prywatnie, tylko po co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzes99



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Załatwiając prywatnie ma się pewność, że przynajmniej nie będą mnie traktować jak śmiecia i użyją do tego nowoczesnej aparatury, a nie sprzętu z czasów Napoleona. Razz Ale nie ma co dramatyzować, pierwej pójdę oczywiście do NFZ i zobaczę jak wygląda sytuacja. Dzięki za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group