Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spirala - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 26, 2011 9:33 pm    Temat postu: wkładka mirena - pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od niespełna roku mam wkładkę mirena. Mimo mireny mam krwawienia i endometrium czyli ta błona śluzowa macicy przyrasta mimo mireny i tak dość mocno. Miesiączki nie są tak obfite jak przed założeniem , ale i tak są "konkretne". Czy może to oznaczać mniejszą skuteczność antykoncepcyjną jak u tych kobiet, których endometrium za sprawą hormonu nie przyrasta i tylko plamią lub nie mają miesiączek wcale??? Bo w ulotce jest napisane, że mirena zapobiega ciąży na kilka sposobów min. hamuje comiesięczny wzrost błony śluzowej macicy. A skoro mi nie hamuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 12:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hamuje. Bo nie krwawisz jak przed założeniem wkładki. To czy krwawienia zostaną zatrzymane, czy będą przypominały plamienie czy po prostu będą mniej obfite, zależy od fizjologicznej grubości endometrium u Ciebie.

Jeśli było dość "grube", to krwawienia będą występowały nieco mniej obfite niż przed zastosowaniem wkładki, ale będą.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny mam pytanko, czy któraś z Was ma założoną spiralę a jeszcze nie rodziła? jak sie czujecie? czy wszystko ok?jakieś polecacie? chodzi mi o spiralki bez hormonów...
Ja na razie jestem zielona w tym temacie ale mam nadzieje, ze pod koniec kwietnia sie wszystkiego dowiem bo może tym razem udało mi się znaleźć normalnego gina, który się tego podejmie..
Jednak chętnie usłyszałabym Wasze opinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group