Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spirala - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o ja.. ;/ to faktycznie masakra. hmm to zastanow sie powaznie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 1:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale skoro on zaklada nawet swojej corce spirale to chyba musi robic to dobrze bo szukalam po necie o nim czy nikt sie nie skarzyl na spirale od niego i nic nie znalazlam na ten temat.
pojde do niego jak dostane wyplate : P
jak bede miec te 6 stow to na spokojnie pomecze go o wszystkie za i przeciw i dokladnie o wszystko wypytam, zapytam sie co on sam o tym sadzi, ilu kobietom juz zakladal, jakie jest prawdopodobienstwo ze cos mi uszkodzi.
bo nie mam zamiaru pochopnie podejmowac takiej decyzji, bo wiem jakie to moze niesc za soba konsekwencje.


a czy seks przy spirali jest tak samo bezpieczny jak przy stosowaniu tabletek? (przy spirali NIEhormonalnej)
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fasolka to nie ma znaczenia jak spirala jest zakładana tylko co ona robi w Twoim organizmie...

Bo to ona powoduje można to nazwać stały stan zapalny błony śluzowej jamy macicy i to może prowadzić do bezpłodności (mówimy tu o spirali niehormonalnej). Takie zapalenia prowadzą do zrostów, niedrożności jajowodów itd...

Ja bym się nigdy nie zdecydowała osobiście na spiralę nie mając potomstwa...

Co do hormonów...Dobrze dobrane tabletki nie powinny dawać takich skutków. Znajdź dobrego lekarza, zrób kompleksowe badania i stosuj tabletki prawie non stop to wszystko będzie dobrze.

Tabletki prawidłowo przyjmowane nie rozregulowują cyklu tylko go regulują...
Jeśli nie chcesz tabletek, to na prawdę dużo lepszym rozwiązaniem byłyby plastry...Nie obciążasz ani żołądka ani wątroby. Nie musisz pamiętać codziennie o zażywaniu, tylko raz w miesiącu przyklejasz plaster.

ale koniec off'a Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka
a próbowałaś NuvaRing?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka ale ona nie chce plastrow,globulek ani tabsow.

Dodano po 2 minutach:

Gosia ale ten pierscien stosowany jest tylko przez 3 tyg a Fasolka chce na dlugi czas...
ja tam nie wiem czy to dobry wynalazek.. sama go sobie aplikujesz a jaka pewnosc ze dobrze "Siedzi" Razz.. ? zadna. potem niespodzianka za pare m-cy.wymyslaja juz co moga oby tylko kase zbic
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind. wiem. ale nosisz go 3 tygodnie potem przerwa i wkładasz znowu nowy Smile moja siostra stosowała go ale po kilku miesiącach przeszła na tabletki. chyba się wystraszyła tego o czym piszesz Wink
ja tego nigdy nie stosowałam i nie mam zamiaru ale chciałam dopytać czy fasolka zna tą metodę.
choć w sumie na jedno wychodzi- w NR też są hormony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moniag74



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 9:05 pm    Temat postu: Mirena a dwurożna macica Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2,5 roku mam zalożoną mirenę. Zakładając jąnie wiedzałam, że przeciwskazaniem do jej założenia jest macca dwurożna, a lekarz mi o t nie powiedział. Ja,niestety, taką macicę mam Sad Od Jakigoś roku mam nieustanne stany zapalne pochwy, notorycznie dopada mnie grzybica, mam totalny spadek libido, sex dla mnie mógłby nie istnieć. Proszę powiedzieć dlaczego macica dwurożna jest podstawowym przeciwskazaniem do założenia mireny i czy te infekcje nieustannie to skutek uboczny mireny?
Moze ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Powaznie rozwazm wyjecie mireny,bo jeste wykonczona ciąglymi infekcjami,nie mowiąc juz i spadku libido:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 2:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zakładaj nowych tematów skoro istnieją pokrewne. Korzystaj z opcji "szukaj" i zapoznaj się z REGULAMINEM Forum!Mogłaś zapytać w podwieszonym temacie dotyczącym spirali


Jest to wada anatomiczna. Może to powodować przesuwanie się spirali, a tym samym uszkodzenia groźniejsze niż zwykle. Jeśli masz macicę dwurożną z przegrodą spirala nie chroni Cię w pełni przed ciążą.

Spadek libido oraz infekcje pochwy są jak najbardziej skutkami ubocznymi spirali, a raczej hormonów w niej zawartych.

Proponowałabym usunąć spiralę i przedyskutować z lekarzem inne metody antykoncepcji (tabletki zawierające inne hormony, NuvaRing, plastry, zastrzyki).

Jak przeczytasz daj znać to przeniosę do pokrewnego.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moniag74



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam. Tematu na temat macicy dwurożnej nie było,więc dlatego zdecydowalam się załozyc nowy.
Zdecydowałam się również iż usunę spiralę.
Dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale temat dotyczący spirali jest i to jego tyczy si Twoje pytanie, skoro piszesz w antykoncepcji...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group