Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spirala - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, tez sie ostatnio zastanawiam nad zalozeniem spirali...
zauwazylam ze po kazdym odstawieniu tabletek moje piersi sie zmniejszaly o jeden rozmiar... i teraz mam nawet małe cycuszki. No i mam strasznie rozregulowany cykl po tabletkach i bardzo zniszczony zoladek.

Dlatego mysle nad spirala i do tego nad tą bez hormonow.
Nie mam jeszcze dzieci. Co o tym sadzicie? warto zakladac spirale?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 10:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja słyszałam ze jesli nie rodziłas to nie powinno sie zakładac spirali...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boże jak możecie w ogóle o tym myśleć... chyba nie wiecie jak to działa...
Też słyszała pracując w szpitalu od położnych że kobiety po przebytej cięży nie powinny jej nosić.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 7:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co masz na mysli? a jak to dziala? i dlaczego nawet po przebytej ciazy nie powinny miec?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agne nie wiem czemu jestes tak wzburzona jej dzialaniem...Działa tak jak czesto wiekszosc tabletek antykoncepcyjnych...Jeśli dojdzie do owulacji, to po prostu nie dopuszcza do powstania ciąży...

fasolka spirali nie zaklada sie kobietom ktore jeszcze nie rodzily.
Jest skuteczna, trzeba o niej pamiętać raz na kilka lat.,w każdej chwili można ją wyjąć. Nie wpływa na libido. Wkładka uwalniająca gestagen(hormonalna) zmniejsza albo likwiduje okres. Wkładka zawierająca miedź(niehormonalna) może, niestety, powodować obfite miesiączki oraz plamienia międzymiesiączkowe. Zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej i stanów zapalnych jajników. Może wypaść. Podczas zakładania jej czasem dochodzi do uszkodzenia macicy
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam dzisiaj u ginekologa i popytalam. jest ojcem mojej kolezanki (nie wiem czy on o tym wie ze znam sie z jego corka : P ) i sam mi mowil ze jego corka ma taka spirale (jest w moim wieku) ze złota.
Bo ja juz nie chce brac hormonow, wkladki tez nie chce hormonalnej. plastry i tabletki odpadaja. krazek... sama nie wiem czy to rzeczywiscie skuteczne.
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

corce własnej załozył spirale? przeciez kobietom ktore nie rodziły nie powinno sie tego zakładac!!!
idz do innego lekarza i zapytaj. ciekawa jestem co powie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weszła na rynek jakaś nowa która podobno można, ale moi profesorowie się nie wypowiadają pochlebnie na ten temat...

Nuva ring tez zawiera hormony...

Ja osobiście jestem przeciwna zakładania spirali nieródkom. widziałam niejedno zdjęcie co się dzieje z macicą. I powiem Ci że byłam przerażona...No ale Twoja decyzja...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowicjuszka to nie działa jak tabletki antykoncepcyjne wiesz mi i nie ma zatrzymać owulacji lecz coś innego... wiem bo widziałam w szpitalu jak lekarz objaśniał pacjentce działanie ów metody. No ale nie będę tego drążyć. Obyście tylko nie żałowały...
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hormonalna zatrzymuje owulkę, niehormonalna nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej jamy macicy.

Tabletki anty działają w ten sam sposób. Jeśli dojdzie do owulki, to tak zmieniają błonę śluzową jamy macicy że zapłodniona komórka jajowa nie jest w stanie się zagnieździć.

Wiem co mówię, bo kształcę się w tym kierunku. I skoro na wykładach taka wiedza jest nam przekazywana, i takie wyniki badań są publikowane, to znaczy że tak jest.

Skutki uboczne...Wszyscy chyba wiedza jakie mogą być. Ale ciąże pozamaciczne zdarzają się też bez stosowania tej formy antykoncepcji.

Każdy wybiera to co woli.

Ja osobiście jestem przeciwna zakładaniu spirali nieródkom. ale jeśli kobieta ma dziecko/dzieci i nie planuje więcej, to dlaczego nie?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group