Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spirala - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 2:59 pm    Temat postu: czy wkładka mirena działa wczesno poronnie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałabym założyć wkładkę mirena jako zabezpieczenie przed ciążą , a także środek, który zmniejszy obfitość i bolesność miesiączek. Mam jednak watpliwości, bo taka wkładka działa chyba wczesno poronnie tzn. utrudnia zagnieżdżenie się połączonego już jajeczka????????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest działanie wczesnoporonne tylko antykoncepcyjne...

Wczesnoporonnie mogą działać co najwyżej tabletki wczesnoporonne lub leki stosowane zamiennie tam, gdzie aborcja jest zakazana. One wywołują skurcze macicy, co powoduje poronienie.

Wkładka nie powoduje skurczy. Za to wydziela się z niej hormon który powoduje takie zmiany w śluzówce macicy, że utrudnione jest zagnieżdżenie się tam zapłodnionej komórki jajowej. Pod wpływem hormonu następuje zagęszczenie śluzu w kanale szyjkowym, więc nasienie nie może się dostać do macicy, aby zapłodnić komórkę jajową. Zmniejsza się też ruchliwość plemników. U niektórych kobiet zostaje zahamowana owulacja.

Takze działa w pełni antykoncepcyjnie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia1979



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 11:22 pm    Temat postu: spirala Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy spiralę można założyć zaraz po porodzie, tzn zaraz po urodzeniu się dziecka czy trzeba odczekać jakiś czas aby macica sie obkurczyła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należy odczekać aż macica się obkurczy i wróci do swoich rozmiarów, ja na wkładkę zdecydowałam się dopiero po roku od porodu , myślę że 3 miesiące wystarczą .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia1979



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 12:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra_wróżka Nie wiem kto ci powiedział o zgodzie jakiegoś kościoła ale myślę że zapomniał ze żyjemy w XXI w To nie średniowiecze.Najlepiej zmień ginekologa tak jak radziły ci kolezanki i faktycznie najlepiej bedzie jak udasz sie do niego prywatnie przynajmniej na okres założenia spirali a kontrolnie zawsze mozesz iść do innego aby mieć jeszcze wiekszą pewność że tamten niczego nie spartaczył


Jeśli odpowiadasz na post po którym pojawiły się kolejne pytania, to pisz do kogo Twój post jest zaadresowany, żeby nie było bałaganu na forum.

Poprawiłam / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 1:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jolik Odczuwasz po pierwsze dyskomfort, po drugie w pochwie jest taki sznureczek, po którego położeniu powinnaś wyczuć czy spirala leży ok. Do tego mogą się pojawiać krwawienia.

korolkaA miałaś założoną wkładkę tej samej marki?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dyskomfort odczuwałam przy zakładaniu wkładki i kilka dni później, krawawienia występowały nieregularnie przez pierwsze 3 miesiące a teraz już jest spokój , wkładkę mam już prawie rok , okres prawie zanikł ,zdarza się lekkie krwawienie raz na 2-3 miesiące . Wkładka leży na miejscu choć nie zawsze wyczuwam nitki . Polecam wszystkim tę metodę ( mówię o Mirenie) .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No na samym początku to normalne że odczuwa się pewien dyskomfort i występują plamienia. Wkoncu to ciało obce w jamie macicy i sie musi ona dostosować.

Ale jeśli już te objawy ustąpią po tych kilku dniach i później po jakimś czasie znów się pojawią, to może właśnie sugerować, że się wkładka przesunęła.

No ewentualnie że organizm źle toleruje te metodę antykoncepcji, co się zdarza mimo wcześniejszego stosowania i braku tego typu dolegliwości.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 3:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc Dziewczyny!

Przeszukalam internet ale nic oprocz ceny nie znalazlam!
Macie moze gdzies schowana ulotke do Nova T 200 - spirali miedzianej?
Chcialabym przeczytac ulotke ale niestety nie znalazlam:(
Mialam ktoras zakladaną? Boli? Jak to jest z nieródkami - tymi kobietami ktore nie rodzily? Mozna ja zalozyc czy nie - bo zdania sa podzielone:/

Dodano po 9 minutach:

Dlatego napisalam nova t 200, bo to jest ta, ktora krocej dziala bo ok 2,5 roku - tyle wiem!
Z gin nie rozmawialam - na razie szukam informacji.
Nie rodzilam - ale niektorym kobieta zakladaja ginekolodzy, dlatego pytam:D

malixa następnym razem dostaniesz ostrzeżenie.

Pisz w odpowiednich dzialach, w już istniejących tematach jeśli takie są. A DOTYCZĄCY SPIRALI / WKLADKI WEWNĄTRZMACICZNEJ JEST / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 3:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK przepraszam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group