Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spirala - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brunetka1313



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 1:29 pm    Temat postu: wkładka domaciczna po zastosowaniu escapelle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastosowałam escapelle i pojawiło się krwawienie w 19 dniu cyklu co mnie zaskoczyło bo przeważnie długość cyklów u mnie to 29-31 dni, krwawienie trwa już trzeci dzień. Nie wiem czy to okres, czy krwawienie po tabletce.Chciałabym wiedzieć czy to nie przeszkadza aby założyć wkładkę domaciczną. Czy ktoś już miał podobną sytuację, bardzo proszę o odpowiedź.



Przyłączyłam do zbiorczego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie to może być krwawienie po escapelle a nie właściwa miesiączka i z założeniem wkładki poczekałabym do kolejnego krwawienia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brunetka1313



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 7:01 pm    Temat postu: Dzięki za odpowiedź. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję, ja też myślę że to krwawienie jest po tabletce. Jutro wybieram się do ginekologa i dowiem się co on o tym sądzi...... napiszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 8:34 pm    Temat postu: Spirala - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tworzę jeden zbiorczy temat żeby było łatwiej szukać informacji:) / nowicjuszka


Na tematy związane ze spiralą proszę wypowiadać się tu Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę nad założeniem spirali, ale lekarz w państwowej przychodni nie chce mi jej założyć. Podobno potrzebna jest jakaś zgoda organu powiązanego z kościołem i z planowaniem rodziny. Urodziłam już jedno dziecko, ale podobno jestem za młoda, żeby mieć spiralę (mam 25 lat).
Czy w takim razie spiralę pożna założyć tylko prywatnie, czy po prostu trafiłam na jakiegoś dziwnego ginekologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczerze mowiac to z ta zgoda to piewrsze slysze Rolling Eyes
moim zdaniem trafilas na dziwnego ginekologa, w takich sprawach lepiej isc prywatnie Smile
a co do wieku to nawet 22 latkom zakladaja, sa takie specjalne spirale dla kobiet ktore jeszcze nie rodzily...


Ostatnio zmieniony przez pituszka dnia Pon Sty 19, 2009 12:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To był ginekolog starej daty i może dlatego. Będę musiała przejść się prywatnie, bo niestety antykoncepcja hormonalna mi nie służy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie, ja proponuje isc prywatnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 10:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy są jakieś oznaki wysuwania się wkładki? I co się wtedy czuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
korolka



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie. Mam założoną już trzecią z kolei wkładkę ( spiralę). Do tej pory wszystko było o.k, ale od dwóch tygodni mam krwawe upławy. Nie są obfite, ale jednak. Obecną spiralę mam założoną od stycznia 2008r. Byłam u ginekologa, który po zbadaniu mnie stwierdził, że te upławy to objaw nietolerancji tej spirali i muszę ją w związku z tym usunąć. Jak to możliwe, że po tylu latach tej metody antykoncepcji teraz organizm nie toleruje wkładki? Tym bardziej, że przez ponad rok od założenia nic się nie działo. Jestem bardzo zadowolona z tej metody antykoncepcji i nie wiem co mam robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group