Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spirala - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tusiaczek



Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 2:35 pm    Temat postu: Spirala - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 36 lat, urodziłam jedno dziecko, a od dwóch lat mam założona wkładkę domaciczną MIRENA. Początkowo moje samopoczucie po jej zalozeniu bylo nieciekawe ( bole i zawroty glowy) ale po 3 miesacach ustaly a wraz z nimi miesiaczka, o czym wiedzialam, ze jest normalne. Ale nie w tym problem. Nie od razu, ale dopiero od jakichs 10 miesiecy, w roznych momentach cyklu moj organizm zachowuje sie bardzo dziwnie. W zasadzie moge najogolniej ująć, ze są to objawy ciążowe, ale ciąży oczywiscie brak. Do tego bóle piersi, silne wahania nastrojow, totalne uczucie rozbicia, rozdraznienia i nerwowosc.Z czasem robi sie to nie do zniesienia, trwa to kilka dni, czasem 3-5 i naprawde czuje sie z tym zle. Ginekolodzy zapytani o takie objawy nie lacza tego z Mireną, mowia, ze inne pacjentki nie skarza sie na takie dolegliwości, ze jest to raczej niespotykane. Ja mam jednak wrazenie, ze jest to silnie zwiazane z gospodarką hormonalną i przymierzam sie do wyjęcia tej spiralki. Mam pytanie do innych kobiet-posiadaczek takiej wkladki- jak je znosicie ? czy takie objawy sa raczej normalne ? czy dokucza Wam cos podobnego? Bardzo prosze o szczere opinie, bo lekarze rozkladają ręce i twierdzą, ze nie jest to przyczyną mojego kiepskiego samopoczucia i powinnam szukać przyczyny gdzie indziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matiki



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 10:33 pm    Temat postu: Spirala - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co moze buc przyczyna obnizania sie spiralki dwa razy juz musialam wyjmowac i mam teraz problem z antykoncepcja po tabletkach tyje co moge zrobic


-----edited by emilka----
nie pisz całych postów pogrubioną czcionką.
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujacy treść postu



Przenoszę do zbiorczego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiedziemka



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warmia
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przepraszam, ze podłączam się pod tak stary temat, ale zamierzam założyć sobie właśnie Mirenę i liczyłam, ze znajdę jakieś użytkowniczki tego systemu, które mogłyby opisać swoją "przygodę" z tą wkładką. Z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolkos



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 1:39 pm    Temat postu: spirala Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MAM mały problem ,założyłam spirale firmy PREGNA . podczas miesiączki boli mnie macica i czuje jagby spirala mi sie wysuwała. dziękuje za odpowieć



Przeniosłam do zbiorczego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie stosuję tej metody, więc nie jestem w stanie Ci dokładnie pomóc, ale bóle podbrzusza mogą występować do 3ech miesięcy po założeniu wkładki ale jeżeli czujesz, że się wysuwa, to musisz się zgłosić do lekarza, bo skuteczność wtedy się zmniejsza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiedziemka



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warmia
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bóle podbrzusza nie powinny być bardzo dokuczliwe, lekkie ćmienie może występować jakis czas po założeniu, bo macica się przyzwyczaja - uczucie wysuwania to juz sprawa do ginekologa, sprawdź będziesz spokojniejsza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiedziemka



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warmia
PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 8:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możliwe, że były źle zakładane, albo Twoja macica odrzuca wkładki - najlepiej będzie porozmawiać z ginekologiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aNiOlEkfryz



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wielkopolska
PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 12:11 am    Temat postu: termin spirali ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mineło 4 lata od kiedy mam spisale ale nadal mam stosunek . a termin jej aktywnosći minoł czy to mam dłuższe działanie jak było napisane . czy mam szczescie na te bezpłodne dni ? Very Happy






Przeniosłam do zbiorczego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnaś ją wyjąć, bo może i na razie masz szczęście i nie zachodzisz w ciążę, ale przeterminowana spirala nie chroni odpowiednio przed ciążą
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiedziemka



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warmia
PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po pierwsze nie chroni, po drugie się utlenia miedź i zwyczajnie śniedzieje, więc zagraża też Twojemu zdrowiu
wkładka nie jest zmywającym się mydłem, ale jony miedzi zapewne jeśli jeszcze działają, to już powoli śladowo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group