Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

spirala

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 8:12 pm    Temat postu: spirala Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy mloda dziewczyna moze kozystac ze spirali do macicznej??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zaleca sie jeje stosować przed pierwszą ciążą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy słyszałaś o takich przypadkach gdzie spirala zawiodła i dziecko urodziło się z wrośniętą spiralą w główkę albo w barek?? już przed narodzeniem matka zrujnowała życie swojemu dziecku!!!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze to nie, z tego co wiem do spirale odradza sie przed pierwsza ciąża poprostu dlatego że jest to cialo obce i może uszkodzić narządy rodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 6:25 pm    Temat postu: dgf Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja slyszalam ze spirala wcale nie moze uszkodzic plodu. jezeli doszlo juz do zaplodnienia to spirala zostaje wydalona dopiero przy porodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
M.



Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama zaszła w ciąze ze spirala. Pierwsze co zrobili w szpitalu to ja usuneli. Niestety miało to swoje przykre konsekwencje- mama poronila w 5 miesiacu Sad Spirala bardzo zagraza dziecku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma 100% metody antykoncepcji, a to jest najleprzy przykłąd tego. Brutalny ale prawdziwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pinia



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:47 am    Temat postu: wkładki domaciczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam:)

mam pytanie. Zaczelam niedawno pracowac i mam kontakt z 'nieco' straszymi babkami ode mnie,wiec problemy i tematy tez maja tez inne.

wiec tak...

pewna kobieta, powiedziala mi, ze zabezpiecza sie czyms w rodzaju w kladki domacicznej (nie spirali).Podobno jakis krazek 5cm .Koszt to dobono 500zl+200zl wlozenie. Ale to akurat mało wazne w tym pytaniu. No i podobno ona ma go na 5 lat (choc podobno mozna go wyjac w kazdej chwili) i w tym czasie nie ma miesiaczki! No Boze! Czy to jest mozliwe!?

jeszcze sie dokladnie zapytalam, a ona mowi ze to nie jest na 100% spirala. nie wiem...

dodam,ze nie potrafila mi nic wiecej powiedziec o tym (ja bylam w szoku), bo ja sprawy techniczne nie interesuja Rolling Eyes no nic jej sprawa ...

Sluchajcie czy to jest mozliwe->5 lat bez okresu! i potem (tak ona powiedziala) zajsc bez problemu w ciaze!? No normalnie dla mnie nie do pomyslenia ... a moze ja czyms nie wiem!?

przeciez gdyby to byla prawda, to fabryki podpasek i tamponow by slajtowaly Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dolphine



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem o czym mowila ta pani, ale w moim przypadku sprawa wyglada tak. istnieje hormonalna wkladka domaciczna, nazywa sie MIRENA, zaklada sie ja na 5 lat, uwalnia 20x mniej hormonow niz mikropigulka, dziala miejscowo, a nie na caly organizm jak tradycyjne tabletki anty , ktore sie lyka. zalozyl mi ja ginekolog w grudniu 2003 roku, od stycznia 2004 nie miesiaczkuje. naprawde! jest to mozliwe, nie ma zlego wplywu na moje zdrowie, hormony w normie, swietne samopoczucie, brak objawow napiecia przedmiesiaczkowego. jedyny minus to cena, 1000pln plus zalozenie (wizyta). mozna kupic na recepte w aptece lub bezposrednio u ginekologa, ktory zaklada. wiekszosc kobiet przestaje miesiaczkowac mniej wiecej w 3 cyklu od zalozenia, niektore sporadycznie poplamiaja przez dzien lub 2 dni w dniach, w ktorych wypada miesiaczka, ale jest to tak skape, ze wystarczy wkladka higieniczna. sa tez takie osobniki jak ja, ktore nie miesiaczkuja wcale. zaleca sie kobietom, ktore juz rodzily - jak wszystkie wkladki wewnatrzmaciczne. Pani z pracy nie klamala, tylko chyba do konca nie wie co ma Smile.
wiecej o mirenie na stronie http://www.mirena.pl/ jest tam wszystko co wiedziec potrzeba. osobiscie polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group