Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

sperma przed wytrryskiem - niebezpieczne?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cromwell



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 11:00 pm    Temat postu: sperma przed wytrryskiem - niebezpieczne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
przyznam ze nei mam szczegolnego doswiadczenia ale gdy podczas stosunku najpierw pojawia sie niewielka ilosc nasienia na czubku prezerwatywy a ja kontynuuje jeszcze dlugo stosunek(nawet do 20-30minut bez wytrysku - dobrze sie kontroluje) to czy ta drobna lecz latwo zauwazalna ilosc moze byc niebezpieczna? pytam poniewaz ostatnio chyba troche rozmazala sie na dlugosci prezerwatywy ale sadze ze chyba nic nie wycieklo gdyz calosc przylegała scisle. Czytalem rowniez na forum ze kazda prezerwatywa posiada srodek plemnikobójczy, dlaczego wiec niektore maja to wyszczegolnione a inne nie?


chcialem jeszcze dodac ze to moglo byc juz wlasciwe nasienie (bo wczesniej powstrzymalem orgazm w ostatnich momentach)a nie płyn ktory pojawia sie wczesniej.. Nie doszlo do zmniejszenie erekcji w zadnym etapie stosunku jednak martwi mnie jakie jest ryzyko ze cos w takim drobnym wyplywie nasienia moze grozic zaplodnieniem. Prosze o odpowiedz bo zaczynam lekką paranoję a dziewczyny nie chce nawet denerwowac bo moze sie to skonczyc opoznieniem okresu ze wzgledu na stres

---edit by emilka---
jeśli chcesz coś dodać lub zmienić, użyj opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy dobrze zrozumialam , miales wytrysk , dlaej sie kochaliscie i potem miales drugi??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli gumka nie pekła to nie ma szans na zapłodnienie Rolling Eyes moze to był płyn z prostaty a nie sperma? Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cromwell



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasem jesli sie zatrzyma wytrysk w ostatnim momencie cos wyplywa, i to wlasnie mam na mysli. Czy jesli w trakcie stosunku po jakims czasie to nasienie wyplynie poza odreb przerwatywy moze byc niebezpieczne, czy tez mija zbyt duzo czasu? Dodam jeszcze ze ostatecznie doszlo do wytrysku poza organizmem partnerki stad po trochu moje kolejne głupiutkie pytanie. CZy po stosunku oralnym kiedy koncze w ustach partnerki i potem ją pocałuje jest bezpieczne by po chwili móc zając sie oralnie partnerką?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm.... mysle ze nikle szanse zeby ten plyn wyplynol z gumki, ale lepiej uwazac bo moze zeczywiscie jak powstrzymales sie to i tak wydostalo sie troche nasienia ...
a co do drugiego pytania to nie ma szans zeby plemniki przezyly podczas takiego czegos Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cromwell



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedzi. jednak nadal martwi mnie ile czasu plemniki moga zyc w srodowisku pod gumką Wink (troche dziwne okreslenie) jezeli bardzo dlugo uprawiam seks to sila rzeczy ten plyn nie zostaje na samym koncu tylko rozchodzi sie wewnatrz prezerwatywy. Na ile cos takiego moze byc niebezpieczne? Czytalem gdzies na forum ze zywotnosc w takich warunkach jest bardzo krotka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja rada- niech partnerka stosuje dodatkowo globulki dopochwowe. Nawet jesliby cos wyciekło to nie ma szans ze zaplodni,gdyz dzieki globulkom tworzona jest blokada ktorej plemniki nie przebija,chocby nie wiem co Razz Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cromwell



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 11:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yhhh cały czas mam wrazenie ze to głownie moja paranoja, w czasie stosunku dbam o wszystko a jednak pozniej strach psuje wszystkie wspomnienia. Sadze ze to chyba kwestia przyzwyczajenia bo i ryzyko jest chyba warte przyjemnosci;) Prosilbym jeszcze o odpowiedz na pytanie co do zywotnosci pleników, czytalem gdzies ze zyją w niesprzyjajacych warunkach do 3 minut. zakladam ze pod gumą warunki sa niesprzyjajace;)

Raz zasiany strach i paranoje trudno sobie wybic z głowy stad pewnie wiele glupiutkich pytan na forum w tym moje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zywot plemnikow w srod. zewn. jest krotki- ok.2-3minut. W drogach rodnych kobiety- nawet do 72h i wiecej Wink mam nadzieje ze juz wszystko wiesz. Od tego jest forum,by pytac Very Happy pzdr. Very Happy Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hitsu_91



Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 132

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, to czemu pani ginekolog którą pytałam o żywotność plemników w zewnętrznym środowisku stwierdziła, że są one w stanie przetrwać do kilku DNI..? ^^'' Chciała mnie wystraszyć czy jest niedouczona? xP I jestem pewna, że pytałam o żywotność w środowisku ZEWnętrznym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group