Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spadek libido

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iloonka



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 2:59 pm    Temat postu: Spadek libido Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam taki problem, używam od dwóch lat plastrów antykoncepcyjnych i zauważyłam, że od 1,5 roku nie mam wogóle ochoty na sex. Jestem z partnerem juz ponad 4 lata i on sie cały czas denerwuje, że nie można mnie podniecic. Kiedyś dawniej było innaczej, to ja nie mogłam wytrzymać z podniecenia. Przyzwyczaiłam sie juz do plastrów, bo sa wygodne i teraz moje pytania do was:

Czy zmiana na jakieś tabletki z inną dawką hormonów poprawi moje libido?
Jak wygląda sprawa libido u was, jesli stosujecie antykoncepcję hormonalną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jpszczelarz



Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:23 pm    Temat postu: Witam!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A po co ci to zabespieczenie sex można uprawiac bez zabespieczenia
jak wolisz obniżyc konfort życia to prosze bardzo,mam nadzieję
że nie jestes tirówka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jpszczelarz napisał:
A po co ci to zabespieczenie


Głównie ze wzgledu na :
-na wysoka skuteczność (wskaźnik Pearla 0,2 – 1),
-wygode użycia,
-zmniejszona obfitość krwawień i objawy niedokrwistości,
-mniej bolesne miesiączki,
-łagodniejsze objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
-zapobiegają rakowi endometrium
-zapobiegają rakowi jajnika
-przyczyniają się do rzadszego występowania łagodnych nowotworów sutka
-zapobiegają powstawaniu osteoporozy
-zmniejszają objawy zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy

powodow moze byc wiele i co to oznacza ze dziewczyna przyjmujaca tabletki jest tirowka? :\
swoja droga to ciekawa jestem czy one maja zabezpieczenie...brudaski;/ fujjjjjjj


jpszczelarz napisał:
sex można uprawiac bez zabespieczenia

mozna i jest o wiele przyjemniej ale pod warunkiem ze nieplanowana ciaza bedzie radosna nowina a nie płaczem...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

iloonka Zmiana preparatu raczej na niewiele się zda...Ale spróbować warto...

Spadek libido jest skutkiem ubocznym. Blokowana jest owulacja...Nie ma faz cyklu, organizm nie ma do czego się przygotowywać.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

iloonka spadło Ci libido, a przy tym i ochota na sex.. plastry Cię zabezpieczają owszem, ale nosisz je już z przyzwyczajenia jak powiedziałaś.. może zmień metodę zabezpieczenia.. bo jeżeli masz uprawiać sex nie z przyjemności tylko oddawać się bo partner chce, potrzebuje to nie ma sensu.. Ty musisz też chcieć i czerpać z tego przyjemności Smile może po prostu przejdźcie na tabletki (choć też mogą powodować taki efekt jak plastry w tym momencie) albo po prostu prezerwatywy, które będziecie zakładać zawsze w dni płodne, inne dni to już zależy od Ciebie, czy znasz swój organizm, masz regularne miesiączki itp, wtedy możesz pozwolić sobie bez zabezpieczenia:) zastanów się nad tym razem ze swoim partnerem, musicie tę sprawę przegadać, żeby nie było nieprzyjemności.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iloonka



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No własnie mam zamiar wybrać sie do ginekologa, może przepisze mi coś z inną dawką Hormonów. Plastry akurat są bardzo wygodne, bo naklejam 3 razy w miesiącu do tydzien i potem tydzien przerwy. O tabletkach znowu trzeba pamiętać codziennie. Ale racja, skoro ja mam nie mieć z tego przyjemności to to nie ma sensu. Zobacze co doradzi lekarz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group