Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

soczewki progresywne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria60



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 4:23 pm    Temat postu: soczewki progresywne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Zastanawiam się nad zakupem soczewek progresywnych, bo od jakiegoś czasu mam problemy z widzeniem na krótkie dystanse, a nie uśmiecha mi się nosić ciągle dwóch par ze sobą. Podobno oczy bardzo szybko się do nich przyzwyczajają,taka jedna para to byłby duża wygoda. Czy ktoś ma z nimi doświadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marto009



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Od jakiegoś czasu moja mama nosi soczewki progresywne, sama ją przekonywałam, bo jednak okulary nie zawsze się sprawdzają, choćby ze względu na jakąkolwiek aktywność fizyczną, a chciala wymienić, więc jej podusnełam takie rozwiązanie Smile ma soczewki Dailies all day comfort progressives i zachwala, nie podrażnia jej oczu i są nieodczuwalne przy noszeniu. Sama jej szukałam i znalazłam dosyć tanie na swiat-optyczny.pl ale teraz jest dużo sklepow internetowych gdzie mozna kupic duzo taniej niż w salonach optycznych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marta009 chyba pyta o soczewki progresywne do okularów a nie o soczewki kontaktowe. Poza tym i jedne i drugie musi dobrać okulista lub optometrysta, w żadnym wypadku nie wolno samemu sobie dobierać soczewek ponieważ jakby nie patrzeć to produkt medyczny a nie kosmetyczny i można sobie pogorszyć wzrok zamiast poprawić i dorobić się groźnych powikłań. Kilka osób z mojej rodziny nosi szkła progresywne i bardzo je sobie chwali, jednak znalazła się i taka u której szkła progresywne wywołały zawroty i bóle głowy. Na szczęście udało się to stwierdzić już podczas badania i dopasowywania szkieł. Niestety ta osoba musi zostać przy tradycyjnej formie korekcji wzroku. Jak widać, nie dla każdego są takie szkła. Proponuję pójść do okulisty, zbadać wzrok i poprosić,żeby pozwolono wstać z fotela i przejść się po pomieszczeniu lub ciut dalej w tych dziwnych okularkach do dopasowywania szkieł. Jedna z popularnych sieci optycznych wiem,że praktykuje coś takiego. To chyba najlepszy sposób żeby przekonać się jak człowiek sam się czuje nosząc szkła progresywne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maria60



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 5:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie, chodziło mi o soczewki do okularów, do kontaktowych nie jestem jakoś przekonana. Podobno z tymi okularami jest tak, że często z początku może się odczuwać pewien dyskomfort, ale później u większości osób wzrok się przyzwyczaja i problemy znikają... No i podobno czym wcześniej się je zacznie nosić, tym łatwiej się przyzwyczaić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gerter



Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 2:16 pm    Temat postu: soczewki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam okulary progresywne i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. masz rację- na początku odczuwałam pewien dyskomfort. generalnie po prostu musiałam się przyzwyczaić. zajęło mi to około tygodnia..najważniejsze żeby dobrze dobrali Ci szkła. ja swoje robiłam w fielmannie i miały dobrą cenę. ogólnie polecam szkła progresywne:) po przejściu pierwszego okresu zdecydowanie poprawiają komfort życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group