Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

"Śnieżący telewizor" w oczach

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koralina



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 7:41 pm    Temat postu: "Śnieżący telewizor" w oczach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od wielu lat zmagam się z pewną irytującą przypadłością - otóż obraz w oczach mi "śnieży". tak jak stary, niewyregulowany telewizor. Widzę wszystko w miarę dobrze, ale oprócz tego po 'ekranie' lata mi miliard jasnych, jaskrawych punkcików. Jest to niezależne od tego, czy mam oczy zamknięte czy otwarte, czy mam okulary na nosie (mam wadę minus 3) czy ich nie mam. Chyba miałam to odkąd pamiętam - bo zauważyłam, że jest coś nie tak dopiero niedawno. Wiem, że to dziwne, ale przyzwyczaiłam się tak widzieć i na co dzień tego nie zauważam - gorzej w nocy, bo wtedy białe punkciki są bardziej widoczne.
Wiem, że muszę iść do okulisty (chociaż moja okulistka zbagatelizowała sprawę zupełnie), ale pytam was, czy może zetknęliście się z czymś takim? Może to wynik zbyt niskiego ciśnienia w gałkach ocznych? Bo do znanych chorób oczu nie pasuje... Mam 18-cie lat, więc to nie z powodu wieku. Nie miewam też bóli głowy czy oczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to są tzw. męty ciała szklistego, aczkolwiek trudno powiedzieć, bo słyszałam jeszcze gdzieś o takiej dolegliwości jak zwyrodnienie śnieżne, ale niestety nie pamiętam na czym polegało a nie mam żadnych materiałów o tym.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koralina



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam trochę w internecie o tych przypadłościach... Męty też mi się zdarzają, nie jest to jednak to właśnie niepokojące śnieżenie. Znalazłam też ślepotę śnieżną, ale nie ma nigdzie opisanych dokładnie objawów... Ale wydaje mi się, że doszło u mnie do jakichś trwałych zmian... To możliwe, bo dawno temu zdarzało mi się patrzeć prosto w słońce... Być może to jest przyczyną, ale żaden ze mnie okulista Wink
Dziękuję bardzo za odpowiedź, dużo mi pomogła Smile

(Słyszałam także, że jasne plamki mogą być oznaką niskiego ciśnienia w gałce ocznej.. Może ktoś wie coś więcej?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gibonada



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 2:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

delete

Ostatnio zmieniony przez Gibonada dnia Nie Lut 13, 2011 10:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koralina



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gibonada, dzięki za pocieszenie Wink Ja mam jednak problem w nocy bo dokładnie - kasza manna, nic nie widzę, po ciemku do np. kuchni nie dojdę .. Możliwe, że nic mi nie jest, ale wolę sprawdzić u okulisty czy nie mam problemów z siatkówką - mam niskie ciśnienie, a podobno przy takim często ma się problemy z oczami. A w końcu lepiej sprawdzić, niż potem cierpieć przez zaniedbanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nelly



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam to samo tylko że w nocy na szczęście widzę normalnie. też dowiedziałam się o tym niedawno że wszyscy tak nie widzą kiedy uświadomił mi to mój chłopak Rolling Eyes spytałam się nawet koleżanek i rodziców czy tak nie widzą i każdy zaprzeczył. pewnie niedługo wybiorę się do okulisty w moim mieście, jeśli mi powie coś interesującego to dam ci znać Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koralina



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też się wybieram, bo mnie trochę strach obleciał, jak poczytałam opisy różnych chorób oczu (ach, ta autosugestia) Wink I też napiszę, czego się dowiedziałam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nelly



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słowa okulistki: "taki już twój urok" Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gobonada to o czym Ty mówisz to jest efekt rozpadania sie rodopsyny;] po wpływem światła i chwile trwa zanim zostanie ona zresyntezowana;] a koleżanka ma tak ciągle;] to torche inna sprawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nelly



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak by to powiedzieć, ja mam tak odkąd pamiętam? Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group