Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Smutek.. Czy to depresja ?

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agata918



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 11:17 pm    Temat postu: Smutek.. Czy to depresja ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co się ze mną dzieję..jestem bardzo słaba psychicznie..nie ma tygodnia żebym nie miała myśli samobójczych..właściwie to prawie codziennie płaczę..nie raz z powodu zwyczajnych błachostek..bardzo szybko się załamuję..jestem zamknięta w sobie..nie chce mi się wychodzić do ludzi..uczyć..spotykać z przyjaciółmi..wstawać rano..dbać o siebie..nie mam na nic ochoty..na niczym nie potrafię się skupić..rozmawiałam o tym z moim chłopakiem to powiedział ze ja nie mam prawie żadnych problemów że powinnam być szczęśliwa..właściwie to on ma rację..ja poprostu nie potrafię cieszyć się życiem! Nic mnie nie cieszy, bardzo często myśle o samobójstwie ale nie mam na tyle odwagi by to zrobić ale nie chce mi się żyć..mogłabym bezczynnie godzinami leżeć na łóżku i myśleć o sensie życia..wcześniej starałam się sobie radzić z takimi sprawami ale dziś już zwyczajnie nie mam siły.. nie mam siły by żyć! Proszę o pomoc..!

---
edit by helloween - nadaw prosze tytuly tematom bardziej sugerujace poblem

---edit by emilka---
nie pisz dwóch identycznych postów w różnych tematach. ten zostawiam, tamten kasuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu Ci nikt nie pomoze..

Udaj sie do psychologa - na razie nie do psychiatry...

MAsz prawie wszystkie objawy depresji..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

helloween ma rację, my Ci nie pomożemy przez internet, a rzeczywiście wygląda to na depresję.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
i-m-bear



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Okolice Wrocławia
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,a jesli chodzi o mnie to wyglada to tak:
Czesto placze,.nie raz z powodu zwyczajnych błachostek..bardzo szybko się załamuję..jestem zamknięta w sobie..nie chce mi się wychodzić do ludzi..uczyć..spotykać z przyjaciółmi..wstawać rano..dbać o siebie..mogłabym bezczynnie godzinami leżeć w łóżku i myśleć dlaczego jestem sama??, nikt mnie nie chce, nie przytuli?? Proszę o pomoc za ktora z gory bardzo dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kod:
    Do głównych objawów należą:

        * obniżenie nastroju (smutek, przygnębienie, przykre przezywanie ogółu wydarzeń, niemożność przezywania radości - anhedonia).
        * obniżenie napędu psychoruchowego (spowolnienie myślenia, tempa wypowiedzi, poczucie obniżonej sprawności intelektu i pamięci, spowolnienie ruchoweŽ zahamowanie, utrata energii, siły, poczucie ciągłego zmęczenia; u części chorych zamiast zahamowania występuje niepokój ruchowy).
        * zaburzenia rytmu okolodobowego (wczesne budzenie się, sen płytki, przerywany a czasem senność w ciągu dnia, wahania samopoczucia - "rano gorzej, wieczorem lepiej").
        * lęk (poczucie napięcia, zagrożenia, trwożliwe oczekiwanie, niepokój manipulacyjny, podniecenie ruchowe; często lokalizowany przez chorych w okolicy przedsercowej).
        * bóle głowy, karku, wysychanie w jamie ustnej, zaparcia, brak apetytu, ubytek masy ciała, zaburzenia snu, natręctwa, zmęczenie, bóle głowy oraz inne dolegliwości bólowe, świąd skóry, przewlekle dolegliwości zoladkowo-jelitowe, kołatania serca.

       Żaden z wymienionych wyżej objawów sam w sobie nie stanowi o rozpoznaniu endogennego zespołu depresyjnego i może występować w innych zaburzeniach psychicznych czy tez chorobach somatycznych. Może tez być powikłaniem leczenia farmakologicznego. Pojawienie się przynajmniej trzech cech nadaje depresji endogennej charakterystyczny obraz i upoważnia do jej rozpoznania. Oprócz objawów pierwotnych w depresji może pojawić się szereg symptomów nieswoistych. Dotyczą one specyficznych zaburzeń myślenia oraz zaburzeń aktywności złożonej.
    Sposób myślenia pacjenta w depresji można określić "światopoglądem depresyjnym". Chorzy "czarno" widza swoja przyszłość, depresyjnie oceniają własna osobowość, możliwości (niska samoocena), nie dostrzegają szans wyleczenia, odczuwają poczucie winy i malej wartości, zniechęcenie do życia. Stad już tylko krok do wypowiadania sadów o charakterze urojeniowym - urojenia grzeszności, winy i kary, hipochondryczne, nihilistyczne, urojenia kieski, katastroficzne. Myśli chorych mogą mieć charakter natrętny. Utrata zainteresowań światem zewnętrznym, poczucie niesprawności intelektualnej i fizycznej prowadzi do osłabienia kontaktów z innymi ludźmi. Chorzy unikają spotkań towarzyskich, wizyty znajomych lub rodziny sprawiają im dużo problemów. Niektórzy, mimo znacznego nawet nasilenia objawów, próbują wywiązywać się z obowiązków zawodowych i domowych. Przychodzi im to z ogromnym trudem, wiele wysiłku wymaga "trzymanie fasonu", zęby koledzy i przełożeni w pracy nie zorientowali się, ze cos jest nie tak. Chorzy w pracy zajmują się głównie zajęciami rutynowymi, podjecie jakiejkolwiek inicjatywy wydaje się im niemożliwe. Z kolei cześć chorych już przy pierwszych objawach choroby rezygnuje z pracy, wycofuje się z jakiejkolwiek aktywności.


Kod:
http://www.aphextwin.only.pl/depr/index.php?id=2


Osoby z takimi objawami do psychologa !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ło matko. chyba sie kwalifikuje :/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 6:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emilka nie jest to smieszne bo to sie pogarsza pogarsza az czlowiek przestaje panowac..
Wiele osob to lekcewazy.. ale potem np placze bez powodu i wogole..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja się nie śmieje halloween, już miałam swego czasu okres płakania podczas ogladania reklam w telewizji lub jak mi się tost spalił, więc to rozumiem. ale nadal mam pewne skłonności do depresji, wiec to nie było na żarty powiedziane.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co psychologa sie boisz ? on CIe tylko wyslucha i moze skieruje do psychiaty do ktorego nie musisz isc:p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bucheche.. boje się jak cholerka Razz a tak serio, byłam. nie pomógł. sama sobie poradziłam. Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group