Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Słoniowacizna ! -tutaj czas naprawde ma znaczenie...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maliboo



Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 10:59 pm    Temat postu: Słoniowacizna ! -tutaj czas naprawde ma znaczenie... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ciotka mojej znajomej zapadła na tą chorobę. Mieszka aktualnie na Ukrainie, kiedy poszła do lekarzy stwierdzili Słoniowacizne, powiedzili jej ze leczenia na to nie ma i przepisali tylko srodki przecwibolowe (ktore nie wiele pomagaja)
Podobno byla tam juz wszedzie.

I teraz moje pytanie:
Czytałem, że słoniowacizne można leczyć, czemu jej o tym nie powiedziano, nie skierowano?
Czy mógłby mi ktoś dać namiary na jakiegoś specjalistęod tej choroby w Polsce?

Napewno możńa zrobić cokolwiek aby chociaz spowolnic chorobe, a tamci lekarze nie poradzili nic!
o tym, że można czytałem tutaj:
usunęłam. nie umieszczamy linków spoza biomedical.
Gosia85

Prosze o szybka odpowiedz! tutaj czas naprawde ma znaczenie! Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 8:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maliboo
jest,to choroba wywoływana jest przez nicienia (Wuchereria bancrofti )jednak w europie występuje sporadycznie dlatego w badaniach różnicowych należy rozważyć inne przyczyny jak:niedrożnością węzłów chłonnych lub naczyń limfatycznych,b.możliwe że jest wynikiem nowotworu czy po urazach.należy wdrożyć diagnostykę a następnie leczenie
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group