Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

slabe samopoczucie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kret



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 11:51 pm    Temat postu: slabe samopoczucie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niemal codziennie po poludniu dopada mnie niemoc.Czuje sie slabo przez godzine, dwie.Najchetniej wtedy sie klade, az mi przejdzie.Pije 3 kawy ale i tak chce mi sie spac.Opis w skrocie, ktory mogloby pomoc postawic jakas przyblizona diagnoze:
- mam dosc niskie cisnienie (to rodzinne) ok. 60-65/120-130
- zimne rece, nogi (stawialbym na niedokrwistosc),
- badania hormonow tarczycy wskazuja na nadczynnosc (ale sa w normie)-robilem ze dwa lata temu ostatnie,
- moja waga jest sporo za niska,
- badalem sie na obecnosc pasozytow-nie wykryto, ale nie mam pewnosci co do tego badania,
- cigle cos przelykam i odksztuszam,
- leczylem sie ostatnio na grzybice k. odbytu.Samo lecznie skory pomoglo ale sadze, ze problem nie jest wyleczony.Byc moze mam przerost candida.Mam problemy ze skora twarzy, glowy-stosuje kosmetyki dla skory wrazliwej.Nie moge sie wyleczyc z lupiezu (mam zaostrzenia stanu skory i znowu jest lepiej i tak w kolko).Dermatolog powiedziala, ze z tego nie da sie wyleczyc i podejrzewa luszczyce.
Mam 35 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:07 pm    Temat postu: Re: slabe samopoczucie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kret napisał:
- badania hormonow tarczycy wskazuja na nadczynnosc (ale sa w normie)

nie rozumiem tego stwierdzenia. jak badania wskazują na nadczynność, to nie mogą być w normie...

a co do reszty, to podstawowe badania krwi i posiew kału polecam skoro nie jesteś pewien tych badań. można jeszcze zrobić wymaz ze skóry.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nedrin



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście trochę zbyt niskie masz to ciśnienie krwi. W żadnym wypadku wytłumaczenia nie szukałbym jednak w rodzinie tj. w genach. Takie uzasadnienie jest zwykłym pójściem na łatwiznę. Zbyt długo człowiek chodzi po tej ziemi, by natura nie wyregulowała nam ciśnienia … Wink

Zimne dłonie i stopy wynikają właśnie z obniżonego ciśnienia. Jeśli je poprawisz, problem sam zniknie. Polecałbym tutaj różnego rodzaju suplementy zwiększające przyrost czerwonych krwinek.

Nie wiem, co masz na myśli pisząc o sporo za niskiej wadze. Sporo, to pojęcie względne, więc lepiej pisać dokładnie.
Zakładam więc, że jesteś bardzo chudy, a to także nie jest bez znaczenia. Skoro krew płynie wolniej, to i szybciej się schładza, a że nie masz „płaszczyka ochronnego” z tłuszczyku, to masz kolejną przyczynę swoich kłopotów.

O łupieżu można całe historie pisać. Sam też go miałem jeszcze niedawno i jeśli mam być szczery, to wyleczyłem go … nie leczeniem. Mówiąc krótko odstawiłem szampony przeciwłupiżowe i wziąłem te do włosów normalnych. Efekt – łupież mam tylko od czasu do czasu. Przypadek … ale jakoś to działa. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group