Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

słabe ruchy płodu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóz z tymi koniaczkami to jest rożnie. Czasami dzieciaczek jest leniwy i przez kilka dni nie musisz odczuwać ruchów. Poza tym na tym etapie ma jeszcze tyle miejsca ,ze spokojnie może obracać sie w każdą stronę i możliwe ,ze właśnie kopie cie w plecki czego nie czujesz.
Ruchy liczymy począwszy od 28 tygodnia ciąży. Wtedy powinnaś już czuć codziennie ale tez mniej lub bardziej. Trzeba pamiętać ,ze dzieciaczek tez ma swoje gorsze dni i po prostu śpi albo hasa w nocy kiedy Ty spisz.
Myślę,ze nie masz sie czym martwic. U mnie tez bywały takie postoje w kopniaczkach. jesli jednak Cie to niepokoi to idz na usg. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że tak bywa.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki dziewczyny nom zapomnialam dodac ze tydz temu bylam na usg i Pani powiedziala ze wszystko wyglada na to ze jest idealnie Smile wiec moze faktycznie nie powinnam sie martwic dzis ide jeszcze do poloznej na wizyte wiec dopytam co i jak dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem jestem w 21 tyg.od 18 tyg czułam ruchy dziecka z dnia nadzień coraz mocniejsze a już z 3 dni nic nie czuje.trochę się martwie czy może jest coś nie tak.i się zastanawiam czy nie iść do lekarza.Jak ktoś był z was w takiej sytuacji to czekam na odpowiedzi.

Dodano po 5 minutach:

co jakis czas czuje bardzo delikatne ruchy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 12:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaa18idź do lekarza.
być może dziecko jest spokojniejsze niż zazwyczaj ale lepiej to sprawdzić i nie martwić się na zapas. Smile
także jak najszybciej udaj się do ginekologa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaa18 spokojnie na tym etapie dziecko ma bardzo dużo miejsca i hasa sobie po całym brzuszku. Mogło sie odwrócić w strone krzyża i dlatego odczuwasz ruchy słabiej. Również moze największą aktywność Twojego dzieciaczka przypada na porę nocna kiedy śpisz. Jak narazie to Maluszek nie bedzie tak regularnie fikał. U mnie było tak,ze np. czułam przez kilka dni bardzo intenstywnie ruchy a przez trzy koolejne dni prawie w ogóle. Oczywiście panika straszna ale lekarz uspokoił,że tak jest i tyle. Ruchy musisz czuć codziennie od 28 tygodnia . Musi być 10 ruchów w ciągu godzinki. Później liczyć juz nie musisz.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

już się trochę uspokoiłam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rybka24



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:48 pm    Temat postu: ruchy dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć dziewczyny ,mam takie pytanko - jestem w 29tyg. i od pewnego czasu zauważyłam że ruchy mojej małej są raz bardzo silne <ale słodkie> Very Happy Very Happy a raz słabiutkie,delikatne. czy to coś niepokojącego? bo po każdym takim dniu, mam chęć zerwać się i biec do przychodni i zbadać serduszko????? proszę was o odp. bo się denerwóję Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zupełnie normalne i nie martw się Wink. Ruchy dziecka zależne są od wielu czynników. Czasami dzidzia jest leniwa i mniej sie rusza, czasami śpi a hasa w nocy kiedy Ty śpisz. Jest naprawdę różnie. Może nawet się obrócić w ten sposób ,że będzie intensywnie kopać w plecki i dlatego Ty odczuwać będziesz słabsze kopniaczki. Zauważ,że ruchy tez sie zwiekszają i są bardziej intensywne po jakimś jedzonku. Moja np. strasznie bryka po słodkościach a po miętowym cukierku dostaję szału Wink)). Jest dobrze. Niepokojące jest gdybyś przez 2 dni nie odczuwała w ogóle ruchów .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanahoria10



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 5:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to czuje sie pocieszona.

moja cora od 2 tygodni prawie sie nie rusza, a od kilku dni wcale. Czasem sni mi sie cos i czuje jakby wowczas cos dzialo sie w moim brzuchalu. Pewnie ona wlasnie wybrala sobie ten czas na baraszkowanie.

Mala czulam juz w 17 tygodniu i nie byly to jakies tam motylki, byly to konkretne ruchy, a teraz cisza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michalina18



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny, jestem w 23 tygodniu ciazy, od dwoch tyg czuje ruchy dziecka. jednak wczoraj ruszalo sie bardzo slabo tylko wieczorem, a dzis wcale, boje sie ze jest cos nie tak. Sad odpiszcie czy powinnam sie tym martwic czy to moze normalne przy poczatkowych ruchach.czekam na odp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group