Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

słabe ruchy płodu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 11:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja poczulam pierwsze ruchy dziecka jak bylam w 18 tygodniu, ale ginekolog stwierdzil, ze to przez to, ze jestem bardzo szczupla. U kazdej kobiety wystepuja w innym czasie. Podobno okolo 20 tygodnia przy pierwszej ciazy. Mysle, ze niedlugo mozesz sie ich spodziewac Laughing Ruchy na pewno rozpoznasz. Ja na poczatku czulam je bardzo nisko, raz przy jednym jajniku, raz przy drugim. Najpierw sa delikatne, z czasem coraz mocniejsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja poczulam ruchy chyba ok. 20 tygodnia, przypominaly malutkiego motylka Very Happy teraz jestem w 30 tygodniu i moja malutka wierci sie na calego Very Happy zobaczysz za kilka tygodni, bedziesz chciala spac a twoj bobasek nie da ci spokoju, to kopniaczek na dole, to na gorze, to z boku Laughing no ale to przepiekne uczucie
pozdrawiam i powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Razz uuu jak fajnie napewno jest to wspaniale uczucie juz czasem klade sie na lozku po cichu w pokoju zeby byl spokoj dotykam Brzuszka i tak leze bo moze cos poczuje he he Very Happy nie moge sie doczekac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powodzenia! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oliwia



Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 70

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w 18 tygodniu ale w zasadzie juz od tygodnia czuje jak moj bombelek kopie na poczatku byly to bardzo delikatne ruchy teraz troszke sie nasilily maluszek kopie mnie np wtedy kiedy siedze w pozycji uciskajacej brzuch ale nietylko czasami leze w bardzo dogodnej dla mniego pozycji a on wierci sie jak oszalaly
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do czego porownasz te ruchy ? Smile jak rozpoznajesz je? łaskocza czy jak? Mr. Green Mr. Green
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tychy
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 10:31 am    Temat postu: słabe kopnięcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Byłam tydzień temu u ginekologa i stwierdził że mój malutki jest za mały, z USG wyszło że jest to 26tydzien a powinien być 28.Kazał mi liczyć kopnięcia i leżeć na lewym boku.Ruchy są natomiast od 2-3 dni żadko to czuję tzn. jak przyłoże rękę do brzucha to czuję i to dość mocno, ale muszę przyłożyć rękę.kiedyś takie ruchy bym czyła nie przykładając ręki.Czy może po przez te leżenie na lewym boku mój brzuch sie tak zmienił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja też tak miałam przez jakieś dwa dni. Bardzo słabo wyczuwałam ruchy dziecka. Tylko, że mój Bąbelek rozwijał się i rósł prawidłowo. Te słabe ruchy mogą być spowodowane tym że dziecko obraca się w stronę kręgosłupa i wtedy mniej je czuć. Moje sposoby aby zwiększyć jego ruchy były takie:
1. delikatne "kołysanie" Bobaska czyli rozruszanie ręką brzuszka, chodzi mi o takie przyciskanie dłonią brzuszka w różnych miejscach (oczywiście niezbyt mocno)
2. u mnie ruch Bobaska wzrastał jak coś zjadłam Smile

U mnie nie było znaczenia na którym boku leżałam.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie dziewczyny,
ja mam pytanie wlasnie odnosnie kopniec maluszka od ok 18 tyg czuje ruchy dziecka dosc wyrazne i dosc silne Smile jeszcze w sobote i w pon wariowal calymi dniami etraz jestem w 20\21 tyg od 3 dni prawie ze echo malenstwa wczoraj rano mnie jedynie budzil a tak to prawie sie nie rusza w porownaniu do innych dni jeszcze w nocy zlapal mnie silny bol pecherza i bola mnie jajniki co mam myslec?? martwie sie tymi slabymi ruchami ktorych prawie ze nie ma noo jakby nie moje dziecko siedzialo we mnie Sad

---pytanie przeniesione do odpowiedniego tematu---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapytaj lekarza co o tym sadzi.. ponoc trzeba zapisywac ile jest ruchow na codzien i jesli zauwazysz ze znacznie sie zmniejszyły to znak zeby wybrac sie na badanie w celu spr czy wszsytko z dzieckiem jest ok. a moze juz mu sie zaczyna robic ciasno i temu ograniczył kopanie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group