Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skutecznosc tabletek anty po miesiacu brania antybiotykow

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jooey



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 10:04 pm    Temat postu: Skutecznosc tabletek anty po miesiacu brania antybiotykow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Biore juz trzeci antybiotyk, liczac od 21.08.br. Dzisiaj bedzie ostatnia tabletka. Biore tabletki anty. Trzy dni temu zaczelam drugie opakowanie. Miedzy pierwszym a drugim opak. zrobilam przerwe 7dniowa, choc ponoc nie powinnam, skoro zaczelam brac antybiotyk. Czy od 30stego wrzesnia bede juz mogla uwazac ze jestem zabezpieczona? Wracam wtedy do Polski i W KONCU zobacze sie z moim chlopakiem i chcialabym wiedziec, ze moge sie bezpiecznie kochac. Czy moze byc tak, ze dlugie zazywanie antybiotykow bardziej oslabi dzialanie tabletek? czy teoretycznie wystarczyloby dodatkowe zabezpieczenie przez 7dni od dzisiaj?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej będzie jeżeli po zażyciu ostatniej tabletki antybiotyku, będziesz się zabezpieczała dodatkowo prezerwatywą przez tydzień.
To tyle. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 7:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalissea nie zgodzę się z Tobą..

Jooey jeżeli zaczęłaś brać antybiotyk pod koniec opakowania, to przerwy nie powinnaś robić. Poza tym podczas stosowania antybiotyku, zabezpieczasz sie dodatkowo, jak i 7 dni po. Wtedy masz pewność, że antykoncepcja nie obniżyła swojej skuteczności. Radzę się cały czas zabezpieczać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karolina, caly czas to znaczy do kiedy?

Wczoraj wzielam ostatni antybiotyk. Czyli mam sie jeszcze zabezpieczac 7dni czy dluzej?
Powrót do góry
Jooey



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha.. jeszcze jedno pytanie. Czy duzy blad zrobilam, ze mialam przerwe? Po fakcie dowiedzialam sie ze nie powinnam jej robic. Troche to dziwne, ze w ulotce tabletek nic na ten temat nie pisze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przerwy raczej nie powinna robić, ale po ostatniej tabletce antybiotyku wystarczy, że będzie sie zabezpieczała prezerwatywą przez siedem dni.

Powinna się zabezpieczać podczas brania antybiotyku i siedem dni od skończenia zażywania antybiotyku.

Pytanie podstawowe, jaki jest to antybiotyk, na co się leczysz?

Karolina86:Co to znaczy cały czas? Miesiąc, dwa... ? Pisz konkretnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam na myśli całą kurację antybiotykową.. (w czasie jej zabezpieczać się..)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jooey



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lecze sie na zapalenie migdalkow. Jestem w Stanach i tu mi przepisal lekarz CLINDAMYCIN - nie wiem jaki jest polski odpowiednik Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja też niestety nie wiem :/ ale antybiotyk, to antybiotyk.. życze szybkiego powrotu do zdrowia Wink Widze, że koleżanki na innym forum też Ci w ten sam sposób pomogły.. Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jooey



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 5:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie, im wiecej info tym lepiej Smile

Polska nazwa to klindamycyna, doczytalam gdzies ze na pewno obniza skutecznosc tabsow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group