Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skurcze mięśni na całym ciele

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 9:06 pm    Temat postu: Skurcze mięśni na całym ciele Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam takowy problem, że miewam bardzo częste skurcze mięśni na całm ciele (głównie nogi, plecy, ręce, szyja). Na początku lekarz zlecił badanie na magnes, potas i sód, ale wszystko było w normie. Później przepisał Myolastan (domyślam się, że coś neurologicznego podejżewał), ale to dalej nie pomogło, a dokłądniej skurcze nie ustępowały, ale teraz jestem na etapie odstawiania tego leku i zauważyłem, że jakby częściej łapią mnie skurcze, przy na prawde małym wysiłku (skurcz szyi podczas ziewania, skurcz łydek podczas naciągnięcia palców, naprawde lekko). Teraz miałem badanie na TSH, CRP, wapń i ogólne badanie moczu, ale wszystkie wyniki w normie. W najbliższym czasie wybieram się z tymi wynikami do lekarza rodzinnego. Chciałbym się dowiedzieć co jeszcze może być przyczyną tak częstych skurczy, do jakiego lekarza ewentualnie się udać i jakie badania jeszcze wykonać. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zażywasz magnez?
wiem, ze badania mówią co innego ale może masz problemy z wchłanianiem tego związku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brałęm przez miesiąc Aspargin, któy to mi lekarz przepisał, ale nic nie pomagało. Jadłęm też zawsze gorzką czekoladę bo słyszałem, że to pomaga. Ja od kąd pamiętam miewałem skurcze, ale nie aż tak często jak teraz, z tym że jak teraz dowiaduję się od innych, że nie miewają skurczy prawie w ogóle, to ja i tak miałęm często bo jak zaczęły łapać to kilka od razu i dość często, chociaż teraz to już na prawdę staje się dokuczliwe. Może ma się jakoś do tego to, że prowadzę bardzo aktywny tryb życia, ale dlatego też spożywam dużo płynów jem dużo ważyw i owoców oraz praktycznie wszystko co jeść można. Utrzymuję dobrą wagę w porównaniu do wzrostu 183cm i około 70kg. No i ogólnie staram się żyć zdrowo. Ale tak jak wspomniałęm od kąd pamiętam miewałem skurcze, ale teraz się nasiliły i to na prawdę nie jest przyjemne, bo nieraz gdy siedzę łapie mnie skurcz w nodze i muszę wstać i niedość, że to boli to jeszcze nikt nie wie o co chodzi i głupio się czuję. Chciałbym mniej wiedzieć mniej więcej jakie choroby mogą to powodować. Jeszcze miewałem często dziwny ból w klatce piersiowej, taki kłujący, który trwał kilka - kilkanaście sekund i przechodził. Takie bóle pojawiały się co jakiś czas (co miesiąć) i regularnie się powtarzały przez jakiś czas (kilkanaście razy dziennie, codziennie, przez kilka tygodni) po czym przechodziło jakby nigdy nic i przez dłuższy czas nic np. od 2 miesięcy mnei nie bolało. Zauważyłem też, że nieraz drętwieją mi stopy. Nie zwracałem na to uwagi do póki nie przeczytałem w internecie, że to również może być jakiś objaw. Aczkolwiek te drętwienia nie są częste na razie może kilka-kilkanaście razy się zdarzyło, co w porównaiu ze skurczami jest bardzo rzadkie. Więc tak jak już pisałem, chciałbym się mniej więcej dowiedzieć między jakimi chorobami oscyluję, czyli co w najlepszym wypadku, co w najgorszym. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

comandante
ja miałam takie skurcze jak Ty. łapały mnie nawet kilkanaście razy na godzinę! i tak przez cały dzień. jak odginałam nogę żeby skurcz przeszedł to łapał mnie następny.
nie robiłam jednak badań na poziom magnezu we krwi. po prostu zaczęłam zażywać tabletki magnezu- w połączeniu z wit. B6 (lepiej się wchłania).

masz ostatnio jakieś większe stresy?
jesteś przemęczony?
pijesz dużo kawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 4:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie pije w ogóle kawy, nie stresuje się bo podchodzę do wszystkiego na luzie (i ogólnie ostatnio odnoszę prawi same sukcesy) i nie jestm przemęczony bo jak to jesienią bywa to nic praktycznie nie robię, brałęm tabletki Magnes + b6 przez jakis miesiac zanim poszedlem do lekarza ale nic nie pomagały Smile Ja nie zdawałęm sobie z tego sprawy, ale skurcze łapały mnie od kąd pamiętam, bo np. inni mówią, że takowych w ogóle nei miewają a ja od małego często skurcze miałem, ale myślałem że to normalne. no ale cóż zaraz jadę do lekarza i zobacze co dalej zleci Smile Jak macie jakieś pomysły co to możę być to czekam na odpowiedź. Później napiszę co lekarz na to Razz Pozdrawiam.

Dodano po 38 minutach:

właśnie wróciłem od lekarza ze skierowaniem do neurologa. jako powód były podane schorzenia neurologiczne mojej mamy, u któej nic konkretnego nie wykryto, ale cały czas przyjmuje jakieś leki. a więc co mi może być !? i jeszcze takie pytanie, ile się średnio czeka na wizytę u neurologa. Lekarz dopisał w rogu, że jest PILNE! coś to zmieni ?Razz Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawlak91



Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbadaj się czy nie masz problemu z wchłanianiem magnezu, możesz też spróbować zastosować jakiś preparat magnezowy np. Biszofit Połtawski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group