Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skurcz podczas pływania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zdzisiek23



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 4:59 pm    Temat postu: Skurcz podczas pływania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem tutaj nowy więc prosze o wyrozumiałośc, oczywiście szukałem informacji już na temat mojego problemu, natomiast pisze tutaj bo licze na konkretną pomoc specjalistów.

Otóż podczas pływania często daje się w znaki skurcz "łydki" i to 90% jest prawa noga, ostatnio także mnie coś chwytało w udzie..
Płynąć żabką jeszcze daje rade nie ma tego problemu , natomiast grzbiet czy kraul tutaj pojawia się ten problem, po przejściu bólu, chwilowej przerwie niestety problem znowu się pojawia przez co nie moge w dany dzień dalej pływać..
Macie jakieś rady, metody na skurcze?
Co mnie ciekawi to właśnie że jest to ta prawa noga..

Pozdrawiam i licze na konkretną pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na skurcze wpływa obecność magnezu w organizmie. O wiele się wtedy zmniejszają lub ustępują zupełnie. Także radzę wsuwać czekoladę, albo preparaty magnezowe. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na naszym forum narazie jest niestety tylko jeden specjalista-położnik. Nie współpracujemy ze specjalistami z przyczyn finansowych.
Narazie możesz u nas zasięgnąć porady osób, które ewentualnie przechodziły coś podobnego, lub które po prostu chcą wyrazić swoją opinię na ten temat.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że na naszym forum znajdziesz wspardzie i dobre słowa.

_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zdzisiek23



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nie jest w stanie odpowiedzieć żaden specjalista, który byłby w stanie pomóc w tym problemie.
Aczkolwiek za rade z magnezem dziękuje, czekolady włanie jej dośc sporo, chyba będe musiał sięgnąc po specjlane jakieś preparaty.
Może macie jakieś inne propozycuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie myslałam i myślałam i nie wiem :/
mi zawsze babcia powtarzała, że jak mi drga powieka i mam skurcze łydek i często mi tzw. "mrówki" chodzą po nogach, to przyczyną jest brak magnezu. nic więcej nie wiem. ale przyznam się, że też tak czasami miewam...

a może to jakieś nerwobóle?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy moze ktos mi powiedziec objawem czego sa skurcze w łydce??nie chodzi tu o mnie,a o chłopaka kolezanki.
Ostatniej nocy obudzil sie z bolem ,skurcz trwał az 15 min! Shocked Confused dlaczego tak sie dzieje??
z gory dziekuje za odp. Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 1:00 pm    Temat postu: rozgrzewka przed wysiłkiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
podczas pływania często daje się w znaki skurcz "łydki"

To nie pływaj chciało by się rzec.
Skurcze są bardzo niebezpieczne, szczególnie na wodach otwartych, kiedy to nie można liczyć na czyjąś pomoc.
Nie jesteśmy maszynami, a nasz organizm nie można tak sobie wyregulować czy naoliwić.
Sam podlegam temu zjawisku i wiem, że jak pisałem powyżej nie należy tego lekceważyć, ale co najważniejsze umieć temu przeciwdziałać.
Trochę nurkuje, pływam (sam) i w chwili gdy odczuwam zbliżający się skurcz staram się rozluźnić ten miesień, aby do tego nie doszło, a gdy już do tego dojdzie zastosować chwyt, który pozwoli go usunąć.
Co do zjawiska powstawania skurczu, to ma on miejsce przy silnym przeciążeniu mięśnia, zbyt krótkim czasie jego odpoczynku i co najważniejsze jego nie rozgrzaniu przed wysiłkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group