Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skrzywiona klatka piersiowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dezeer1990



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 8:43 am    Temat postu: Skrzywiona klatka piersiowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wielki problem, a więc mojelewe żebra są wgięte w kierunku serca. Prawa strona jest normalna(wypukła) ale lewa już wklęsła. Obecie robię ćwicznia typu pompki, rozciąganie na ekspanderze lub box na gruszce treningowej ale większych zmian nie zauważyłem. Mam 16 lat. Proszę o poradę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:59 pm    Temat postu: skonsultuj się Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie piszesz czy byłeś u lekarza?
Jeżeli do tej pory tego nie zrobiłeś, to powinieneś udać się do swojego pierwszego i poprosić o konsultację ze specjalistą.
Cytat:
Obecie robię ćwicznia typu pompki, rozciąganie na ekspanderze lub box na gruszce treningowej

Nie jest to zestaw, który cokolwiek mógł by poprawić.
Tutaj potrzebne są ćwiczenia korekcyjne, które zaleci lekarz.
Nie zaszkodzi pływanie i gimnastyka ogólnorozwojowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 7:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pływanie może bardzo pomóc.

Ale im szybciej się wybierzesz do lekarza, możesz jeszcze coś zdziałać... choć nie wiem czasami, czy już nie jest za późno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Matiskg



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy masz tak od dawna? jak bardzo jest to skrzywione?
może to być klatka piersiowa szewska (sam mam coś takiego, tylko że u mnie jest to wada kosmetyczna, nie zagrażająca życiu). wiem, że od klatek szewskich jeden z najlepszych lekarzy jest w Poznaniu.
radziłbym udać ci się najpierw do lekarza rodzinnego, on da ci wtedy skierowanie do jakiejś poradni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dezeer1990



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U lekarza byłem parę lat temu, na wiczenia korekcyjne również chodziłem, a od wakacji mam zamiar chodzic codziennie na basen. Różnica pomiędzy żebrami to jakieś 1,5cm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group