Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skrzywienie kręgosłupa - skolioza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cause



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 2:13 pm    Temat postu: Skrzywienie kręgosłupa - skolioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, w chwili obecnej mam 18 lat i parę lat temu dowiedziałem się że mam skoliozę. Chodzi o to że jedna łopatka - mianowicie prawa jest trochę niżej, nie jest to bardzo widoczne, prawie w ogóle, aczkolwiek chciałbym wyleczyć tą wadę, bo przy podnoszeniu ciężarów na tzw. "klatę" zaczyna mnie boleć właśnie prawa łopatka. Problem polega na tym, że nie wiem do kogo mam z tym pójść - nie chce iść do przychodni z wiadomych powodów, potrzebuję kogoś kto określi dokładnie wadę i sposób jej wyleczenia. Przepraszam, bo być może komuś to pytanie wyda się głupie, ale nie miałem zbyt dużo doczynienia z lekarzami i nie wiem gdzie się udać.

P.S. Mieszkam w Krakowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musiałbyś się udać do ortopedy, który zleciłby ci odpowiednią rehabilitację. Skierowanie do niego dostaniesz u lekarza pierwszego kontaktu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kania510



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
Na skrzywiony kręgosłup jest dobrze chodzić na basen.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
panienka-z-okienka



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wątpię, żeby tą wadę dało się jakoś skorygować. Masz 18 lat, nie rośniesz...basen jest najlepszy na kręgosłup, ale najlepiej by było żebyś zrobiła wszystko, żeby wzmocnić mięśnie kręgosłupa ( basen, brzuszki, pompki, zwis na drążku )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie prawda że w wieku 18 lat przestanie się rosnąć... ja urosłam Razz
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kania510



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy na skrzywienie kregosupa tez jest dobra wspinaczka ? i moze ktos wie co nalezy zrobic gdy kregoslup sie osunie w dolnej parti i bolu ktory sie przy tym pojawia. jak mozna temu zapobiec w przyszlosci , i co jest skutkiem takiego osuniecia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cause, przede wszystkim powinieneś udać się do dobrego(!) ortopedy. Skoro jesteś z Krakowa polecam doktora Tęsiorowskiego - specjalista z Klinikii Ortopedii w Zakopanem, wiem, że ma w Krakowie prywatny gabinet. Podejrzewam, że skieruje Cię na zdjęcie rtg kręgosłupa - to podstawa diagnostyki schorzeń kręgosłupa i dopiero później stwierdzi co dalej z tym zrobić.

Basen owszem i tylko basen, rzadnych ćwiczeń typu brzuszki, pompki a już broń Boże zwisy na drążku i tradycyjna rehabilitacja. Jeśli bowiem okaże się, że skolioza jest zaawansowana zabiegi te tylko pogłębią jej stan. Wszystko zależy od tego ile Twoja skolioza aktualnie ma stopni.

Mając 18 lat napewno jeszcze urośniesz, u facetów proces wzrostu kończy się dopiero około 21 roku życia (jeśli chodzi o wzrost kręgosłupa).

Jeśli chodzi o wspinaczkę nie polecałabym, jest to zbyt duże obciążenie dla kręgosłupa.

I pytanie do kania510: co to znaczy, że kręgosłup się "osunął"??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group