Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skręcenie stawu skokowego - parę pytań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osz



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 2:47 pm    Temat postu: Skręcenie stawu skokowego - parę pytań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dopatrzono się u mnie "skręcenia stawu skokowego 2 stopnia". Za tydzień idę na zdjęcie gipsu (dostałem go na 2 tyg.).

Czy po zdjęciu gipsu jest jeszcze sens kupować stabilizator? Czy możlwie, że lekarz mi go przepisze i czy byłoby to jakoś refundowane? Po zdjęciu zapewne też jakieś żele, okłady?


Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osz

Nie ma potrzeby dodatkowo po gipsie, ortezy,chyba że w badaniu kontrolnym po zdjęciu gipsu okaże się że jest taka potrzeba ale nie dłużej jak ok 7 dni po gipsie.Stosowanie leków przeciw obrzękowych i przeciw zakrzepowych oraz zabiegi fizykoterapeutyczne.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
osz



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję! Obecnie wstrzykuję sobie codziennie 40mg Clexane - z tego co mi wiadomo, to właśnie działa to przeciwzakrzepowo...

A co do fizykoterapeutyki, to o to muszę już zadbać jedynie we własnym zakresie, tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 6:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osz
Zgadza sie zastrzyki Clexane są p.zakrzepowe.Fizjoterapie jednak powinien zlecić lekarz.(ale tradycyjnie szkoda kasy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
osz



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gips zdjęty, opuchlizna nadal jest. Co prawda dwa razy mniejsza, ale jest.

Lekarz nic nie przepisał. Nie skierował na żadne badania. Na fizykoterapię podobno są takie kolejki, że nawet nie ma sensu czekać. W okolicach kostki mam fioletowe plamy (obrzęki?).

Mogę już chodzić, ale dosyć powoli, kuleję. Czy to normalne? Czy warto zaopatrzyć się w jakieś żele, maści? Może stabiizator? Lekarz powiedział jedynie, aby "rozchodzić" staw...

W domu mam taki lek: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2144. Nada się?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 6:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osz
Jeśli jest tak jak to opisujesz nie ma potrzeby stosowania usztywnienia czy stabilizatora,wystarczy(szkoda że nie możesz zastosować leczenia fizjoterapią)uważać na nogę nie forsować(potrzebuje czasu do normalności)Plamy i obrzęki mogą występować,szczególnie obrzęk może być widoczny jeszcze przez kilka miesięcy to jest normalne,można nagrzewać nogę(staw ,poduszką elektryczna,szybciej ustąpią zasinienia) dodatkowo można zastosować żel Lioton 1000(3xdzn.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
osz



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 11:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję!

Mam w domu żele Reparil i Venożel? Może te dwa wystarczą? Czy jednak Lioton 1000 będzie lepszy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osz
Można ale lepszy efekt i bardziej w takich sprawach lepszy jest Lioton 1000 ale jak zaznaczam można i te(tzn jeden z tych mają podobny skutek dzialania)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
osz



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, a co Pan sądzi o kupnie stabilizatora do późniejszej gry w piłkę nożną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osz
na pewno nie zaszkodzi przez kilka pierwszych miesięcy (do 3)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group