Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skóra wrażliwa na kosmetyki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mloda_214



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 5:42 pm    Temat postu: Skóra wrażliwa na kosmetyki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Od paru dni prawdopodobnie po uzyciu kremu twarz mam jakby poparzoną. Skóra na niej jest bardzo sucha i tak jakby się łuszczyła i bardzo piecze. Proszę o pomoc i radę na problem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najszybciej udaj sie do dermatologa.Powiedz mu jakiego kremu użyłaś.Może jest to spowodowane także zimą,tzn.mrozami.Czy dobrze nawilżałaś skórę?Jedynie lekarz może Ci pomóc!Powodzenia i będzie dobrze.Głowa do góry!! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 12:39 am    Temat postu: Re: Sucha i piekąca skóra twarzy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Netką..
to też zależy czy malujesz się ?
a jeżeli tak to czy stosujesz pod fluid jakiś krem ochronny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bellciak



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 12:32 am    Temat postu: Alergia na tusz i cien do powiek? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. jestem tu poraz pierwszy. Nie ufam juz polskim lekarzom, w sumie to od zawsze nie ufalam i jesli ktos kto choc troche zapewno wiecej od naszych lekarzy zna sie na takiej sprawie jak moja, moglby mi odpisac Sad

Zaczelo sie to od silnych bolow galki ocznej, Ostatnio zaczelam stosowac nowy tusz, wstyd sie przyznac, ale byl w gazecie, plus jakis tani cien do powiek z brokatem. Wydawalo mi sie ze cos mi wpycha galki oczne. Dostalam wysokiego cisnienia i zostalam zabrana karetka na neurologie, mialam stan przed udarowy (co prawda nie wiaze sie to z opuchlizna chociaz kto wie i od tej pory zauwazylam opuchlizne, od luku brwiowego w dol do galki ocznej. Mialam nadwrazliwe galki. Wyslano mnie wiec do okulisty. Mial zbadac cisnienie w oczach. Badanie sie nie udalo, poniewaz przy "rozwarciu" czy moze zosrzenieu oka powieka bardzo bolala. Okulistka stwierdzila ze to nic z oczami. Przeziebilam sie przez to wszystko, dostalam antybiotyk i opuchlizna powoli zchodziula, musze sie przyznac ze tak jakby nieco uciskala ciagle na galke. Czulam sie jakbym nie miala swoich oczow. Mialam dosyc stresowy okres i jeszcze tym sie stresowalam wiec dostalam tabletki na uspokojenie.
Po skonczeniu kuracji antybiotykowej opuchlizna jeszcze dawala siwe znaki. Czytalam dosyc sporo, na ile pozwolily mi oczy, na temat opuchnietych powiek. Lubie stawiac sobie diagnozy, chociaz nawet nie studiuje medycyny (mam taki zamiar, a czy sie uda zobaczymy ;p). Postawilam sobie dwie diagnozy: pierwsza to zapalenie zatok sitowych, druga alergia (choc bardziej stawialam na pierwsza). Poszlam do laryngologa, ktory doslownie zajrzal mi w nos :0 i stwierdzil ze to alergia. To byl pierwszy lekarz ktory dottkanl powiek i powiedzial od czego to moze byc Smile. Dostalam Aleric dodatkowo pije tez wapno. Opuchlizna coraz niej boli, ale bardzo powoli zchodzi i nieco sie boje ;/, wkoncu t hjest przy oczach. W dodatku gdy sprzatam mam do czynienia z kurzem, pyalami na dworze farbami mam zespol suchego oka, oklady z herabty malo pomagaja, a krople strasznie szczypia. W dodatku jestem przewrazliwiona na punkcie oczu. Co teraz powinnam zrobic, gdzie isc? Nikt w mojej rodzinie nie mial takiego przypadku. W dodatku przy dotknieciu opuchlizna nadal boli, na szczescie juz prawie nie naciska na galke. Byl te4ez taki dzien, ze po przebudzeniu, mialam krew w oczach, a na poduszcze byly plamki krwi (od paru dni nie krwawi mi oko, a ta sytuacja zdarzyla sie pierwszy raz) Prosze o pomoc Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotrowa



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochana idź jak najszybciej do prywatnego okulisty!!!!
I przede wszystkim zmień kosmetyki, bo to poważnie wygląda. Może stosuj hypoalergiczne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz to po pierwsze.
Może trzeba spróbować kosmetyków mineralnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mellody



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak jak dziewczyny piszą. a doraźnie rób kompresy i łagodzące krople do oczu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fulik



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie bardzo szkodzi klimatyzacja. Możecie polecić mi jakieś kropelki nawilżające oko i likwidujące przekrwienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotrowa



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 1:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co, kiedyś pisaliśmy o takich polskich kropelkach - starazolin.
Bez recepty i niedrogie. sprawdź jeszcze sobie. Poszukam jakiś informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffi



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

narazie to powinnaś wogóle odstawić wszystkie kosmetyki,a może jakis kosmetyk do demakijażu lub krem do oczu cię uczula ?? Lekarz kochana lekarz obowiązkowo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group