Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skóra na głowie złuszcza się, co to i jak się tego pozbyć???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 2:02 pm    Temat postu: skóra na głowie złuszcza się, co to i jak się tego pozbyć??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat, ale mam problem... Chodzi o łuszczącą się skóra na głowie. Wydaje mi się że to może być łupież ale nie jestem pewien, próbowałem już chyba wszystkich szamponów i nawet te lecznicze nic mi nie dają. Wygląda to tak, że na głowie mam jeden wielki łuszczący się płat, gdy go sobie zacznę zdrapywać to potem trudno jest go wytrzepać z włosów, odchodzi takimi wielkimi płatami, czasem nawet po centymetrze, i te płaty są takie że gdy się je np. podważy czymś to same odchodzą. Nie swędzi mnie to, ale jak sobie drapie to czasem zostają strupki. Jak sądzicie co to jest i jak się tego pozbyć ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, gdzieś spotkałam się z podobnym problemem, możliwe, że to łojotokowe zapalenie skóry, te płaty po jednym centymetrze we włosach na to wskazuję.

Najlepsze było by zdjęcie, ale są przypadki w których pomógł: "Protopic" - więc możesz spróbować, wiem też, że wiele osób było właśnie z tym u dermatologa i przepisywali im właśnie szampony, co nie uzyskało efektu, dotarłam tez, do ciekawej opcji, która wymaga jednak cierpliwości i poświęcenia, mianowicie:

Otóż kupuje się tran,podgrzewa się go żeby był dostatecznie ciepły, następnie wmasowuje się go w skórę głowy, po czym zakłada sie na głowę czepek / może być zrobiony z cienkiej torby foliowej/ i tak paraduje się przez ok. 1 godz. Nastepnie myjesz głowę - można użyć mydła siarkowego- które też nie najpiękniej pachnie, ale dla skóry i włosów ma działanie korzystne.

Z tego co wiem, miesiąc takiego stosowania i ten feralny "łupież" zniknął bezpowrotnie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałem podobny problem, okazało się że to łuszczyca... nie życzę ci tego bo to delikatnie mówiąc niezbyt przyjemna choroba... radzę wizytę u dermatologa bo kto na forum bez zdjęcia ci dobrze doradzi? nie słuchał bym też rad w stylu kup protopic - jak powyżej... z tego co czytałem na jednym blogu to ten cały lek może mieć właściwości rakotwórcze i polecanie takiego leczenia na forum bez pewności co do diagnozy to jakaś kpina... idź do dermatologa chłopie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jogobelny



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pomorze
PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podpowiedź kolegi z tranem bardzo dobra, spróbuj, powinno przynieść efekty Smile tran dobry na wszystko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krychaa



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja swego czasu miałam podobne objawy - radzę się wybrać do dermatologa, on oceni najlepiej. U mnie się okazało, że to łupież tłusty, na szczęście dopiero początki to były i wystarczył specjalistyczny szampon.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Klaudiusz40
Spamer


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po Twoich objawach wygląda mi to na łuszczycę. Jeśli mam rację to trzeba jak najszybciej skontaktować się z jakimś specjalistą. Tymi sprawami zajmują się trycholodzy. Sam niedawno miałem problemy ze skórą głowy, a dokładnie z wypadaniem włosów i uzyskałem pomoc, dlatego mogę polecić Ci [zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna i Jerzy



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można spróbować tych sposobów
- dobrze na zmiany daje zrównoważona ekspozycja na słońcu, ruch na słońcu z odkrytymi zmianami znacznie zmniejsza złuszczanie,
- skórę trzeba natłuszczać, aby unikać pękania i bolesnych ran,
- kąpiel z dużą ilością oleju roślinnego, nie wycierać się,
- dodatek octu do kąpieli, łagodzi dotkliwy świąd,
- zmiany można smarować pudrami z mąki owsianej, mąki ziemniaczanej,
- błoto i sól z Morza Martwego,
- smarowanie zmian octem winnym, kompresy na 30 minut,
- okłady z poszatkowanych liści kapusty, założyć bandażem,
- kremy z Euceryną, krem z rumiankiem pospolitym,
- olejek drzewa herbacianego,
- dobrze sprawdza się dziegieć.
Wewnętrznie; potrawy z zawartością kwasów tłuszczowych omega 3, jedz tłuste ryby, stosuj olej z siemienia lnianego do potraw, łykaj tran, może być w bezwonnych kapsułkach. Przyjmujemy witaminę E i D, beta karoten, selen.
- świąd łagodzi sok ze świeżego aloesu,
- odciążamy nerki, pijąc czystą wodę mineralną, odrzucamy alkohol i kawę,
- mówi się też o smole węglowej w szamponach, specjalne szampony zmieniamy jak najczęściej, skóra nie będzie się przyzwyczajać do aktywnych składników.
Duże znaczenie ma unikanie stresu. Łuszczycę nasila mleko i przetwory mleczne, tłuszcze zwierzęce, podroby i potrawy pikantne.
Odciążamy wątrobę działając żółciopędnie, dbamy o regularne wypróżnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariolka666
Zbanowany


Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 1:36 pm    Temat postu: reeee Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli już masz pewność że to łuszczyca, to zamów sobie [reklama] Ja nie mogłam wytrzymać już z ciągle swędzącą skórą, a drapanie nie jest wskazane. Ale po [reklama] problem mam z głowy ! Polecam i trzymam kciuuuki że i Tobie pomoże!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group