Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skolioza w młodym wieku

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
on
Gość









PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha i jeszcze jedno. Na prawdę nie ma się czego bać Smile. Obecna medycyna dysponuje takimi środkami że nie czuć bólu. Oczywiście po operacji trzeba praktycznie przejść "naukę chodzenia", ale ona zajmuje nie więcej niż miesiąc. Potem można normalnie, aktywnie żyć.
Powrót do góry
Miśka13



Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 01, 2006 8:46 pm    Temat postu: SKOLIOZAAA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic strasznego jestem po 5 operacjach skoliozy, garb nie zostanie nigdy usunięty do końca.
Laughing Pozdrawiam i wiecej optymizmu proszę! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zielona Mila



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z Hadesu ...
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 8:07 pm    Temat postu: Skkolioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 16 lat i dopiero jakiś rok temu zwrociłam na to uwage.
Mam dosc powarzne skrzywienie.
Rosnie mi garb !
Jezdziłam ja jakas rehabilitacj (cwiczenia) itd. ale szybko sie zniecheciłam.
Wiem ze to wymaga czasu jednak przez 3 miesiace nie było widac zadnych efektow mojej pracy.
Teraz załuje ze zaprzestałam pracy nad moim kregosłupem.
Coraz czesciej odczowam bol w plecach i klatce piersiowej.
Wstydze sie zakładac bluzki z odkrytymi plecami.
Czuje sie okropnie.
Chciałabym sie dowiedziec czy sa moze jeszcze jakies inne sposoby leczenia skoliozy ?
Błagam pomóżcie, doradzie ...


-----edited by emilka-----
temat został przyłączony do istniejącego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 8:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

basen basen i jeszcze torche basnu
mi jeszcze lekarka doradziła takie kretyńskie ćwiczenie że siedzisz i lekko odchylasz głowe do tyłu i wyciagasz na przemian ręce do góry tak jak byś chciała coś złapać;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zielona Mila



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z Hadesu ...
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe nie za bardzo lubie sie pokazywac na basenie, chodziłam, ale jakos nigdy za bardzo mnie nie ciagneło wolałam wyjsc ze znajomymi na wino albo na koncert xD

Teraz jednak postanowiłam coś z tym zrobić, bo strasznie mi to przeszkadza ... !


-----edited by emilka----
jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień". znajduje się w prawym górnym rogu każdej Twojej wypowiedzi. posty zostały połączone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doskonale rozumiem;] jeżeli nie masz dużego skrzywienia to po prostu rehabilitacja
najlepiej idź do lekarza in Ci da skierowanie do ortopedy a ten Ci wszystko łądnie pięknie wyklaruje i wyjaśni;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominisia2806



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bolesławiec
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam 15 lat 2 lata temu wykryli mi skolioze ledzwiowo piersiowa lewo strona odrazu podjełam rehabilitacje w senatorium 4 tygodnie na turnusie poczatkow skrzywienie 12 i 18 stopni za pol roku ponowny turnus 4 tygodniowy skrzywienie sie pogorszylo z 12 na 18 z 18 na 26 stopni. od roku juz nie mialam zadnych badan.... ale teraz znow podejmuje leczenie rehabilitacyjne baseny itd..... mam takie male pytanko czy z taka wada kregosłupa mozna isc do szkoły sportowej a potem na AWF ?? jak by sie ktos orientował prosze o odp.....pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba musisz zadzwonić do danej placówki i się dowiedzieć. może to zależy od szkoły, bo w necie to znalazłam tylko taką informację:
Kod:

SKOLIOZA PRZECIWWSKAZANIA:
1. Uprawianie ćwiczeń z elementami skoków i skłonów bocznych.
2. Długotrwałe stanie oraz siedzenie, dźwiganie ciężarów.
3. Gry sportowe znacznie ograniczyć.
4. Uprawianie dyscyplin sportowych: gimnastyki artystycznej, akrobatycznej.

_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominisia2806



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bolesławiec
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za informacje ..... mam nadzieje ze uda mi sie jednak dostac do tej szkoły ... jeszcze raz wielkie dzieki ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group