Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skolioza w młodym wieku

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marta jeśli mogę zapytać-operowana byłaś zapewne w 2000roku a w jakim czasie?? bo ja byłam w trzebnicy na przełomie kwietnia/maja
Powrót do góry
martunia
Gość









PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 4:47 pm    Temat postu: choroby i urazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam operowana 18 lutego wiec moze sie znamy.odezwij sie na gg6105673 .pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 9:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem wam szczerze ze napoczatku było mi tródno. Bo wiecie 14 lat noto juz ma sie jakąs swoją sympatie i wogóle naszczescie mój chłopak tego niezauwazał bo jemu chodziło o mnie a nie o jakas chorobe to własnie on mi duzo pomógł ale niewazne wiec wybrałam sie do lekarza z mama i lekarz zalecił mi noszenie gorsetu,,pomyslałam boze jak ja sie pokaze" Sad Sad Sad Ale gdy mama przywiozła ten gorset miałam poprostu załamke poduszka była mokra od łez kolezanki chłopak pocieszali mnie ale wiem co mysla. gdy mama mi powiedział ze mam w nim chodzic cały czas nawet spac to juz było tylko na 2 godziny dziennie mozna to zdjąc. teraz mam gorset 11 miesiecy i jeszcze miesiąc i koniec meczarni ale gdy zdejmie gorset to widze poprawe generalnie moge sie cieszyć ładną sylwetką Laughing Laughing Laughing

---- edit by Paweł:
Prosze stosować maksymalnie 3 znaki interpunkcyjne koło seibie (tak samo z emotikonami).
Powrót do góry
Weronia
Gość









PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 3:26 pm    Temat postu: skolioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
mam 14 lat.jestem przed zabiegiem.jak narazie chodzi mi tylko to po glowie.teraz mam trudnosci z oddychaniem,czesto placze z tego powodu ze bola mnie plecy,ze tak wygladam...:(ale czasami patrze na to z innej strony,bowiem ze w przyszlosci musi byc lepiej.coz poradzic...kazdy wyglada jak wyglada...chcialabym zeby po zabiegu nie bylo zadnych komplikacji.zebym zyla jak kazdy zdrowy czlowiek.najlepiej sie nie zalamywac,bo to najglupsze co moze byc!!!wy tez sie nie zalamujcie bo to nic nie daje!!!Smile
Badzcie dobrej mysli!!!
Powrót do góry
Gall Anonim



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 8:56 pm    Temat postu: Skolioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, że skolioza zwalnia z niektórych ćwiczeń fizycznych?
Sama niestety jestem dotknięta tym skrzywieniem kręgosłupa i w ubiegłym roku szkolnym byłam zwalniana z takich ćwiczeń jak np. przewroty. Nie wiem jednak, czy to słuszne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Neugier



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam skolioze i na wf zawsze ćwiczyłam,nie byłam zwalniana z ćwiczeń,ale to może i też przez to ze wuefista o tym nie wiedział wtedy to może wyglądałoby inaczej ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MNie to zwalnialo z mostka i czegod tam jeszcze ale nie pamietam:P ale z mostka na pewno Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 1:00 am    Temat postu: scolioza proszę powiedz gdzie robiono ci operacje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Skolioza to naprawde straszne schorzenie...wiem cos o tym, miala 3 operacje na kregosłup spowodowane skolioza.To byly dramatyczne przezycia, ale dzieki temu dzis moge cieszyc sie zdrowiem, normalnym zyciem, i (prawie)prostym kregoslupem.Ludzie!skoliozy nie mozna lekcewazyc, kregosłup to podpora całego organizmu. Zycze zdrowia, bo jest najwazniejsze!!!
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 1:02 am    Temat postu: Re: skolioza bardzo serdecznie Cię pozdrawiam życzę zdrowia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weronia napisał:
Witam!
mam 14 lat.jestem przed zabiegiem.jak narazie chodzi mi tylko to po glowie.teraz mam trudnosci z oddychaniem,czesto placze z tego powodu ze bola mnie plecy,ze tak wygladam...:(ale czasami patrze na to z innej strony,bowiem ze w przyszlosci musi byc lepiej.coz poradzic...kazdy wyglada jak wyglada...chcialabym zeby po zabiegu nie bylo zadnych komplikacji.zebym zyla jak kazdy zdrowy czlowiek.najlepiej sie nie zalamywac,bo to najglupsze co moze byc!!!wy tez sie nie zalamujcie bo to nic nie daje!!!Smile
Badzcie dobrej mysli!!!
Powrót do góry
on
Gość









PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Miałem operację 3 lata temu mając 16 lat. Najlepiej nie czekać z operacją bo im wcześniej się ona odbędzie tym lepsza jest korekcja i istnieje możliwość praktyczne całkowitego usunięcia garbu żerbowego. Ja niestety mam jeszcze małą wypukłość ale jest praktycznie niewidoczna w ubraniu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group