Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skolioza w młodym wieku

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulina



Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich serdecznie
mialam operacje na kregoslup 11 lat temu ( mialam 14 lat), odcinek piersiowo ledzwiowy.jestem bardzo zadowolona.mialam takie same problemy co ty "skolityczka" problemy z oddychaniem wracaniem do pozycji prostej.nosilam gorset przez 2 lata, 2 razy w tyg basen , 3 w tyg cwiczenia gimnastyczne, kazde wakacje senatoria; niestety nic nie pomoglo. pociesze cie faktem ze moj brat tez mial skolize ( wylacznie piersiowa) dzis po 3 letnim noszeniu gorsetu skolioza sie zatrzymala od 2 lat nie postepuje.
mam pytanie do grega : mam jeszcze problem z kregozmykiem, mam bole w okregu kosci ogonowej, raz mniejsze raz wieksze ( zauwazylam ze zalezy to od wysilku fizycznego),no i ne daje juz zbytnio rady lezec dluzej na wznak. pytanie : czy to sie juz nadaje na zabieg ( wiem ze taki zabieg predzej czy pozniej mnie czeka - zostalam o tym poinformowana po pierwszej operacji, lekarze odkryli moj kregozmyk podczas operacji, bali sie go ruszac)?
ile kosztuje taka operacja? ( nie podlegam pod kase chorych)
gdzie mozna ja wykonac?( operacje mialam robiona w poznaniu)
ile czasu zabierze mi przygotowanie sie do niej?
i ile czasu po potrzebuje odpoczynku ( wiem ze po operacji po skoliozie wypuszczaja po 2 tyg, ale to wcale nie oznacza ze mozna wszystko robic)?
cào z zajsciem w ciaze? czy kregoslup to zniesie, tzn ciezar plodu?dziekuje bardzo za odpowiedz
pozdrawiam
paula
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nieznana i nie podpisana
Gość









PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez mam skrzywienie i garba. mój brat miał gorset. jeżeli chcesz go zrobic to uprzedzam ze wiekszosz lekarzy odradza mi to! styknęłam się z osobami które nosiły gorset i na dobre im to nie wyszło! może moge ci jakoś pomóc. wraz z rodzicami byłam u wielu lekarzy. ostatnio trafiłam do warszawy. w gabinecie zabieg trwał 1-1,5 godz. przez ten czas garb zmniejzył się o kilka cm!!! Jednakże teraz wraca, choć nie do końca. po nastepnych wizytach maja byc lepsze efekty i miałam byc tydzien po. Może tego własnie powinnas spróbować
Powrót do góry
Alex
Gość









PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam 17 lat w 2006 będę miała 18 i dużą skoliozę.
Mam tak 20 st w szyjnym, 65-65 st w odcinku piersiowym , 38 st w lędźwiowym
cZY WEDłUG WAS POWINNAM ZACZAć MYśLEć O OPERACJI/?????
Powrót do góry
nieznana i nie podpisansa
Gość









PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIE!!!!!!!!!!!!!! Exclamation
Powrót do góry
Agnieszka 13
Gość









PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 10:28 am    Temat postu: Też mam skoliozę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mam skolioze.Mam 11 lat.Nie wiem jak duze mam skrzywienie,w kazdym razie mam asymetryczne łopatki.Czy to świadczy ze mam duza wade?
Powrót do góry
Ssss123
Gość









PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 1:46 pm    Temat postu: a ja polecam Trzebnicę!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja polecam wszystkim zmartwionym i przerażonym operacją osobom do odwiedzenia szpitala w Trzebnicy! jestem po operacji właśnie w tym szpitalu i czuję się świetnie!naprawdę polecam ten szpital. [zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
jola26
Gość









PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 2:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tez nosiłam gorset. W wieku 12-18lat. Raczej pomógł. Ale mam sztywnośc odcinka ledzwiowego i piersiowego ;( Nie zgina sie po prostu. Znam wiele osób, ktore nosiły gorsety. Wielu z nich pomogły. Operacja to ostateczność!!! Po takim zabiegu nie mozna nosić (dźwigać) wiecej niż 2 kg, czyli 2 torebki cukru ze sklepu... W Świebodzinie jest dobry ośrodek! Polecam! Pozdrawiam.
Powrót do góry
evelyn
Gość









PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 6:57 pm    Temat postu: do alex Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alex Twoje stopnie srzywienia (zwłaszcza te 65) kwalifikuja sie do operacji. Tez tyle mialam. teraz mam 21 lat a operacje przeprowadzono mi 8 lat temu. Nie lekceważcie tego bo to powazna sprawa. Zaniedbanie kregoslupa i zbyt wielkie skrzywienie moze skonczyc sie nawet wozkiem inwalidzkim.jedna osoba pisala tu ze po 3 operacjach moze sie teraz cieszyc zdrowiem, a ja pytam czy w pelni??? bo ja mialam 1 operacje wstawiono mi implanty i nie ciesze sie zdrowiem gdyz w yniku tego mam duzo ograniczen, nie moge uprawiac sportu itp...
Powrót do góry
alekkk
Gość









PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 1:02 am    Temat postu: leczenie skolioz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej....jesli chodzi o leczenie skolioz to bardzo dobre sąćwiczenia asymetrycznego odddychanie np ( metoda Schroth ) i jeszcze inne metody. Moj lekarz poradził mi takich rehabilitantów którzy zajmuja sie leczeniem skolioz i jestem bardzo zadowolony. No i jezdze na takie kolonie zdrowotne co roku gdzie sie cwiczy na skoliozę....
Powrót do góry
martunia
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 5:43 pm    Temat postu: choroby i urazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej.jestem po operacji juz 6 lat i ogromnie jestem zadowolona ze mam proste plecy.wszystkim polecam szpital w trzebnicy.choc mam implanty a mimo wszystko robie wszystko.urodzilam wspanialego synka o wlasnych silach,robie zakupy zyje jak normalny w swiecie czlowiek.nie bojcie sie operacji to droga do normalnego szczesliwego zycia. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group