Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skolioza w młodym wieku

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katirynka



Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubelskie
PostWysłany: Czw Paź 20, 2005 4:30 pm    Temat postu: Skolioza w młodym wieku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie! W tym poście chciałabym prosic o pomoc w skutecznym zwalczaniu skoliozy. otóż wyjasniam sytuacje, mam 14 lat, od kilku lat poważne problemy ze skrzywieniem kręgosłupa. mialam robione RTG na którym widac wyraźne boczne skrzywienie. Miałam zalecone ćwiczenia, jednak one nic nie pomagaja, wada sie znacznie pogłębia, widać to wyraźnie w mojej postawie ciała, każdy ruch prowadzący do wyprostowania się sprawia mi duży ból, od jakiegos dłuzszego czasu zaobserwowalam ze gdzieś po środku pleców po lewej stronie mam wypuklenie zaś po prawej kręgosłupa jakby spadek. czytalam nieco o garbie żebrowym i nie wiem czy to ten garb. I czy trzeba go leczyc operacyjnie czy moze sa nieco mniej drastyczne środki. Od niedawna mam problemy z oddechem mysle zwiazane wlasnie z ta skolioza. byłam u ortopedy, stwierdzil (2 lata temu) ze jest to wlasnie skolioza typu I ale od tamtej pory mój stan znacznie sie pogorszyl. Prosze o pomoc poniewaz chcialabym wiedziec na czym stoje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć, ale w wypadku skoliozy zalecane są ćwiczenia korekcyjne. Jednak z tego co piszesz to jest coś bardziej poważnego. Napisałaś, że byłaś u lekarza 2 lata temu. Zdecydowanie uważam, że powinnaś pójść do lekarza, może innego, nie tego u którego byłaś, może nawet do kilku. Nie można tego lekceważyć. Lepiej jak zapytasz się lekarza, bo na forum nikt Cie nie obejrzy i nie zbada. Nie zwlekaj z decyzją. Życzę zdrowia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katirynka2
Gość









PostWysłany: Pią Paź 28, 2005 4:50 pm    Temat postu: bylam juz u lekarza ale dziekuje za rade Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

okazalo sie ze to skolioza mlodzińcza w dosc zaawanswowanym stanie, bede miala gorset i zalecane mam sanatorium do ktorego mysle sie wybrac jesli czas pozwoli. Z góry dziekuj za odpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry
Greg1
Gość









PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem absolwentem warszawskiego AWF-u wydz. rehabilitacji i zajmuje się problememi Skolioz w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Jak napisałaś byłaś u ortopedy 2 lata temu jest to bardzo długi czas jeżeli o kontrolę tego rodzaju schorzenia. Ale wracając do setna sprawy czy od ortopedy uzyskałaś więcej informacji na temat swojej skoliozy? Czy to on pokazał poinstuował cię jakie ćwiczenia masz wykonywać czy dodał jakiś komentarz?

Widzisz jest taka sprawa w całym leczeniu skolioz ja zanim podejmę się jakiejkolwiek terapii w skoliozach dokładnie badam pacjenta ponieważ wina skoliozy nie musi być koniecznie winą samych pleców dlatego też nie wiem od czego trzeba by z tobą zacząć. Jest naprawdę tysiące powodów które mogą wywoływać skoliozę.

Jeśli chodzi o ten garb żebrowy jest to zwykła reakcja kręgosłupa na skoliozę więc faktycznie w zależności od stopnia skrzywienia zmienia się jego intensywność.

Poza tym nie udzieliłaś bardzo ważnej informacji czy jest to skolioza jedno- czy dwu-łukowa.

Narazie w takim stopniu w jakim dałaś opis nie mogę ci zalecić nic konkretnego. Oprócz wizyty u specjalisty rehabilitacji. Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania napisz na mojego mail-a [porad udzielamy na forum]

Postaram się wtedy odpisać ci w pełni fachową poradę.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 6:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skolioza to naprawde straszne schorzenie...wiem cos o tym, miala 3 operacje na kregosłup spowodowane skolioza.To byly dramatyczne przezycia, ale dzieki temu dzis moge cieszyc sie zdrowiem, normalnym zyciem, i (prawie)prostym kregoslupem.Ludzie!skoliozy nie mozna lekcewazyc, kregosłup to podpora całego organizmu. Zycze zdrowia, bo jest najwazniejsze!!!
Powrót do góry
skoliotyczka~18~
Gość









PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wielki problem i nie potrafie sobie sama z nim poradzić!!! proszę o pomoc!!! Mam skolioze i to dość poważną 6 lat temu już kwalifikowała się na zabieg operacyjny!! od tamtego czsu do dziś schorzenie to sie pogorszyło w dość wysokim stopniu!!! początkowo byłam leczona nawet chodziłam na ćwiczenia rechabilitacyjne ale moi rodzice przestali sie tym interesować i nastąpił koniec moich wizyt u ortopedy!!! skończyłam już 18 lat więdz mogę sama o siebie zadbać tylko nie wiem od czego zacząć!!! Nadal sie jeszcze ucze ,nie pracuje i nie mam pieniędzy dlatego jest to dla mnie wielki problem!!! Chciałabym także wiedzieć czy powstały garb rzebrowy zostanie usunięty??? prosze o pomoc!!!
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początek zacznij od wizyty u Twojego lekarza pierwszrgo kontaktu. Popros go o skierowanie do specjalisty, który zdecyduje jaka terapie podjąc. Jest możliwość rehabilitacji w senatoriach specjalnie przeznaczonych do tego typu schorzeń. Są one finansowane z NFZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje !!!za pomoc !!! Wink to naprawde mi pomogło !!! Ile czasu zajmują te wszystkie badania zanim dojdzie do operacji i czy powstały garb rzebrowy bedzie skorygowany??? mam już dość wyśmiewania się ze mnie chce w końcu normalnie wyglądac !!! Crying or Very sad
Powrót do góry
skoliotyczka~`18~`
Gość









PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam już powyżej uszu wyśmiewania się ze mnie !!! musze to wkońcu załatwić!!! ! DZIEKI
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, z tego co wiem dwa tygodnie po zabiegu już sięwychodzi do domu, ja dośc dawno się na to leczyłam 0k 5 lat temu bylam operowana i jestem bardzo zadowolona. Proszę się nie bać wszystko będzie dobrze, a przez zabiegiem to i teraz są długie kolejki, bo wiadomo szpitale w dlugach i nie w kazdym robią takie zabiegi a dzieciakom się plecy krzywią jak nigdy. Nie można za długo z tym zwlekac bo jak u dziewcząt to 17 lat to ostatni dzwonek, zreszta im wiekszy garb tym gorszy efekt bo trudniej wyprostowac coraz twardsze kości. pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group