Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Skolioza 17 latka- Porszę o pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JK Yellow



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z Mazowsza
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 1:20 pm    Temat postu: Skolioza 17 latka- Porszę o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam taki problem otóz mam 17 lat i mam skoliozę piersiowo- lędzwiową prawostronną, 22 stopnie dex. Tak mi napisali w szpitalu i do tego jeszcze napisali że mam w próbie Adamsa garb żeborwy lewostronny i wał mięśnowy prawostronny.
Jakie ćwiczenia wykonywać zeby chociaż tą skolize zatrzymać Question Pomóżcie

Z góry dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę zapoznać się z wypowiedziami na temat skoliozy na forum. Podaje linka: http://www.biomedical.pl/forum/skolioza-w-mlodym-wieku-prosze-o-pomoc-vt64.html?highlight=skolioza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JK Yellow



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z Mazowsza
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to co mam jeszcze napisac Question na zdjęciach RTG byłem w marcu i skierowali mnie do szpitala na rehabilitacje. Chodziłem 3 tygygodniowy pobyt, wykonywałem jakies ćwiczenia które w sumie nic nie dały bo mialem napisane w karcie ze mam skolioze jednołukową (a ja mam dwułukową) i wykonywałem takie ćwiczenia ze jeden odcinek kręgosłupa się tak jakby korygował a drugi pogłebiał, taka jest własnie praca w szpitalach wojewódzkich biorą kase za pacjenta ze służby zdrowia i odwalają robote która wogle nie powinna się nazywac robotą. Chodze na basen 2 razy w tygodniu, oraz chodze na Yumeiho. W sumie to tez mnie boli kręgosłup po lewej stronie tam gdzie jest uwidoczniony garb. Jak za duzo siedzie lub nosze plecak to pojawia się lekki ból, lekarz który mnie przyjmował powiedział ze to moze byc choroba szejermana czy jakos tak.

Moge liczyc na jakies dobre ćwiczenia z waszej strony Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem mamą 17 latka po ciężkich przejściach związanych ze skoliozą (nieskuteczne okazały się zalecane przez lekarzy ortopedów ćwiczenia oraz bardzo drogi i zatruwajacy życie gorset)
skolioza osiągnęła 30stopni w skali Coba,
w takim stadium podjęliśmy terapię yumeicho 2x w tygodniu po 20 minut.
po 3 miesiącach kręgosłup jest niemal prosty pozostały jeszcze niewielkie deformacje klatki piersiowej.
gimnastykę yumecho jako metodę wspomagającą zabiegi przeprowadzane przez autoryzowanych fachowców mozna także wykonywać w domu ale konieczne jest nastawienie stawów miednicy przez fachowca.
jednołukową skoliozę u mojej siostrzenicy terapeuta usunął po pierwszym (bezpłatnym) bardzo krótkim i bezpłatnym zabiegu,
niewielką dwułukową skoliozę u mojego siostrzeńca usunięto po 15 abiegach.

Lekarz ortopeda gdy już zakupiłam dla syna gorset (4 tys zł) powiedział że gorset trzeba nosić bez przerwy przez ok rok. a skrzywienie powróci prawdopodobnie po kilku latach po zdjęci gorsetu. gorset nie usuwa jednej z przyczyn skrzywienia jakim jest krzywa miednica.

zaobserwowałam że po korekcji miednicy(jeden zabieg) nawet gdy przerwaliśmy regularne zabiegi yumeicho z powodu grypy, nastąpiła samoistna poprawa.
Powrót do góry
mama
Gość









PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:56 pm    Temat postu: skolioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój 17 letni syn po wielu nieskutecznych akcjach (gimnastyce korekcyjnej zalecanej przez ortopedów i noszeniu gorsetu) miał30stopni w skali coba
w takim stanie podjęliśmy terapię yumeicho po 3 miesiącach 805 poprawy. obecnie mamy za sobą półroku 2xw tygodniu oraz ćwiczymy w domu codziennie- samodzielnie po skoliozie niemal nie ma śladu pozostały tylko niewielkie zniekształcenia klatki piersiowej.

w przypadku mojej siostrzenicy skolioza jednołukowa już jeden zabieg pozwolił na całkowite zlikwidowanie skoliozy.
Powrót do góry
sylwiaaa
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy małych skoliozach niektóre ćwiczenia są skuteczne ale jeśli skolioza znacznie postępuje to już nic raczej nie pomoże
Powrót do góry
szukam pomocy! ! !



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiatam.Za 3 miesiące skończę 17 lat.Komputerowe badanie miałam robione w 2004r.Zdiagnozowano u mnie skoliozę lewostronną.Na forum dowiedziałam się o terapii yumeiho.Bardzo proszę o bliższe przedstawienie mi tego tematu.Czytałam co nieco o tym na różnych stronach ale nie rozumiem na czym to polega... Dodam że przez te 4 lata mało ćwiczyłam,słyszałam że najlepszy jest basen ale nie mam wogóle na to czasu.Mam wrażenie że owe skrzywienie postępuje.Prosze o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group