Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Siłownia

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panek



Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko pamietajcie ze przy wieku gdzie jeszcze sie rosnie nie mozna brac obciazenia za glowe(stajac czy siedzac)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogolnie małe obciążenie + brak ćwiczen obciążajacych mocno kregosl;up
<najlepszy przyklad martwy ciąg>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bolton



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mysłowice
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 4:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ooo uwielbiam te tematy Smile)

Ogólnie odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak:

Na zdrowie to może ci to tylko dac na plus. Jedynie co to tak jak już tu kilka osób powiedziało/napisało nie ćwicz na plecy bądź ćwicz ale strasznie lekkim ciężarem. Dlaczego? Ponieważ możesz nie urosnąć wzwyż.

Masz 15 lat, więc zacznij od ćwiczeń ogólno rozwojowych. Do tego dorzuć np: basen, bieganie jakies np sztuki walki. Siłownia też! z czasem zwiększaj sobie ciężar. Nie słuchaj kolegów którzy będą cię namawiali na suplementy bądź sterydy. Dobierz odpowiedia diete wtedy urośniesz. Suplementy takie jak jakis gainer czy kreatyna można wprowadzić ale z własnego doświadczenia wiem że jest to na krótką mete niestety. Ale gdy zdecydowałbyś sie już na takie coś to dopiero gdzies po pół roku intensywnych i sumiennych ćwiczeń.

Jeszcze taka wzmianka co do jednej wypowiedzi:

Siłownia nie jest oznaka narcyzmu. W wielu przypadkach ludzie ćwiczą po to aby zwiększyć pewność siebie. Wielu ludziom pomaga to w codziennym życiu. Niektórzy też poprostu chca zrobić coś dla siebie i to że ktos w siebie inwestuje w tym kierunku nie oznacza że jest narcyzem. Nie uważam że jest to życiowy piorytet ale takie gadanie że ćwiczą same "tępe koksy" napakowani itdd... to jest właśnie oznaka że ludzie którzy tak twierdzą są własnie chudymi, słabymi istotami którzy wolą siedzieć przed telewizorem bądź komputerem i krytykować a sami nic nie zrobią ( to tak na marginesie bo takich ludzi jest już coraz mniej)

Jeśli ktoś miałby jakies pytania na temat siłowni to zapraszam na PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michalko



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szcecin
PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 7:27 am    Temat postu: młodzieńcze! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Młodzieńcze! Na ćwiczenia nigdy nie jest za wcześnie, ale najlepiej abyś był pod stałą opieką trenera. Ćwiczenia nie powinny być zbyt intensywne, a obciążenie zbyt duże. Dobrym pomysłem jest pływanie. Pracują wszystkie grupy mięśni, na prawdę polecam. Ja w twoim wieku trenowałem koszykówkę i biegałem na orientacje. Ale przez bieganie mam teraz słabe stawy i problemy z lewym kolanem, więc to nie jest dobry pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes bosh czasem te rady mnie rozbrajaja..


michalko napisał:
Na ćwiczenia nigdy nie jest za wcześnie, ale najlepiej abyś był pod stałą opieką trenera.


ja nigdy nie cwiczylem pod opieka trenera. i zyje.


michalko napisał:
Ćwiczenia nie powinny być zbyt intensywne, a obciążenie zbyt duże.


cwiczenia na sile to cwiczenia z duzym obciazeniem.
jednak w tym momencie warto zapoznac sie z "przetrenowaniem".


michalko napisał:
Dobrym pomysłem jest pływanie. Pracują wszystkie grupy mięśni, na prawdę polecam.


chce trenowac na sile lub mase i nadal plywanie jest ok ? bo nie bardzo.


michalko napisał:
Ale przez bieganie mam teraz słabe stawy i problemy z lewym kolanem


ja przez lata gralem w pilke nozna i zyje.. zadnych probklemow..

wiec takie rady - do kosza Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group