Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

silny kaszel..pomocy!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:00 pm    Temat postu: silny kaszel..pomocy!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem mloda osoba, mam 20 lat. Trzy dni temu zachorowalam na angine, ktorej towarzyszy bardzo silny suchy kaszel. Kaszle praktycznie non stop.. od wczoraj mam jednak pewien problem. Przy prawym plucu, tak jakby po prawej stronie zoladka czuje, nie wiem, jak to opisac, tak jakby balonik powietrza... ktory mi przeszkadza, tak jakby to cos z zoladka powodowalo kaszel i nie dalo sie odksztusic, zupelnie nie wiem co to jest Sad Pojawia sie to glownie po wypiciu czegos, pozniej sie zmniejsza. Kaszel jest momentami tak silny, ze az dlawiacy, prowokujacy wymioty i mialam az dwa razy tak jakby silne "szarpniecia" zoladka. Czy to mozliwe, aby kaszel spowodowal przepukline okoloprzelykowa? A moze to cos innego? Dodam, ze prawe pluco nieco boli, ale calkiem wyzej, pod lopatka i przypuszczam, ze od tego kaszlu... prosze o pomoc, co to moze byc.. w zoladku czuje ciagle niezmiernie duzo powietrza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jak dawna masz ten kaszel?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dwóch dni. Zaczął się wczoraj, ale jest bardzo uporczywy..

Ja wiem, że to bardzo dziwnie brzmi, być może nie potrafię tego fachowo opisać, ale jest bardzo dokuczliwe. Z kolei mój lekarz, jak mu powiem, obawiam się, że nie zwróci na to uwagi. Myślałam, że to może jeszcze odma, ale ból, a miejsce tego "owego czegoś" to dwa różne światy. Najbardziej podejrzewałabym przepuklinę, ale nie słyszałam, aby się zdarzyła od kaszlu...

dzięki mikmik podniosłeś mnie nieco na duchu Wink ja już mam uczucie, że zaraz płuca połknę lub zgubię Wink tylko nadal niepokoi mnie ten "balonik powietrza" ktory czuje albo obok pluca, albo w zoladku Smile jejku, i pojawia sie najczesciej po wypiciu czegos... a ze sie na tym nie znam, to schizuje sobie coz to moze byc... i nadal nie wiem, czy od tego moglam dostac przepukliny.. Smile

_Edited by Gonzi_
Korzystaj z Edytuj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może jakaś kolka Cie łąpie??

_Edited by Gonzi_
I tym miłym akcentem
a ) zmieniam treśc posta
b ) otrzymujesz PW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_zi



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm.. o kolce nie pomyślałam, ale chyba raczej nie.. Jak będę na wizycie kontrolnej u lekarza to o tym wspomnę, choć mam wrażenie, że zostanę zignorowana. A może przesadzam i tylko się ośmieszę? Wink Mam nadzieję, że tak jak mówisz, wraz z kaszlem to minie.. już nie raz miałam taki dławiący kaszel, tylko nigdy nie miałam tego jak ja to nazywam "balonika" Wink

korzystam z edytuj i dopisuję..

ano właśnie, bakterie okiem niewidoczne, a tak potrafię człowieka na łopatki położyć to hmm.. chyba muszę się uzbroić w cierpliwość i to przetrwać no i dowiedzieć się skąd ten balonik wiem, troszkę panikuję


Ostatnio zmieniony przez mala_zi dnia Nie Paź 14, 2007 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja pierwszy raz miałem taki duszaco-dławiący kaszel i troszeczke, momentami przerażony byłem:D

jeśli kogokolwiek uraziłem terminologią użytą w powyższych postach to przepraszam najmocniej;) bo co niektórzy się zbulwersowali okrutnie;)

_Edited by Gonzi_
Korzystaj z Edytuj. Teksty dla siebie :] ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group