Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

sferocytoza - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
getii



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tamaaara



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
nie będę zakładać nowego tematu, bo widze, że coś już jest wspomniane.
Mam 22 lata, jestem chora na sferocytoze, 7/8 lat temu miałam splenektomie i laparoskopie woreczka żółciowego. Pół roku po operacji (w trakcie zimy) zaczęłam odczuwać silne bóle w dłoniach i nogach. Dzieje się to tylko wtedy, gdy jest zmino albo siedzę w chłodniejszym pomieszczeniu (za pierwszym razem siedziałam przy komputerze, stopy mi zmarzły, gdy wstałam przewróciłam się z bólu) Boli gdy wstanę lub dotkne tego miejsca, bez tego nic nie czuje. Od tego czasu w każdą zime czy chłodniejsza pogode zaczynam mieć bóle, nie ważne czy ubiorę jedna warstwe czy 4. Chodziłam od lekarza do lekarza, w końcu przestałam, bo już nie wiadomo było co robić. Miałam badanie dopplerowskie, przewodnictwo nerwów itp(przynam, że nie pamiętam wszystkich, bo byłam jeszcze dzieckiem) nic nie wykryły badania. Biorę na stałe aspifox i diohesman max, od roku przyjmuje żelazo i fraxiparine 0,8 ml(na 50kg) . Przez miesiąc przyjmowałam codziennie (zróbił mi się zakrzep) potem co dwa dni, teraz różnie. Czy ktoś wie czym te bóle mogą być spowodowane, jakie badanie zrobić, do jakiego lekarza sie udać. Jestem pod stałą opieką hematologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group