Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

senność i kłopoty ze snem

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 12:49 am    Temat postu: senność i kłopoty ze snem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w kwietniu miałam bardzo silny epizod lękowy, chwilowe kłujące bóle w głowie kiedy sobie wymysliłam guza, takie same bóle w płucach kiedy uroiłam raka płuc, do tego skurcze miesni - mimowolne ruchy kończyn tylko podczas zasypiania gdy miałam zamkniete oczy, potworny lęk, szum w uszach, niekiedy mrowienie w kończynach. byłam u neurologa i dostałam na jakis czas cloranxen, i troche przeszło. mimo to nadal spałam po 2 godziny dziennie czasem wiecej. teraz jest o niebo lepiej od miesiaca juz wogóle nie mam skurczy, bóle sporadycznie. natomiast nadal pozno zasypiam kolo 2-3 i spie do 11-12, potem cały dzień jestem ospała, dopiero koło 20 się rozbudzam. dodatkowo ciągle się boję o zdorwie i robię z igły widły wymyślajac sobie kolejne choroby. nie wiem jak juz sobie z tym radzić, muszę zacząć się uczyć do egzaminów a nie mogę, jestem zamulona i brak mi koncentracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy nadal bierzesz cloranxen?
a jakieś inne leki?
robiłaś badanie krwi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 12:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie biore juz nic, badanie krwi robiłam gdy to sie zaczeło czyli w kwietniu i wszystko było ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może warto powtórzyć badanie krwi- sprawdzić czy nie masz anemii.
zmierz też poziom cukru i ciśnienie.

możesz też popracować nad zmianą nawyków w spaniu.
postaraj się szybciej kłaść spać i wcześniej wstawać.
przez pewien czas będziesz się pewnie wściekać, że nie umiesz zasnąć ale potem powinno być łatwiej Smile
warto też pamiętać o :
* wietrzeniu pokoju przed snem
* jedzeniu nie później niż 2-3 h przed snem
* nie zajmowaniu się wieczorem żadnymi absorbującymi rzeczami
* pomóc może melisa i lekkie ćwiczenia fizyczne
* jeżeli kawa działa na CIebie pobudzająco to lepiej wypić ją rano, a po południu sobie darować
* możesz wspomóc się ziołowymi preparatami polepszającymi sen
* warto też łykać witaminy- może brakuje Ci ich i stąd te wszystkie objawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciśnienie w porządku

myśle ze to wszystko jest u mnie zwiazane z tym co przeszłam, wystarczy ze cos poczytam o jakichs chorobach i nieprzespana noc gwarantowana, tak jak dzis usnełam o 5.30 dodatkowo miałam skurcze . spróbuje cos ziołowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na uspokojenie dobra jest (ponoć bo na mnie nie działa) waleriana. melisa. rumianek.
przed snem polecają też pić ciepłe mleko.
a aptece można znaleźć dużo specyfików na sen, wystarczy zapytać farmaceutę lub pooglądać reklamy;)

jeśli to nie pomoże warto iść do lekarza poprosić o pomoc.
bo długo tak nie pociągniesz. zwłaszcza że szykuje Ci się kolejny rok nauki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 3:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaczełam brac na sen estazolam po pol tabletki. brałam 4 dni po pol tabletki i dzien przerwy ze wzgledu na skonczone opakowanie i nie spałam do 5:/ teraz biore go od nowa i strasznie sie boje ze jesli po kuracji znow nie bede mogla spac bede musiała isc do lekarza:/ ze mną wszystko juz jest ok gdyby wlasnie to ze nie moge spac i te szumy w uszach:/

Dodano po 14 godzinach 29 minutach:

jestem przerażona na maxa!! dzis aby wczesniej usnac wzielam pol estazolamu o godzinie 19, o godz. 00.00 wystraszylam sie ze dawka nie dziala i wzielam kolejne pol po czym usnelam budzac sie o 3, jestem senna ale nie usne..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może ten lek Ci nie odpowiada.
na ulotce pisze, że jeśli nie śpi się mimo brania leku to trzeba skontaktować się z lekarzem.
kiedy do niego idziesz?
zapisałaś się do psychiatry?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

będę szła prywatnie w przyszłym tygodniu. wydaje mi się ze dla mnie lepszy bedzie lek uspokajajacy typu cloranxen, leki typowo nasenne rozdrażniaja mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kaja321 napisał:
lek uspokajajacy typu cloranxen,

lek ten jest z grupy benzodiazepin- silnie uzależnia.
zaleca się go zażywać wyłącznie doraźnie. choć czasem lekarze przepisują go na dłuższy okres leczenia.

leki typowo nasenne również uzależniają. w efekcie potrzebujesz coraz wyższych dawek żeby zasnąć i spać w miarę normalnie.
na rynku jest dużo innych leków, które normalizują sen i nie uzależniają.

to tak informacyjnie Wink
najważniejsze to współpracować z lekarzem i dostosowywać się do jego zaleceń.

a jak dzisiejsza noc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group