Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

sekcja zwłok

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
telepatia



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 8:29 pm    Temat postu: sekcja zwłok Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie,czy rodzina ma prawo do otrzymania wyników sekcji?
Choć osoba zmarła, nie wyraziła zgody pisemnej ani na wykonanie samej sekcji ani na jej udostępnienie rodzinie.
Ale chyba my jako rodzina mamy prawo do tego dokumentu?!
Według lekarza miała nam byc pomocna jeżeli chodzi o przyszłość naszą-zapobieganie ewentualnym chorobom.
A teraz nie chcą nam jej wydać...
Mają do tego prawo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Protokoły z sekcji zwłok które czytałam obejmowały okoliczności związanych ze zgonem + dodatkowe informacje na temat stanu zdrowia denata = biegły za każdym razem szczegółowo opisywał stan wszystkich wewnętrznych organów denata, nawet jeśli nie miało to bezpośredniego związku ze zgonem.
A co do pytania, to wydaje mi się, że prokurator nie ma obowiązku udostępniania protokołów sekcji zwłok rodzinie zmarłego, albowiem rodzice, siostra, brat czy dzieci denata nie są pokrzywdzonymi w sprawie...
Inna sprawa, że prokurator oczywiście może udostępnić wyniki sekcji... Zależy to o jego woli. Niemniej wydaje mi się, iż rola jaką pełni prokurator (strażnik praworządności) wymaga by w takich sytuacjach zapewnił wgląd do tego typu dokumentów rodzinie zmarłego. Ale jak już napisałam, nie jest to obowiązek...
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
telepatia



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki...
Miałam nadzieję że mam szanse na otrzymanie dokumentu.A nie tylko jego odczytania na korytarzu...Wiadomo -emocje powodują że dużo się z tego nie zapamięta.No i jeszcze te fachowe słówka.
Bo tak naprawdę miało to być pomocne nam na przyszłość ,a do końca nie wiemy co stwierdzono nie mamy nic na papierze.....-PRZYKRE!
Jeszcze raz dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group