Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ścieranie się chrząstki stawowej w kolanach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xagusiakx



Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 11:43 pm    Temat postu: Ścieranie się chrząstki stawowej w kolanach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od dziecka cierpię na nadwagę spowodowaną między innymi przez geny, do pewnego czasu była ona jednak nieznaczna. Kilka lat temu dorobiłam się dwóch pęknięć w stawie skokowym, które zostały zignorowane przez lekarkę i wykryte dopiero po roku. Od tego momentu zaczęły się wszystkie moje problemy jeśli chodzi o zdrowie. Już wcześniej cierpiałam na bóle kolan, zacinanie przy chodzeniu czy klękaniu, jednak i rodzice i lekarze słysząc "ból kolan" powtarzali, że rosnę i to normalne. Popełniłam jeden podstawowy błąd - kiedy tylko zakończyły się rehabilitacje (co do kostki) po rocznej przerwie od WFu zapisałam się do grupy tanecznej. Po ok. miesiącu ból kolan stał się bardziej dokuczliwy i po ok. 3 miesiącach musiałam zrezygnować. W zeszłym roku trafiłam do technikum - WF = ciągłe biegi. Więcej przesiadywałam na zwolnieniach niż chodziłam na zajęcia, aż w końcu poszłam do ortopedy. Diagnoza była natychmiastowa - ścieranie się chrząstki stawowej i oczywiście obowiązek zrzucenia teraz już otyłości i ograniczenie chodzenia, jak najwięcej jazdy na rowerze. Teraz przyszła jednak chłodna jesień i dodatkowo powrót do szkoły, w której co dzień witają mnie 4 piętra, bieganie z góry na dół, a windy brak. Bóle kolan nasilają się z dnia na dzień. Postanowiłam więc zapytać tu, na forum, ponieważ kolejną wizytę u ortopedy mam dopiero w styczniu. Mam dopiero 17 lat, jednak przygotowałam się już psychicznie na to, że czeka mnie wózek. Męczy mnie jednak wciąż pytanie co będzie, kiedy tej chrząstki nie będzie? Nie mogę nigdzie znaleźć jakichś konkretniejszych informacji co dzieje się z nogami, kiedy jej nie ma. I wciąż zastanawiam się ile "zostało mi jeszcze czasu"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 3:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochana, spróbuj Vital3. Wiem, ze jest nawet stronka tego suplementu w necie. Poczytaj sobie o tym co to jest, jak działa. Mnie bardzo pomógł na moje biedne stawy barkowe. Ważne jest by zacząć zażywać jak najwcześniej. Życzę zdrowia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vladziu54



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vital 3 na prawde pomaga sam mam podobny problem ze ścieraniem chrząstki. Rownież jestem otyły, na pewno nie przez geny tylko przez lenistwo i tryb życia ale vital3 mi pomógł więc również polecam Smile
zbadaj tą stronkę jest kilka ciekawych porad [zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asia945
Spamer


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, ciężka sprawa. Jedyne co mogę polecić to [reklama] Pomaga odbudować tkanki chrząstne może przynajmniej na chwilę przyniesie Ci to ukojenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group