Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia wątroby - temat zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AgAtA



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 10:40 pm    Temat postu: Schorzenia wątroby - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo ważne pytania- czy mozna bezpiecznie operowac wątrobe..?? I jaka zazwyczaj jest droga leczenia gdy rak zaatakuje wątrobe?Sad PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ! WAŻNE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justyna8703



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma czegoś takiego jak niegrożna operacja. z tego co wiem przy raku wątroby jeżeli jest to tylko możliwe usuwa się schorowaną jj część. ż tego co wiem na pewno to to że nie wolno się poddawać!!!

--- edit by Paweł:
Wystarczą 3 znaki interpunkcyjne koło siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AgAtA



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 6:15 pm    Temat postu: adenocarcinoma G2- przerzuty na wątrobie- PROSZĘ O POMOC! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś pomóc rozszyfrowac "adenocarcinoma G2" ?? Wiem, że jest to gruczolakorak, ale G2?... Jaka jest droga leczenia w przypadku gdy po operacji jelita grubego (bo jest to rak jelita grubego właśnie) , gdy okazało sie, ze na płacie wątroby są przerzuty?... Sad PROSZĘ O POMOC...!

Z góry dziękuję,
Agata

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

G2 oznacza zapewne faze G2 czyli okres w cyklu życiowym komórki (cykl podziału komórki), znajdujący się pomiędzy zakończeniem replikacji DNA (fazą S) a rozpoczęciem podziału komórki (fazą M)- to tyle ze strony biologicznej. Domyślam się, że jest to rak o średnim stopniu zróżnicowania, gdyż istnieje jeszcze G3 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
seba13



Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Oca
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 9:33 pm    Temat postu: Rak wątroby... jak walczyć ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was... przypadek który opisze jest dość ciężki ale chciałbym uslyszec jakie sa szanse wyjsc z tego chorobska... mojemu znajomemu w 2002 roku stwierdzili obecnosc w organizmie HCV... 21 miesiecy temu powiedzieli mu ze ma raka i ma przed soba 2 lata zycia... teraz zostalo mu juz tylko 3 miesiace... dowiedzialem sie o tym kilka dni temu i bardzo bardzo chcialbym mu pomoc... prosze powiedzcie mi czy w takim przypadku (raka watroby) sa jakies szanse na ratunek... to dla mnie bardzo wazne poniewaz jest to moj wielki przyjaciel...

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
seba13



Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Oca
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 1:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...prosze pomożcie coś... to dla mnie naprawde bardzo wazne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nigdy na 100% nie mozna powiedziec ile zycia ma sie przed soba, kiedy sie umrze. Jesli stan twojego przyjaciela jest naprawde zly i medycyna juz nie moze mu pomoc to po prostu nalezy sie z tym pogodzic. Wiem ze latwo mi sie to mowi i ze tak jest najprosciej, ale nie czekaj na cud tylko badz przy przyjacielu bo Twoja obecnosc i staranie o przyjazn jest wazniejsze niz staranie sie o uzdrowienie(ktore w niektorych przypadkach tez jest wazne). Staraj sie byc przy nim, pomagac mu, ale nie wyreczac. Nie narzucaj sie gdy nie ma ochoty na rozmowy, po prostu badz przy nim nawet siedzac kolo niego i milczac. Nawet jesli on nie chce bys byl przy nim to zostan, bo slowa niekiedy klamia.
Rak watroby charakteryzuje sie niewielkim stopniem wyleczenia- mozliwy jest przeszczep watroby ale tylko w niektorych przypadkach.
Trzymaj sie dzielnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group