Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia neurologiczne - temat zborczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leviath



Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 5:58 pm    Temat postu: Rak mózgu - poszukuje informacji/ludzi na ten temat !!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego typu pomocy , ale tym razem jestem zmuszony.

Otóż,bardzo bym prosił o kontakt , wszelkie informacje od osób,które mają/miały do czynienia z rakiem mózgu. Parę dni temu okazało się ,że mój kolega(osoba młoda) ma raka. Jest strasznie załamany( czemu się wcalę nie dziwię). Zależy mi na znalezieniu jak największej liczby informacji. Nigdy do tej pory się z tym nie spotkałem i czuję się strasznie bezradny.

Z góry dziękuję

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi


---- edit by Paweł:
Temat zmieniony na bardziej adekwatny - "pomocy" może zniechęcić ludzi Wink szukanie informacji i ludzi z podobnymi doświadczeniami już bardziej zachęca ludzi do odwiedzenia tematu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pathriel



Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 16, 2006 11:42 pm    Temat postu: Schorzenia neurologiczne - temat zborczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałam zapytać was o pewien problem z którym mam do czynienia. Być może to co się wydażyło było zwykłym zbiegiem okoliczności ale wątpliwości pozostają. Mam przyjaciółkę która ma raka mózgu... wszystkie jej problemy zaczęły się od dnia w którym skacząc przez skrzynię na w-fie upadła na głowę, bezpośrednio na podłogę. Zaczęła miewać różne dziwne dolegliwości, bóle głowy, omdlenia. Po zrobieniu badań okazało się że ma guza na mózgu, w okolicach newrów wzrokowych. Czy możliwe jest, że komórki nowotworowe powstały w skutek upadku? Czy po prostu był on jakimś przełomem w rozwoju? Nie mam pojęcia co o tym myśleć... proszę o pomoc. Z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 8:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem jest możliwe.

Rodzajów nowotworów które umiejscawiają sie w mózgu jest troche.

Jak sama nazwa wskazuje nowo twór, czyli nieprawidłowy i niepochamowany rozwój komórek tworzący tkanke której nie powinno być. Tkanka rozrasta sie nie w taki sposób jak powinna. To jest nowotwór.

O ich rodzajach oraz skutach ich powinneś poszukać w fachowej literatyrze, bądz u kogoś kto ma wykształcenie w tej dziedzinie, poniewarz to wcale nie jest takie proste jak sie zdaje.

A rak mózgu to raczej laickie określenie nie dające żadnego poglądu na stan danej osoby.
Jest nieprecyzyjne oraz zbyt ogólnikowe, pod tym może kryć sie tyle możliwości iż samo takie określenie nic nam nie daje praktycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 9:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć! Piszesz, ze Twój kolega jest młody, to ogromny atut w tej chorobie, młodzi po operacji szybciej wracają do zdorowia. Mój tata był leczony w Szczecinie na Unii Lubelskiej, tam jest świetny zespół lekarzy. Wiele zależy od rodzaju guza, są takie, które nie są uleczalne:( Ogromnie ważna jest opieka w leczeniu bólu nowotworowego. I przyda się psycholog. Mój tata miał gąbczaka, po 60-tce, nie miał szans. Nie poddawaj się, bądź pomocą koledze, nawet jeśli nie będzie tego chciał.
Pozdrawiam, Anka
Powrót do góry
karolina
Gość









PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 4:23 pm    Temat postu: rak mózgu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj przyjaciel,najwazniejsza osoba jest chory,ma naczyniaka. Niewiem czy jest on grozny czy nie chciala bym prosic o jakies informacje na ten temat. Moj e-mai mloda1317@wp.pl. Dziekuje!
Powrót do góry
olusia
Gość









PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 16 lat i raka mózgu...mimo ze przeszlam chemioterapie, radioterapie i wiele operacji nic sie nie zmienilo... jest jeszcze jakas metoda na pozbycie sie tego ???Neutral prosze o odpowiedz
Powrót do góry
ola1990r.



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 10:07 pm    Temat postu: rak mózgu- czy mam szanse ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...
Mam 16 lat i raka mózgu późno wykrytego, czy mimo to mam szanse na wyleczenie? Przeszłam chemioterapie i radioterapie niestety bez skutku...:/ Orientujecie się może czy są jakies metody na leczenie takich nowotworów...? Prosze o odpowiedz....z góry dziekuje.

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zle masz wpisany tematD: powinno byc walczem z tym syfem:D jesli tylko walczysz i wierzysz wg mnie poradzisz sobie:D czasem to nie zalezy od lekarstw ale od nastawienia!!Very Happy walcz dalej a bedzie dobrze:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szansa jest zawsze i Tobie też się uda choć walka ta łatwa nie jest i długo trwa . Trzymaj się
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ważna jest szybka operacja, żeby zapobiec przerzutom.....bardzo dobrze operują na Szaserów w warszawie


olusia chyba nie ma.....trzeba powtarzac leczenie do skutku i nie poddawać się
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group