Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia krtani - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nicole



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:39 am    Temat postu: Schorzenia krtani - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie są objawy nowotworu krtani? Jest on łatwo wykrywalny? Jakie są szanse na wyleczenie?

Tytul zmienilam na bardziej sugerujacy problem
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 8:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęstsze dolegliwości i objawy


# Chrypka utrzymująca się dłużej niż 2-3 tygodnie
# Uczucie ciała obcego, „zawadzania” w gardle
# Zmiana głosu
# Odksztuszanie zwiększonej ilości plwociny
# Ból w gardle
# Promieniujący ból w kierunku np. ucha
# Duszność
# Utrudnione połykanie
# Kaszel i krwioplucie
# Powiększenie węzłów chłonnych w obrębie szyi
# Niewyjaśniona utrata masy ciała
# Ogólne osłabienie, uczucie zmęczenia
# Bladość skóry

W leczeniu raka krtani stosuje się postępowanie operacyjne oraz wykorzystywana jest radioterapia, czyli naświetlania. Wcześnie podjęta terapia jest warunkiem pozwalającym na zupełne wyzdrowienie.




"Długotrwająca, nieustępująca chrypka, zwłaszcza pojawiająca się u osoby nałogowo palącej, może sygnalizować raka krtani, albo raka płuca"

"Bywa jednak, że guz pierwotny, nawet w zaawansowanym okresie, nie powoduje bólu; czasem źródłem bólu może być małe, odległe ognisko przerzutowe"

"Niektóre nowotwory (szczególnie układu pokarmowego) nasilają krzepliwość krwi. Jest to jeden z powodów nawracających zapaleń żył, które mogą towarzyszyć chorobie nowotworowej, a czasem, jako objaw prodromalny - wyprzedzać kliniczną jej fazę"

"W zaawansowanych nowotworach chorzy są wyniszczeni, wykazują niechęć, a nawet wstręt do jedzenia"



Leczenie nowotworów jest zróżnicowane i zasadniczo zależy od stopnia zaawansowania choroby.
Możliwość radykalnego leczenia nowotworów daje nie tylko chirurgia, ale także radioterapia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jachu91



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole Lubelskie
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:59 pm    Temat postu: Czy możliwy nowotwór krtani w tym przypadku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Jest możliwe powstanie nowotworu (przełyku, krtani, gardła etc.) u niepalącego nastolatka? Smile


----edit by drapaka----
Proszę nadawac tematy bardziej opisujące treść.


[color=green]Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi

[/color]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem tak. Nie tylko palenie papierosów jest powodem powstawania nowotworów. Są inne obciążenia, na przykład genetyczne.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jachu91



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole Lubelskie
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No raczej w rodzinie nowotworu nikt nie miał Smile
Pytam dlatego, że czasem mam problemy z przełykaniem (zależy od pozycji w jakiej jem) [z rok będzie, jak nie więcej] i mówię od razu, że mam dużą skoliozę i inne schorzenia natury ortopedycznej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To raczej tutaj doszukiwałabym się przyczyny. Ale jeżeli bardzo cię to niepokoi powiedz o tym lekarzowi przy najbliższej okazji.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jachu91



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole Lubelskie
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka napisał:
To raczej tutaj doszukiwałabym się przyczyny. Ale jeżeli bardzo cię to niepokoi powiedz o tym lekarzowi przy najbliższej okazji.


Niepokoić to raczej nie, raczej fobie jakąś ostatnio mam Razz W nerwicę jakąś się w pędzę Very Happy
No w lipcu z kręgosłupem będę jechał do DSK w Lublinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to się nie wpędzaj, bo jeszcze sobie nerwy zszarpiesz. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jachu91



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole Lubelskie
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka napisał:
No to się nie wpędzaj, bo jeszcze sobie nerwy zszarpiesz. Smile


Hehe, łatwo tak mówić Very Happy

Pewnie za dużo pozycji leżącej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tymon



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 2:03 pm    Temat postu: Czy to moze być rak krtani ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie .. czy te obiawy ktore mi dolegaja.. czy .. to mzoe byc rak krtani ??

mam żółty osad na języku.. ale o tym juz tutaj pisałęm..
do tego dochodzą od jakiegoś miesiąca (moze dłuzej) problemy z przełukaniem.. uczucie takie jakbym miał cos w przełuku albo jak by sie zwerzył, a od paru dni cos mnie bardziej boli w gardle.. nie wiem czy to gardł oczy lrtań mnie bloli Sad ale cos jakby odsrodka.. Sad

mam 19 lat.. jakies 3 lata pale papierosy..


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group