Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Samookaleczanie się.

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radiowa



Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Swarzędz
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 10:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj syna kilka lat temu mial taki prolem, zaczelo sie jak zostawila go dziewczyna, oczywiscie na poczatku nic nie zauwazylam, ale prblem sie rozwinal. Na szczescie znajomy psycholog nan pomogl, ale bylo ciezko. nie mozna lekcewazyc takich spraw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez znam osobe ktora sie tnie, powiedziala mi o tym ostatnio, na 14 lat, jeszcze dziecko, i to tylko przez mame, bo wrzeszczy na nia i sie zneca. niewiem czy fizycznie tez bo nie chcialam pytac. niewiem co z tym zrobic, jej rodzicow znam, a ta matka jest chora. jak sie wtrace to cora bedzie miala jeszcze bardziej prekichane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maily



Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej . jestem tu nowa. od jakiegos czasu tne sie czym sie tylko da. nie wiem co mam robic. boje sie , ze dowiedza sie o tym rodzice , a nie chce tego. co mam zrobic zeby z tym skonczyc?
juz raz probowalam i nic to nie dalo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
razus



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tu widzę ,że pomóc może ci jedynie specjalista. Musisz udać się do psychologa , psychiatry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BukakeKomander12
Zbanowany


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Hajnówka
PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jako że to moj pierwszy post na forum chciałem się przywitać.

Mam 15 lat i również delikatnie się nacinam. Nie widzę w tym nic złego. Jedni palą papierosa na odstresowanie a ja nacinam sobie ręke. Czy może się to obrócic w coś złego czy jest to nie groźne ? ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patusia13



Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To głupota! Moja siostra się cięła, mam 13 lat, ale idealnie to pamiętam! Miała straszne problemy z cięciem się, blizny nie zeszły jej do dziś!!! :/ to glupota... kaleczenie się to nie jest zwykły nałóg jak papieros... po za tym mozesz dostać zakazenia krwi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BukakeKomander12
Zbanowany


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Hajnówka
PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może masz racje. Musze to przemyslec. W sumei zaczelo sie po śmierci mojego Taty (avatar)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 3:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pewnie, mała wie co mówi! Może nie do końca, ale w dużej mierze. Nie baw się takie głupoty, to, że ktoś "pali" to nie powód, żeby sobie to tak tłumaczyć - to tylko głupia wymówka. Ciachniesz się raz za mocno, podetniesz żyłę i co? A rany, które mogą zostać Ci do końca życia? Jak potem ktoś będzie na Ciebie patrzył? Wystarczy też kilka bakterii, by się zarażić jakimś paskudztwem, więc uważaj - twoje życie, w twoich rękach.
Nie baw się w to, bo to nie jest ani trend, ani moda - to czysta głupota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elvirka



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem osoba okaleczająca zmaga się z dużymi problemami natury psychicznej i na pewno nie powinno się jej zostawiać samej sobie.
Skuteczna moim zdaniem w takim przypadku może się okazać wizyta u psychologa. Moja siostra przechodziła swego czasu epizod depresyjny i chodziła do tego Radzę zapoznać się z regulaminem - admin- moim zdaniem warto sobie starać się pomóc takim osobom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jurand



Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm, nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ktoś sie tak krzywdzi, później takie blizny zostaną Ci do końca życia! Wiem, że niektórzy są bardziej wrażliwi, ale jak zaczynamy się tak zachowywać to trzeba poprosic o pomoc, kogoś kogo kochamy i na kogo zawsze możemy liczyć, jeśli nie rodzice to przyjaciela - koniecznie! Bo nie jest to jednak zachowanie w granicach normy, można odczuwać smutek, ale nie wolno się kaleczyć, bo jest to w pewien sposób kara, a jeżeli nikogo nie zabiliśmy to na to sobie nie zasłużyliśmy Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group